Muhteşem Yedili 2016

The Magnificent Seven

7

72 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (135.254 OY)

KONUSU

Vahşi Batıda yedi silahşör sanayici Bartholow Bogue'un sert yönetimi altındaki fakir bir köyü korumak için tutulur. Ödül avcıları, kumarbazlar ve kiralık silahlı adamlardan oluşan bu grupta Sam Chisolm, Josh Farraday, Goodnight Robicheaux, Jack Horne, Billy Rocks, Vasquez ve Red Harvest yer almaktadır. Bu 7 kişilik grup sakin Rose Creek kasabasını gelecek büyük saldırıya karşı hazırlarken, kendi içlerindeki değerleri de yeniden keşfederler. 

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@rinustalarin yazdı...

Per, 05 Oca 2017, 19:42 (1 yıl önce)

5.5 / 10

Abartılı uzatılmış ancak az da olsa yaratıcı aksiyon sahneleriyle, senaryosu bomboş olan bir vahşi batı filmi.   Nerede Appaloosa, 3:10 Yuma gibi senaryolar... Bu filmi değil karşılaştırma listesine, düşünce sırasına dahi koyamayız.   1960'daki versiyornunu bilemem, izlemem de. Ancak bu versiyon senaryo olarak oldukça sıradan ve tahmin edilebilirliği son derece yüksek. Ancak kendini izletiyor. Özellikle Haley Benett'in oyunculuğu takdire şayandı. Jeniffer Lawrence'a abartı benzeyen siması ve hatta oyunculuğu da ilgimi çekti. Aynı şeyi korkunç alakasız ingilizce aksanı için söyleyemeyeceğim. Diğer oyuncuların aksanları üzerine de fazla çalışılmamış. Özellikle Washington ve Pratt karakterleri yöresel aksan kullanmaya çalışmışlar ancak kendi içlerinde yabancılaştıran tutarsızlıklar mevcut. Fakat Benett'in aksanı kötü dedim ya... aslında aksan yoktu bile. Dümdüz okumuş anonim bir amerikan ingilizcesi aksanını.   Keşke karakterlerin içyüzlerine daha çok girilseymiş, ancak bu noktada Comanchi (Sensmeier) ve Jack Horne (D'Onofrio) karakterleri en başarıyla sergilenmiş olanlarıydı bana göre.   Kısaca... Herşeyi vermeye çalışan, ancak verdiği herşeyi de yalapşap yapan bir film. Diyeceklerim bunlar.   55/100   Saygılar.

@gaffarson yazdı...

Cmt, 17 Ara 2016, 00:43 (1 yıl önce)

Basit ve Amerikanvari espriler, oyunculuk kalitesinin vasatlığı, neredeyse her sahnede ve finalde her şeyin hep beklendiği gibi olması vs derken bence görünen puanın çok daha aşağısını hak ediyor.   Hani bu film cidden 7 ve üzeri ise puanı 8.5 civarı olan yılların vahşi batı filmleri 10 üzerinden 11-12 olmalı öyleyse. Ha yok onlar hak ettiği yerde iseler o zaman bu film 5.5-6 aralığını asla geçemez.   Hele o her türden biri olayı tamamen çocukça. 5.5/10

@horsehead yazdı...

Cum, 30 Eyl 2016, 01:14 (1 yıl önce)

7 samurayı gördüm sanki

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Muhteşem Yedili filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Muhteşem Yedili filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Muhteşem Yedili filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI