Nasipse Adayız

(2020)

You Know Him

Film 1 Saat 45 Dk. Biyografi, Komedi Sırbistan, Türkiye 30 Ekim 2020

7.2

59 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (2.640 OY)

KONUSU
"Nasipse Adayız", İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan Doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikâyesini anlatıyor. Başkan adayı olmak için çalışmalarına devam eden Kemal, Bir Numara’nın adaylığını anons edeceği geceye heyecanla hazırlanmaktadır. Eski eşi de dahil, Kemal’in e ... Devamı
"Nasipse Adayız", İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan Doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikâyesini anlatıyor. Başkan adayı olmak için çalışmalarına devam eden Kemal, Bir Numara’nın adaylığını anons edeceği geceye heyecanla hazırlanmaktadır. Eski eşi de dahil, Kemal’in etrafındaki herkes bu delice koşturmaya şahit olur. Bir Numara’nın gözüne girip aday olabilmek için her yolu deneyen Kemal, adaylığının açıklanacağı önemli gecede beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır. Bir adayın gözünden siyasetin farklı yüzünü, yapılan pazarlıkları, politik stratejileri ve insanın karanlık yüzünü gerçekçi bir üslupla anlatan Nasipse Adayız, Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@berat_k

3 ay önce

5 / 10

Zayıf sinematografi, (kötü ışık, başarısız kareler-kamera hareketleri) zayıf diyaloglar, hatalı ritim, zayıf oyunculuklar, eksik figüran vs... beklentimin de çok altında kalan, zayıf bir film.

@ustunkoru

5 ay önce

5.4 / 10

Bu insanlar ve hikaye Beyoğlu’nda geçemez. Söyleyeceklerim bu kadar.

@birduman

5 ay önce

orası Okmeydanı-Beyoğluna bağlı istersen önce bir ziyaret et geçer mi geçmez mi görürsün.

@sedatgrlic

5 ay önce

Bir gün Ercan Kesal’la tanışırsam kendisine makas hediye edeceğim.

@mehmetm

5 ay önce

şöyle belgesel havasında anlatsaymış hikayeyi daha güzel olurmuş, kara-komedinin mizahı görünmüyordu kemal’in hüznünden

@fruit_fly

5 ay önce

7.7 / 10

Kitapla bire bir aynı olmak zorunda değil zaten ama ercan kesal kitapta yine kendisinin farkında bir karakterdi. filmde daha şuursuz, daha zayıf bir karakter görüyoruz. Filmdeki diğer karakterlerin derinliği yok diye eleştirilmiş, buna katılıyorum. Bu da olaylar arasında bir bütünlük kurulamamasını getiriyor beraberinde sankimsi.

@birduman

5 ay önce

7.5 / 10

Siyasetin çamurunu çok güzel anlatmış. Televizyonda her gün gördüğümüz adamlarların ne kadar karaktersiz olduklarını düşündürdü.

@filmist

5 ay önce

6.3 / 10

Beklentimin altında çıktı.Gerek kasvetli havası, gerek sahnelerin fazla uzun olmasıyla sıkıcı olabiliyor.Konusu anlattıkları itibariyle birebir gerçekçi olması abartı sahnelerin bulunmaması filmin tek güzel yanı.
Bu tür film severlerin beğeneceği bir yapım olmuş.

@cevat

11 ay önce

Ercan Kesal’ın ilk yönetmenlik denemesi olan film, bir belediye başkan aday adayının siyaset yolunda karşılaştıklarını anlatıyor. Film; politik tespitleri, göndermeleri ve gerçekçiliğiyle öne çıkıyor. Plan sekanslar, izleyiciyi hikayenin içine alıyor. Doktor Kemal’i yolculuğunda mutlaka izleyin.
SPOILER

Nasipse Adayız filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Nasipse Adayız filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Nasipse Adayız filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL