7.6

16 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (388 OY)

Süre

1 Saat 39 Dk.

Tür

Dram

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Maltepe Gülsuyu’nda, kentsel dönüşüm tehdidi altındaki bir mahallede yaşayan ve Kadıköy’deki evlere temizliğe giden iki kadının, Nesrin ve Hatun’un hikayesi.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@cevat yazdı...

Cmt, 01 Nis 2017, 21:58 (1 yıl önce)

İki kadının hayata tutunma çabaları, şehrin içinde kayboluşu. Yönetmen gerçekçi bir dille bunu yansıtabiliyor. Çaresizliği filmde buram buram hissediyorsunuz. Nazan Kesal'a rolü cuk oturmuş, diğer kadın oyuncu da muazzamdı. 

@poormf yazdı...

Cmt, 25 Mar 2017, 20:36 (1 yıl önce)

7 / 10

Asiye Dinçsoy başta olmak üzere oyunculukların çok iyi olduğu filmde cinsel, etnik ve daha önemlisi sınıfsal kadın kimliği üzerine güzel bir gözlem. Ancak ve maalesef yalnızca tanıklıkla yetinilmiş. Oysa artık "Biz Artık Şarkı Dinlemek Değil, Şarkı Söylemek İstiyoruz"... 70/100

@gunsel yazdı...

Paz, 05 Haz 2016, 00:47 (2 yıl önce)

10 / 10

Ev içi emekçisi iki kadın, maddi/manevi açmazlar ve çaresizlik. Kadınlar arasındaki ilişki öyle çarpıcı verilmiş ki, kızkardeşlik gerginliği ve yoldaşlığıyla. Etnik vurgu da söz konusu, aşırı politize olmaktan ziyade naif bir şekilde. Gerek alt sınıf ile orta sınıf hiyerarşisi gerekse de alt sınıfın yatay ilişkisi göze sokulmadan aktarılmış. Bütün gerçekliğiyle ve samimiyetiyle izlemenizi tavsiye edebileceğim bir film.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Toz Bezi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Toz Bezi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Toz Bezi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI