Yangın Yeri (2018)

Wildlife

Film 1 Saat 45 Dk. Dram ABD 3 Ocak 2019

7.4

27 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (13.471 OY)

KONUSU
1960lı yıllarda geçen ve Richard Fordun aynı adlı romanından uyarlanan filmde, Joe Brinson (Ed Oxenbould) 16 yaşındayken, babası Jerry (Jake Gyllenhaal) aileyi Great Falls, Montanaya taşımaya karar verir. Ne olduysa bu taşınmadan sonra olur. Anne Jeannette (Carey Mulligan) başka bir adamla tanışır v ... Devamı
1960lı yıllarda geçen ve Richard Fordun aynı adlı romanından uyarlanan filmde, Joe Brinson (Ed Oxenbould) 16 yaşındayken, babası Jerry (Jake Gyllenhaal) aileyi Great Falls, Montanaya taşımaya karar verir. Ne olduysa bu taşınmadan sonra olur. Anne Jeannette (Carey Mulligan) başka bir adamla tanışır ve gün geçtikçe Jerryden soğumaya başlar. Joe ise, aile bağlarının yıkılmasına tanıklık edecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

2 hafta önce

6.4 / 10

Oyuncular dolayısıyla yüksek beklenti ile izledim. Hikaye ve psikoloji bakımından biraz Blue Valentine, biraz Take This Waltz havasındaydı benim için. Filmin başında mükemmeliyetçi bir aile söz konusu. Çocukları için her şeyin en iyisini isteyen bir ebeveyn yaklaşımı gözüküyor. Karakterlerin bozulan psikolojilerinde bir domino taşı etkisi var. Baba işini kaybettiği için, anne kocası terkedip gittiği için, çocuk için ailesi dağılmak üzere olduğu için psikolojik olarak zor bir süreç geçiriyor. Bu süreçte de çocuklarını düşünen mükemmeliyetçi aileden eser kalmıyor. Hikayenin gerçekçiliği ve doğallığı dikkat çekiyor. Jake Gyleenhaal'ın az gözükmesi biraz tadımı kaçırdı ve film de biraz beklentimin altında kaldı. 60'lar havası ise çok başarılı aktarılmış ve film için gerek renkleriyle, gerek hikayesiyle, gerek karakterleriyle ve netice olarak ailenin içinde bulunduğu durumla "bir sonbahar filmi" benzetmesi yapabilirim.

@luftmensch

4 ay önce

Son dönemlerde çocuk ve çocuğun saflığı, tüm yüklerin çocuğa yıkılması, çocuğun önce ailede var olması gerekirken orada bile var olamadığı ve bunun varlığı için savaşması yetmezmiş gibi bir de ailesini bir arada tutmak için savaştığını gördüğümüz filmler izler olduk. Yangın yeri de bu filmlerden bir tanesi. Kendini keşfedememiş iki genç insanın erken yaşta evlenip üstüne bir de çocuk sahibi olmasının verdiği tüm yükleri ve hataları ile yüzleşmek zorunda kalan çocuk, ailesini bir arada tutmak ve aile üyelerini anlamak adına kendini hızla hayata atmanın hikayesini izlediğimiz film, klişe bir senaryoyu sonu ile oldukça başarılı bir hale getirmiş. Bunda oyunculukların mükemmelliği de oldukça etkili.
SPOILER

Yangın Yeri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yangın Yeri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yangın Yeri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL