VİZYONDA

7.2

25 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (33.992 OY)

KONUSU

1930’ların Hollywoodu, Yurttaş Kanei bitirmeye uğraşan hiciv ustası ve alkolik senarist Herman J. Mankiewicz’in gözünden yeniden değerlendiriliyor.

Gary Oldman

Herman Man...

Amanda Seyfried

Marion Davies

Lily Collins

Rita Alexa...

Tom Pelphrey

Joseph Man...

Arliss Howard

Louis B. M...

Tuppence Middleton

Sara Manki...

Monika Gossmann

Fräulein F...

Joseph Cross

Charles Le...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@apokaliptikbise

2 hafta önce

Sosyalistler varlığı, koministler ise yokluğu paylaşırmış öyle diyor Mank. Kendi kurduğu tuzakları defalarca onaran ve tekrar tekrar bu tuzaklara düşenlere. Filmin kendisi kadar uyandırdığı siyasi ve sektöre dayalı ironide siyah ve beyaz.

@berat_k

1 ay önce

6.7 / 10

Teknik olarak "eski film" havası yaratmak için köşeye kondurulan izlerle beraber gerçekten nostaljik bir film izliyor gibi hissediyorsunuz. Karakterlerin kostümü, sahneler ve konuşma dili geçmişi yansıtması açısından başarılı. Fakat ben böyle filmlerin hikâye açısından Amerikan izleyicileri dışındakileri çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Çünkü anlatılan olay bize çok uzak, aşinası olmadığımız bir şey. Yalnızca "Yurttaş Kane" filmini biliyoruz o kadar. Senaryo nasıl yazıldı, senarist neler çekti, ne tür ilişkiler içindeydi... Fakat sinema endüstrisi, kültür ve siyaset bağlamında güzel bir okuma yapılabilir. Saydığım sebeplerden ötürü beni derinlemesine etkileyememiş, vasatın biraz üstüne çıkmış bir yapım.

@mgkgunay

1 ay önce

Hollywood’un meşhur ve büyük stüdyolarının güncel politikalara müdahil olma geçmişlerine, sinemada propagandanın etkisine ve aynı zamanda filme ismini veren senarist Herman J. Mankiewicz’in Citizen Kane gibi şahane bir filmi yaratmasına yolculuk ettik bu filmde.

Benim gözümde David Fincher’in en iyi işlerinden biri olabilir. 93. Oscar Ödül Töreni’nde ciddi başarılar elde edeceğini düşünüyorum.
SPOILER

Mank filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mank filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mank filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL