6.1

114 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (5.830 OY)

KONUSU
1950li yılların Büyükadasında, iki yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hem kör hem sağır olan, bu nedenle hiçbir kavramı bilmeyen, çevresiyle tamamen uyumsuz bir çocuk olan Ela ile Elayı iyileştirebilmeye hayatını adayan Mahir Hocanın çarpıcı hikayesini beyazperdeye taşıyorlar... Ela ve ... Devamı
1950li yılların Büyükadasında, iki yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hem kör hem sağır olan, bu nedenle hiçbir kavramı bilmeyen, çevresiyle tamamen uyumsuz bir çocuk olan Ela ile Elayı iyileştirebilmeye hayatını adayan Mahir Hocanın çarpıcı hikayesini beyazperdeye taşıyorlar... Ela ve Mahir Hoca’nın siyahtan beyaza giden sıra dışı, umut, azim ve fedakarlık hikayesi ."Black" olarak bilinen filmin türkçe versiyonu.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@refikerdal

2 yıl önce

olumsuz yorum yapanların ortak noktası black filminin aynısı gibi oluşu ancak şunu unutmayın arkadaşlar; herkes black filmini izlemiş midir? oyunculuk güzel, insanı duygulandıran güzel bir film.

@delahoya

7 yıl önce

Black filmini izlemiş ve o filmde ki duyguyu alan seyirciye "0" etki yapan filmdir...
B

@bernausanmaz

10 yıl önce

bahsi geçen alıntı olduğu söylenen 'black' filmini izlemedim. ancak benim anladığım kadarıyla film helen keller'ın hayatının anlatıldığı 'the miracle worker' filminden esinlenilmiş. özgün senaryo sıkıntısı çektiğimiz türk filmlerinde yabancı bir filmden uyarlama yaparak bu açığı kapatmaya çalışırken, senaryoya biraz daha özen gösterilmesi gerekir. hikayenin devşirme olduğu o kadar hissediliyor ki bu kadar tanıdık oyuncular olmasaydı ne izliyorum ben diye düşünürdüm. nasılsa güzel bir hikayem var diye repikler ve sahneler vasat, üzerine düşünülmemiş. oysaki oyunculuk ve çekimleri gayet iyi. ama işte uyarlama yapmak o kadar da kolay birşey değildir her zaman. bu filmdeki gibi ters tepebilir.

izlenesi değil.

@uniqueen

10 yıl önce

filmin başındaSanjay Leela Bhansaliin Black filminden uyarlanmıştır diye açıklama yapılmaktadır o yüzden taklit yada çalıntı değil uyarlamadır

bana Black filmindeki o duygusallığı yaşatmadı black izlemeyen biri için aynı şey söz konusu olmayabilir

an itibari ile TRT1 de yayınlanmaktadır.

@edwardpacino

10 yıl önce

herkes siyah filmine atıfta bulunarak bu filme taklit demiş.evet siyah filminin birebir kopyası. ama esasen filmin orjinali Helen Keller'in hayat hikayesini anlatan 1962 The Miracle Worker filmidir.

http://www.youtube.com/watch?v=GzlriQv16gg (Helen Keller ve hocası Anne Sullivan)

@ksantippe

10 yıl önce

orjinalle kıyasa gitmek olmaz.. ilki ilk olduğundan zaten adı orjinaldir.. o orjinali alın yürek ısısında muhafaza edin zaten.. bu filmide ön yargılı bir şekilde seyretmeye başladım ama uğur yücel bir yumuşattı bu katı yargımı.. yani hmm aferin lan dedirtti :)) başarılı iş çıkarmış. şayet sıçadabilirdi.. birde şu beren saat sevmemelerim ne olacak bilmiyorum.. küçük kız daha iyiydi berenden.. berenin çemçük oyunculuğu böyle bir filmde bile empati kurduramadı..

@didomania

10 yıl önce

Uğur YÜCEL'e bir kez daha hayran olmamı sağlayan film.. Diğer yandan "Black" filminin birebir kopyası, repliklerinin bile %100 aynısı olması Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok dedirtiyor insana!!! Tüm bunlara rağmen sanırım Uğur YÜCEL "ben bunun daha iyisini çekerim" demiş ve hiçte fena olmamış karşılaştırıldığında oyunculuklar ve sahne çekimleri daha başarılı.
K

@kultursuz

10 yıl önce

hayır tamam eleştirebilirsin,filmi beğenmeyebilirsin,oyuncuyu beğenmeyebilirsin,ne bilim filimde figuranın birinin tipinede ayarda olabilirsin bunların hepsine saygım sonsuz eyv..ama black filminin çakması,bu kadar kopya çekilmezki sizin değiminizle copy yapıştırılmaz ki ne demek ya siz neyin peşindesiniz ben onu anlamadım..adamlar zaten filmin başında siyah ekranın üstüne güzelcene beyaz puntolarla yazmışlar BLACK filminden uyarlama diye..remake yani tekrar bidaha aynısı diye..sanane adamlar iznini almıştır yasal yönden telif yönünden sanane..belki yabancı sinema sevmeyen bi adam bu filimle empati yapacak sanane...bende blackten sonra fragmanını izledim komik geldi ama sizde hırsızlık filan diyip daha komik durama düşmeyin danteller

@senadir

10 yıl önce

Uğur Yücel'in fragmanındaki "çok yavaş yazıyor Handan Hanım iki dakikada on kelime" deyişine hayran olup sinemada izlemeye karar vermiştim. Kötü olacağını biliyordum da Uğur Yücel oyunculuğu seyretmiş olurum diye gittim. Beren Saat ile ne kadar iyi olabilecekse o kadar iyi olmuş.

üniversitede hoca ile konuşup birdenbire dünya ile ilişkisini kesmesi harika bir oyunculuk örneğiydi bence.

@delahoya

11 yıl önce

İnsanımızın "Black" filminin adını bu filmle duyması ne kadar acı...

Black filmini izleyin ve bu filmi yokmuş gibi sayın izlemeyenlere en büyük tavsiyem...

@joeyy

11 yıl önce

1 / 10

yorumum gözüksün diye filme 1 puan verdim...

şaka bir yana bu film adı copy / paste olmalıymış. türkiye'de hırsızlık sinemaya kadar uzanmış. bu filmin çekilmesindeki tek amaç para. bunun başka açıklaması olamaz.

@paranoyakvisne

11 yıl önce

Bir film repliklerinden tutun, kurgusuna kadar başka bir filmin tıpatıp aynısı olur mu allah aşkına ne bu!

Uğur Yücel hırsızlık konusunda Nirnavaya ulaşmış bu filmle birlikte. Black filminin %100 aynısı arkadaşlar. Replikleri, olay örgüsü her şey ama her şey aynı. Elle pilav yemek, karaktere tokat atmak, annesinin öğretmene bağırışı, kızın sınıfta kalışı. Her şey ama her şey Black filmiyle aynı. Azıcık yaratıcı olun da yeni şeyler üretin demek istiyorum bu senaristlere.

Ben bu filmi bir emek sonucu oluşturulduğunu düşünmüyorum açıkası. Ben bunu emek hırsızlığı olarak görüyorum. Esinlenme olsa neyse, her insan bir şeylerden esinlenir ama bu bildiğiniz copy + paste arkadaşlar. Olacak iş değil ya!!

@hilalgengec

11 yıl önce

Black filminden sonra bunu izlemek içimden gelmedi bile...
O

@ozgurbolek

11 yıl önce

Black filmini bir sene önce izledim. Ama bu filmi izlemedim izleyeceğimide sanmıyorum.

@lowen

11 yıl önce

6.8 / 10

Black filminini izlememiş biri olarak yapacağım yorumu. Aslında yazmış olduğum her şey black filmini övecek. Yeniden çevrimleri bu yüzden saçma buluyorum. Sanat,yaratıcılık anlamı taşır benim için.Başkasının sanatını alıp,birebir insanlara tekar sunmanın adı nedir,biliyorum.Amacı ise gayet açık,ticari kaygı. Yani bu adam diyor ki,ben kendi sanatımla,kendi yarattığım dünya ile sınıfta kalırım,batarım.Hazır yapılmışı,tutacağı garanti bir iş varken,neen kendimi yorayım.E sonuçta,ne dersek diyelim,adam kazanıyorsa,bizim gibi düşünen insanlara rağmen parayı cebe indiriyorsa,çokta umursayacağını sanmıyorum.

Başa dönecek olursak, taklit bir film olduğunu bilmeden izledim.Filmi gayet başarılı buldum.Beni en çok vuran senaryosuydu.Yakın zamanda orjinalini izlemeyi düşünüyorum.
SPOILER

Benim Dünyam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Benim Dünyam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Benim Dünyam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL