7.9

6 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (3.654 OY)

KONUSU
Film, izleyiciyi bir yas evinde toplanmış kalabalık bir aileyle baş başa bırakıyor. Komünist aile dostundan, komplo teorilerine inanan kuzene birçok aile ferdiyle geçirilen vakit, izleyiciye insanlık durumlarından Romanyanın yakın dönem tarihine uzanan bir yolculuk hissi veriyor. Mizahın ihmal edilm ... Devamı
Film, izleyiciyi bir yas evinde toplanmış kalabalık bir aileyle baş başa bırakıyor. Komünist aile dostundan, komplo teorilerine inanan kuzene birçok aile ferdiyle geçirilen vakit, izleyiciye insanlık durumlarından Romanyanın yakın dönem tarihine uzanan bir yolculuk hissi veriyor. Mizahın ihmal edilmediği bu dram, hemen hemen tek bir mekanda geçse bile sinemanın imkanlarının ne kadar geniş olduğunu hatırlatan modern bir başyapıt.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@getoutofmyship

3 yıl önce

7 / 10

Ölünün kırkı çıkınca bizde mevlüt yaparlar ya, bu filmde de bir tür ortodoks mevlüdü gibi bir olay anlatılmış. Aile fertleri baba evinde toplanıyor, siz de bu toplaşmanın içindeymiş gibi oluyorsunuz. Filmdeki karakterler ne yaşıyorsa siz de aynı şeyleri hissediyorsunuz. Muhabbet baydıysa siz de sıkılıyor, komik akrabalara ailenin diğer fertleriyle birlikte siz de gülüyor, ölünün arkasından dualar okunurken sizin de gözleriniz doluyor ve en önemlisi de siz de yemeğe oturana kadar çok acıkıyorsunuz. Filmin süresi 3 saat, filmin içinde geçen süre de 4-5 saat filan, yani neredeyse gerçek zamanlı ilerleyen bir hikaye diyebiliriz.

Ancak bu uzun süre insanı yoruyor, zaman zaman çok aşırı sıkıyor. Belki de özellikle sıkılmamızı istemişlerdir bilemem ama benim için bu, puanı düşürten bir olaydı.

@ivalde

3 yıl önce

Diyalogları ile kendine hayran bırakıyor, kamera kullanımı mükemmel tek dezavantajı 3 saat oluşu
SPOILER

Sieranevada filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sieranevada filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sieranevada filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL