8.6

13 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (80 OY)

Süre

1 Saat 25 Dk.

Ülke

Türkiye

KONUSU

16 Ton, insanlık tarihine ironik bir yaklaşım. Bugünkü yanlış hayatımızı neleri nerelerden nasıl çıkararak inşa ettiğimizi anlatıyor. Gele gele vardığımız serbest piyasa ve özgürlük çağı yoksa bütünüyle halkla ilişkiler faaliyeti ürünü mü? Madencilerin sefaletini anlatırken gözde bir hit parçası oluveren "16 Ton", yoksa sadece bir şarkı mı? 16 Ton, büyük ölçüde, fotoğraf, resim, desen ve gravürlerin hareketlendirilmesiyle yapılmış bir "masa başı" filmi. Orijinal hareketli görüntüler de içeriyor; ama az. Ardında da, uzun ve ayrıntılı bir araştırma var. Yapılışı 1,5 yıla yayıldı.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@alimehmet yazdı...

Per, 13 Nis 2017, 18:26 (1 yıl önce)

"insanlık iphone ve obezite çağına kolay ulaşmadı, enerji içecekleri ve fitness salonlarına sahip olabilmek için çok meşakat çekti." diye söze başlar ümit kıvanç ve insanlık buraya ne zorluklarla geldi diye bas bas bağırır, serbest piyasa ekonomisine ve kapitalizme ağız dolusu küfür ettirir. açık ara izlediğim en etkileyici belgesellerden biridir.

@ucurumdakisoz yazdı...

Cum, 25 Eyl 2015, 18:13 (2 yıl önce)

8.5 / 10

"veletler hem kolayca daracık tünellerden geçebilirlerdi hem de düşük ücretle çalıştırılabilirdi..akıl yoksulları çoluk çocukları madenlere gönderdi. din de can verenlerin arkasından ilahiler söyleyerek kalanları teselli etmeye koyuldu..böylece ertesi gün yine madene inebileceklerdi". herşey 16 ton.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

16 Ton filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

16 Ton filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

16 Ton filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI