2016

Geumul a.k.a Geu-Mul

7.7

30 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (1.202 OY)

Süre

1 Saat 54 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Güney Kore

Yönetmen

Senaristler

Kim Ki-duk

KONUSU

Kore sinemasının üretken ve yaratıcı isimlerinden Kim Ki-duk, Ağ’da Kuzey Koreli sıradan bir balıkçının içine düştüğü siyasal ve insani zorlukları odağına alıyor. Teknesinin motoru bozulunca kendisini Güney Kore’de bulan balıkçı, casus sanılarak gözaltına alınır. Sert geçen sorgu ve ikna sürecinin ardından Kuzey Kore’ye iade edilen balıkçı, burada da zorluklarla karşılaşır ve iki ideoloji arasında kapana kısılır. Ağırlıklı olarak bireylerle ilgilenen filmleriyle tanınan Kim Ki-duk, Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Ağ’da en siyasal filmlerinden birine imza atıyor. Ağ, doğulan coğrafyadan bağımsız, ideolojiler karşısında insanın gerçek değerimi sorgulayarak bu özel örnek üzerinden dünyanın birçok yerinde yaşanan bir dramı yakalıyor.

Ryoo Seung-bum

Nam Chul-woo

Lee Won-keun

Oh Jin-woo

Kim Young-min

Inspector

Choi Gwi-hwa

Director Lee

Lee Eun-woo

Chul-woo's...

Kim Soo-an

North Kore...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@wrong yazdı...

Cum, 02 Mar 2018, 22:17 (4 ay önce)

Tek tek insanlar olmasa o ülke, vatan neye yarar? Uğruna ölünen yahut yaşanan ideolojiler gerçekte ne kadar umursuyor ki insanı , bir adamın varlığı/yokluğu umurlarında mı cidden. Hümanist bakış açısıyla birey üzerinden gidilmiş bir film, ne savaşı ne barışı anlatıyor. İnsan değerlidir, tamam ama uygulama?! Ayrıca film trajikomik kategorisine girer diye düşünüyorum. Çok şey yazılır da bence izlendikten sonra durup iyice düşünmeli. Yoksa benim gibi dağılırsınız :/ İzleyiniz.

@film-kadini yazdı...

Sal, 05 Ara 2017, 11:52 (7 ay önce)

7 / 10

Dram yüklü bir film. izlerken Kuzey Kore'den nefret ettim.

@naksidil yazdı...

Sal, 28 Kas 2017, 08:18 (7 ay önce)

8.6 / 10

Yaşlı dedelerimizi ayıramayız ya doğduğu köyünden , evinden , toprağından .. ne kadar çorak da olsa sever ve katlanır .. saygı duyar  TOPRAĞINA ! Sadece yaşadığı toprağı benimseyen , suyunda nefes alan insanların boka batmış siyasetten nasibini alması ne kadar acı , tam bir yangın yeri .. Sonunda bile bile böyle bir sona yürür müyüz ? Gözümüzü dahi kırpmadan ? Basit bir insan gibi yaşayabilmek ve ölebilmek hak olmalı savaşların arasında yok olmadan ...  Sarsıldığım bir filmdir .. üzüldüm , çok üzüldüm ..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER