7.4

13 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (2.218 OY)

Vizyon Tarihi

15 Nisan 2016

Süre

1 Saat 51 Dk.

Yönetmen

Senaristler

Petra Biondina Volpe

KONUSU

8 yaşında İsviçreli yetim bir kız çocuğu olan Heidi’yi teyzesi, dağ evinde yaşayan dedesine bırakır. Daha sonrasında teyzesi Heidi’yi Almanya, Frankfurt’ta varlıklı Sesemann ailesinin evlerinde yaşaması için dedesinin ayırır. Heidi, Sesemann ailesinin yanında korunaklı bir şekilde ve tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan Clara’ya refakatçilik yapar. Her zaman için dedesini ve dağ evindeki yaşantısını özleyen Heidi mutsuzluğuna rağmen her durumun olabileceğince en iyisi olmasını sağlar. Clara ve Heidi farklı hayatlar yaşmalarına rağmen biliyoruz ki, arkadaşlıklar dünyada bir çok şeyi değiştirebilir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@eski-takvim yazdı...

Pzt, 10 Nis 2017, 15:40 (1 yıl önce)

5 / 10

Peter ve dede  çok itici ve mendebur geldi, yanlış kişiler seçilmiş. Kız onlara nazaran daha sevilesi biri idi. Filmde bir şeyler havada kalmıştı, yönetmen azıcık yorumunu katabilirdi, olduğu gibi dümdüz masalı aktarması artık bizim için sıkıcı oluyor. Tabii çocukların gözüden bakacak olursak onlar bayıldı, sıkıntı yok. Ailecek izleyebilieceğiniz sıcak bir film olmuş yinede. 

@normajeane yazdı...

Per, 23 Haz 2016, 03:44 (2 yıl önce)

8.6 / 10

Filmin görselliği, müzikleri ve oyunculuklar gayet başarılıydı. Ancak gözlerim Frankfurt'ta yapılan pikniği, Heidi'nin dağ evinde ağaçların sesine kulak verdiği sahneyi, kış evindeki olayları aradı. Film daha derin olabilirmiş ama bu haliyle de güzel ve sıcacık.

@zopa1971 yazdı...

Pzt, 18 Nis 2016, 22:20 (2 yıl önce)

O nası heidi, o nası peter, o nasıl bir mendebur dede. Hitler'den dedemi olurmuş. Film film değil sanki Milka reklamı. Japonların yaptığı animasyon hatıralarımızda kalsaydı da bunu yapmasaydınız keşke.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Heidi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Heidi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Heidi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI