Wild Reeds

(1994)

Les roseaux sauvages

Film 1 Saat 50 Dk. Dram Fransa

5.7

12 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (6.696 OY)

KONUSU
Fransa’nın güneybatısındaki bir köyde 1962’de geçen filmde Maite ve François 18 yaşındadırlar. Sevgili değil arkadaşlardır. François’nın sınıfında, abisi Cezayir’deki savaştan kaçmak için henüz evlenmiş Serge ve Cezayir’de doğmuş Henri vardır. François ve Serge eşcinsel bir ilişki yaşayacaktır ancak ... Devamı
Fransa’nın güneybatısındaki bir köyde 1962’de geçen filmde Maite ve François 18 yaşındadırlar. Sevgili değil arkadaşlardır. François’nın sınıfında, abisi Cezayir’deki savaştan kaçmak için henüz evlenmiş Serge ve Cezayir’de doğmuş Henri vardır. François ve Serge eşcinsel bir ilişki yaşayacaktır ancak Serge abisinin karısıyla evlenmek istemektedir.
Élodie Bouchez

Maïté Alvarez

Gaël Morel

François F...

Stéphane Rideau

Serge Bartolo

Frédéric Gorny

Henri Mariani

Michèle Moretti

Madame Alv...

Jacques Nolot

Monsieur M...

Eric Kreikenmayer

Pierre Bar...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

4 yıl önce

4 / 10

Duygusal karmaşanın anlatılmaya çalışıldığı bir film. Cezayir savaşı ve oradan kaçmış olan kişinin yaşamı muhabbeti filmde sadece figürandır. Film, daha çok eşcinsel bir karakterinde duygularının nasıl incinebileceği yada umut bağlama hususundaki hassasiyetini anlatmaya odaklanmış durumda. Maite üzerinden ise her ne kadar düşünceler ve dünya görüşü farklı olsa da birine aşık olabileceği mesajı verilmeye çalışılmış. Ortalama bir filmdi. Hakkettiğinden fazla bile puan aldığı kanaatindeyim.

@poormf

13 yıl önce

1962'de Cezayir Savaşı'nın sonlarına doğru güneybatı Fransa'da yaşamakta olan bir grup çocuğun öyküsü. Filmin ana karakteri olan öğrenciler, yatılı bir okulda liseyi bitirmek üzeredir. Bu karakterlerden biri, yakın bir arkadaşına duyduğu homoseksüel arzuyla boğuşan bir çocuk (Gael Morel); diğeri sağ görüşlü, Cezayir milliyetçiliğine karşı, yaşça daha büyük bir başka öğrenci (Frederic Gorny); ötekiyse, öğretmenlerden birinin çocuğu ve homoseksüel çocuğun arkadaşı olan, politik ayrılıklarına rağmen sağ görüşlü öğrenciye aşık olmaktan kendini alıkoyamayan komünist bir kızdır (Elodie Bouchez).

alıntıdır...
SPOILER

Wild Reeds filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Wild Reeds filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Wild Reeds filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL