7.1

250 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (359.839 OY)

KONUSU
Çelik Yumruklar, teknolojik bir hal alan robot boksu sporuna kusursuz bir yarışmacı yapıp yetiştirmek için kendisinden ayrı yaşayan olan oğlu Maxle (Dakota Goyo) ile birlik olan ve bütün engellere rağmen, geri dönmek için son bir şans daha elde eden eski bir boksörün (Hugh Jackman) konu edildiği bir ... Devamı
Çelik Yumruklar, teknolojik bir hal alan robot boksu sporuna kusursuz bir yarışmacı yapıp yetiştirmek için kendisinden ayrı yaşayan olan oğlu Maxle (Dakota Goyo) ile birlik olan ve bütün engellere rağmen, geri dönmek için son bir şans daha elde eden eski bir boksörün (Hugh Jackman) konu edildiği bir aksiyon dram filmidir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@qw

1 hafta önce

5.9 / 10

Puana ve yorumlara aldanıp izledim. Dümdüz çocuk filmi. Senaryo ve diyaloglar aşırı yapay. Zar zor bitirdim, yaşınız büyükse uzak durun. Ancak yılına göre Görsel Efektleri güzel yapmışlar.
D

@digeri

4 yıl önce

Çerezlik bir filmden beklenen her şeyi yerine getiren bir film. Girişi, gelişmesi ve bir sonucu var. Az da olsa bir derdi var (çocuğu ile birlikte büyümeye çalışan, sorumluluk almayı öğrenmeye çalışan bir baba). Eğlenceli, tempo düşmüyor. Seyircinin empati kurabildiği karakterler var. Efektler gayet iyi. Sihirbazlar çetesi'nin benzer filmlerinde çıkıyor bu film. Sihirbazlar çetesi kötü bir film. Hiç benzemiyorlar. Bu filmi bin kere tercih ederim.

@vfv

11 yıl önce

İyi bir bilimkurgu aksiyon filmi. Fakat sadece bir bilimkurgu filmi de değildir. Baba ogul ilişkisini işleyen bir filmdir. Ayrıca yönetmen ilk defa bu tarz bir film yönetmiş olmasına rağmen filmi aceleci bir tavırla yapmamış. Sabırlı ve özenli. Hugh Jackman ın canlandırdıgı karakter önceden başarılı bir boksördür fakat dibe vurmuştur. Yenilgiyi ve başarısızlığı tatmıştır. Onun sonrasında zirveye çıkışına şahit oluyoruz. Bu sahnelerin duygusal olmasından dolayı seyirciyi iyi yakaladıgını düşünüyorum. Duygusallıgın yanı sıra Robot dövüşlerinin oldugu sahnelerinde çok iyi oldugunu söylemeliyim. Kafa yormayan film herkesin izleyebileceği başarılı bir filmdir. Kafamıza takılan sorularda vardır muhtemelen. Kenton un robotu gerçekten sadece bir robot muydu yoksa hissedebiliyor ve ya anlayabiliyor muydu ? Belki de biz ilerken öyle bir anlam yükleme gereksinimi hissettik sonuçta hepimiz insanız :) Sanırım bunun cevabını 2. filmde öğreneceğiz. Ta
... Devamı
İyi bir bilimkurgu aksiyon filmi. Fakat sadece bir bilimkurgu filmi de değildir. Baba ogul ilişkisini işleyen bir filmdir. Ayrıca yönetmen ilk defa bu tarz bir film yönetmiş olmasına rağmen filmi aceleci bir tavırla yapmamış. Sabırlı ve özenli. Hugh Jackman ın canlandırdıgı karakter önceden başarılı bir boksördür fakat dibe vurmuştur. Yenilgiyi ve başarısızlığı tatmıştır. Onun sonrasında zirveye çıkışına şahit oluyoruz. Bu sahnelerin duygusal olmasından dolayı seyirciyi iyi yakaladıgını düşünüyorum. Duygusallıgın yanı sıra Robot dövüşlerinin oldugu sahnelerinde çok iyi oldugunu söylemeliyim. Kafa yormayan film herkesin izleyebileceği başarılı bir filmdir. Kafamıza takılan sorularda vardır muhtemelen. Kenton un robotu gerçekten sadece bir robot muydu yoksa hissedebiliyor ve ya anlayabiliyor muydu ? Belki de biz ilerken öyle bir anlam yükleme gereksinimi hissettik sonuçta hepimiz insanız :) Sanırım bunun cevabını 2. filmde öğreneceğiz. Tabi devam filmi gelirse. Ki bu filmin gişede başarılı olması belki devam filmi için kolların sıvanmış oldugunu bile gösterebilir. Ayrıca filmin eleştirildiği bir konuda haksızlık yapıldıgını düşünüyorum. Filmdeki konu gelecekte ele alınıyor ve dünya olarak farklı şeyler bekliyor sanırım insanlar. Halbuki film yakın bir gelecek yani şimdikinden 6 veya 7 yıl sonrası gibi bir yılı konu alıyor. O yüzden dünya şartları açısından başka şeyler beklemeyin. Kaldı ki akıllı robot günümüzde bile mevcut. Çinliler yapmıştı dimi :) 10/ 8.0
B

@batanga

11 yıl önce

ccc atom reyiz ccc

dünya max ın daşşanı yesin ayrıca o hakemlere kafam girsin.

biyolojik babanın gerçek bir baba olurken yaşadıklarını gördüm. belki benim de bir erkek evladım olmasından ötürü etkiledi film beni. şusuna busuna bakmıyorum ve helali hoş olsun 10/10 diyorum.

@babelfish

11 yıl önce

6 / 10

SırfHugh Jackman'ın hatırına izledim şu filmi sonuna kadar. Tür olarak bildiğiniz "çocuk filmi". Karakterler derinliksiz, senaryo derinliksiz.. Paldır küldür başlayıp, paldır küldür devam eden, ve elbette tahmin edilebilir bir sonla biten, çerezlik bir film..

@kaede

12 yıl önce

film birebir zirvede filminin kopyası. sylvester stallone kendine tır alabilmek için bilek güreşi ypar. eski karısı oğlunu zorla sylvester'a vermek ister ama sylvester abibiz istemez sonra birbirlerine çok alışırlar ve tüm mücadeleleri kazanırlar.http://www.filimadami.com/film/3301/over-the-top/

@uniqueen

12 yıl önce

Klasik amerikan filmi basarmaliyiz yapmaliyiz hayir yapamam yaparsin tadi fazlasiyla var
G

@geronimo88

13 yıl önce

bana gore oldukça basit konusu olan bu filmi iyi çevirmişler guzel işlenmişş

@havlayankuzu

13 yıl önce

6.5 / 10

Amerikalılar bunu çok seviyorlar.

Küçük,çelimsiz,acemi çocukların kocaman adamları alt ettiklerini görmekten hoşlanan bir çoğunluk olsa gerek.

Kendilerini de böyle görüyor olmalılar. Eminim, küçük,acemi,çelimsiz çocuk, Büyük Britanya İmparatorluğu'na tekme çaktığında da böyle hissetmişlerdir.

Aynı çocuk Vietnam'da ekme yediği vakit,nasıl hissettiler acaba ?

Filmi,kocaman bir analoji olarak görüyorum. Bilimkurgu filminden çok baba-oğul merkezli bir yarı aile filmi olarak izlendiğinde göze daha masum görüneceğinden de şüphem yok. Belki de öyle izlemeli.

Azmeden,neler başarmaz,

Hakkı yense bile,gönüllere sığmaz.

Temalı,bir absürt.

@rinustalarin

13 yıl önce

8 / 10

Küçük çocuğun, birkaç sene sonra brad pitt, tom cruise gibi isimleri dahi sönük bırakabileceğini düşünmekteyim.

Başka bir şey söylemek istemiyorum. Güzel işlenmiş ve son derece eğlenceli bir hikaye.

Aslında eleştirmek istendiğinde birçok şey akla gelebiliyor, ama bu filmde bunu yapmak istemiyorum. Nedenini de bulabilmiş değilim :)))

Üzüldüğüm en önemli konu, geç izlemiş olmamdır.

80/100.
D

@directorabbit

13 yıl önce

8.7 / 10

Fikir olarak gerçekten çok beğendim. Çıkış mantığı çok güzel insanlar daha fazla şiddet istedikleri ama insanlarla bunu gerçekleştiremedikleri için robot dövüşleri başlıyor.

Ama ama ama gelin görün ki bu filmi hollywood çektiğinde film amerika vs. japonya + rusya (iki düşmanı) olayına dönüşüyor. Onlar güçleriyle övünüyor. Küçük adam gelip onları yeniyor. Böylece tatmin etmiş oluyor gene kendini.

@ericccartman

13 yıl önce

5 / 10

neresinden baksan overrated örneği. imdb için de filim adamı için de 7 küsür puan çok yüksek olmuş. yine de bilim kurgu sevenler için izlenebilitesi var.

@cantstand

13 yıl önce

9 / 10

2011 yılının kendi rahat izlettiren filmi olmuştur benim için

@wdyfml

13 yıl önce

7.5 / 10

En son Super 8'de, aslında içten içe seyretmekten zevk aldığımı farkettiğim klişe senaryonun çok iyi bir örneği. Pek değerli 7. sanatımız sinemanın, aslında bazen sırf eğlence olabileceğini hatırlatan, seyirciye kafa patlattırmayan, üstüne düşünmeyeceğiniz, ama robotunuz olsun isteyeceğiniz, aksiyon dolu bir film işte.

@donnie0darko

13 yıl önce

Ben filmi beğendim.Kendini izlettirecek kadar kaliteyi yakalamış.Bilim kurgu,aksiyon derken sıkılmadan izleyebilirsin.Ama şunuda belirtmek isterim imdb puanı biraz abartılmış.
SPOILER

Çelik Yumruklar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çelik Yumruklar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çelik Yumruklar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL