VİZYONDA

7.9

7 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (4.385 OY)

KONUSU
Söylendiğine göre Bavyera Düşesi Elisabeth’in bel ölçüsü yıllar boyu yalnızca 45 cm olarak kalmış. Fakat Sisi olarak da bilinen Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth, yalnızca belini böyle ince özel yapım korseleri yüzünden değil, Viyana’daki sarayda kendine biçilen sessiz ve işlevsiz biblo rolü yüzünd ... Devamı
Söylendiğine göre Bavyera Düşesi Elisabeth’in bel ölçüsü yıllar boyu yalnızca 45 cm olarak kalmış. Fakat Sisi olarak da bilinen Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth, yalnızca belini böyle ince özel yapım korseleri yüzünden değil, Viyana’daki sarayda kendine biçilen sessiz ve işlevsiz biblo rolü yüzünden de boğulmuş, nefessiz kalmış.
Vicky Krieps

Empress El...

Florian Teichtmeister

Franz Josef

Katharina Lorenz

Marie Fest...

Jeanne Werner

Ida Ferenczy

Alma Hasun

Fanny Feif...

Finnegan Oldfield

Louis Le P...

Manuel Rubey

Ludwig II

Aaron Friesz

Rudolf, Cr...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@naksidil

1 ay önce

“Evliliğin ne olduğunu anlamadım. On beş yaşında bir mal gibi satılıyor ve anlamadığınız bir yemini edip tüm hayatınız boyunca oyun oynamak zorunda kalıyorsunuz”
Bavyera Düşesi Elisabeth’i güneşinden koparan, bir müptelaya çevirip karalar bağlatan sadece bu yazgı değilmiş. Ruhundaki çocuğu, kendi çocuğunun kaybı öldürmüş. Film gerçekten hoş ve zarif. Ama biyografi tanımıyla işlenen kesitler hep eksik. Ve izleyici haklı olarak soruyor neden diye? Vicky Krieps o kadar narin hatlara ve duruşa sahip ki, Elisabeth’in hakkını vermiş.
https://kadin.com/bir-orta-avrupa-klasigi-viyana inceleyebilirsiniz.

@kumcular

1 ay önce

8.2 / 10

Güç ve otorite kimileri için en büyük hedef olurken kimileri içinde eziyet haline dönüşebiliyor. Serseri ruhunu aristokrat kimliğinde dizginlemeye zorlanan Sisi, yaptığı seyahatlerle kendini kurtarmaya çalışıyor. Korsesiyle vücudunu değil de adeta duygularını baskılayan Kraliçe'yi Vicky Krieps başarılı bir şekilde canlandırmış. Neşeli olduğu anlarda bile gülümsemesindeki hüznü hissebiliyorsunuz. Dönemi iyi yansıtan filmin, finalini de görsel olarak çok başarılı buldum.
SPOILER

Korsaj filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Korsaj filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Korsaj filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL