6.8

28 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (462 OY)

KONUSU
Genç bir sinema sevdalısı olan M.nin film yapma hedefi üzerine kurduğu hayatı, üst üste geçirdiği iki retina dekolmanıyla alt-üst olur. Kör olmanın kıyısından döndüğü ve kırk gün boyunca gözleri bandajlı yüzükoyun yatmak zorunda kaldığı bu çileli süreç, M.yi korkularıyla yüzleşmeye ve sinemayla kurd ... Devamı
Genç bir sinema sevdalısı olan M.nin film yapma hedefi üzerine kurduğu hayatı, üst üste geçirdiği iki retina dekolmanıyla alt-üst olur. Kör olmanın kıyısından döndüğü ve kırk gün boyunca gözleri bandajlı yüzükoyun yatmak zorunda kaldığı bu çileli süreç, M.yi korkularıyla yüzleşmeye ve sinemayla kurduğu saplantılı ilişkinin muhasebesini yapmaya itecektir. M.nin hayatı tiye alan üslubu, karanlığa karşı verdiği savaştaki en büyük silahı olacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@maritza

8 yıl önce

1 / 10

"Işığa bakma kör olursun derlerdi ya, keşke dinleseymişim. "

Film komedi-dram-aile olarak sınıflandırılmış olsa da bana göre kendi türünü var etmiş. Dram değildi çünkü en kötü durumlarda bile insana kendini kötü hissettirmiyor. Komedi değildi ki tebessüm dışında bir kez bile şöyle ağız dolusu bir kahkaha atmıyorsunuz. Aile de dedğildi çünkü film boyunca oyuncuyla birlikte kendiniziyalnız hissediyorsunuz.

Kamera çok iyi kullanılmış. Oyuncunun gözünden bakıyormuşuz hissini gayet güzel vermiş. Özellikle bizleri de kendi karanlık dünyasına davet edip ekranın kararması, sadece sesleri duyuşumuz... gerçekten iyiydi.

Her şeyin başı sağlıkmış, bilmekten öte iyice de anlamış oldum.

@nslsh

8 yıl önce

filmde kamera iyi kullanılmış, görüntü kalitesi de çok iyiydi. filmin bir bölümünde bir süre sahne karartılıyor ve sadece sesleri duyuyoruz bu da çok hoştu. onun gözünden bakıyormuş gibi çekimler de vardı. ayrıca çektiği sıkıntıları anlatmaya çalışmış, sinemadan çıkınca hakkaten gözlerimizin kıymetini anlıyoruz falan ama neden ısrarla kendi ailesini oynatmış filmde anlayamadım. ailesini oynatması samimi gelebilir bazılarına ama benim fikrime göre oyunculuk bi filmde çok önemlidir ve onların yeteneği sayesinde filme adapte olabiliriz. oyunculuk konusunda sıkıntılı bi film. ve ben filme konsantre olamadım maalesef bu bakımdan.
SPOILER

Gözümün Nuru filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gözümün Nuru filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gözümün Nuru filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL