6.8

25 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (38.131 OY)

KONUSU
Steven Soderberghin dünya prömiyerini Berlin Film Festivalinde yapan son filmi Saplantı, tamamen iPhone ile çekildi. Başrolünde Breathe / Nefes filminin yıldızı Claire Foyun yer aldığı Saplantı, geçmişte peşine takılan eski sevgilisinin onu izlediği hissinden kurtulmak için psikolojik destek almaya ... Devamı
Steven Soderberghin dünya prömiyerini Berlin Film Festivalinde yapan son filmi Saplantı, tamamen iPhone ile çekildi. Başrolünde Breathe / Nefes filminin yıldızı Claire Foyun yer aldığı Saplantı, geçmişte peşine takılan eski sevgilisinin onu izlediği hissinden kurtulmak için psikolojik destek almaya giden, ancak arzusu dışında hastanede tutulan bir kadını izliyor. İzleyiciyi sıkça ters köşeye yatıran bu psikolojik gerilim, hem Soderberghden geldiği için hem de teknik özellikleriyle çok ilginç.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

10 ay önce

6 / 10

Ortalama bir gerilim filmi. Sawyer bir terapi programı altında bir baba-oğul ile tanışır. Buradaki terapi sürecinde oğul (David) Sawyer'e saplantılı bir şekilde takılır. Bu durumdan ötürü Sawyer o kadar rahatsız olur ki bir yerde belli bir süre kalamaz hale gelir ve bu durum için tedavi almaya başlar. son başvurduğu klinikte zorla alıkonulup yatırılır. David burada da peşini bırakmaz ve bir şekilde hastaneye yerleşir. Sawyer'in hem David'in elinden hem bu yatırıldığı hastaneden kurtulma mücadelesini izlediğimiz film biraz durgun ilerlemektedir. Gerilim sahneleri başarılı diyebilirim ama öteyandan mantık dışı noktalarda oldukça fazla. Yani sigorta şirketinden para aşıra bilmek için öylesine başvuran bir hastaya imza attırıp yakalamak gerçekten yeterli mi? Polisin böylesine vurdunduymaz olması normal mi? onun dışında ortalama bir filmdi diyebilirim.
X

@xeyalbeylerov

1 yıl önce

Filmin 30 dakikasına baktım.Duragan bir film.Başka filme bakın derim.

@fthgzl79

1 yıl önce

Acayip bir film..Filmde bir sistem eleştirisi var..Hasta olanların hasta bakıcı,sağlam olanların hasta olarak kabul edildiği bir sistem teşhisi yapılıyor..Bu bakımdan önemli bir film..Gerilimi,oyuncuların performansı çok iyi..Başroldeki Claire Foy çok iyiydi..10/7

@naksidil

2 yıl önce

7.3 / 10

Ürkütücü :) Psikiyatristten yardım alma durumunda, azımsanamayacak bir gerçeğin içine kuzu kuzu, heyecanlı heyecanlı düşüyorsunuz. Başarılı bir film olmuş .
SPOILER

Unsane filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Unsane filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Unsane filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL