Overlord Operasyonu (2018)

Overlord

Film 1 Saat 50 Dk. Aksiyon, Savaş Kanada, ABD 8 Kasım 2018

6.7

25 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (54.027 OY)

KONUSU
İkinci dünya savaşında, müttefik güçlerin Normandiya'ya asker çıkarması yapacağı günün arifesinde, bir grup Amerikalı paraşütçü, düşman hattının arkasında bırakılır. Askerlerin buraya bırakılmasının amacı saldırının başarısı için önemli bir görevi gerçekleştirmektir. Fakat askerler hedeflerine yakla ... Devamı
İkinci dünya savaşında, müttefik güçlerin Normandiya'ya asker çıkarması yapacağı günün arifesinde, bir grup Amerikalı paraşütçü, düşman hattının arkasında bırakılır. Askerlerin buraya bırakılmasının amacı saldırının başarısı için önemli bir görevi gerçekleştirmektir. Fakat askerler hedeflerine yaklaşırken beklenmedik bir şeyle karşılaşırlar. Nazi işgali altındaki köyde, sadece bir askeri operasyondan fazlasının olduğunu fark ederler.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@beyazokyanus

1 ay önce

7 / 10

güzel bir film.. ilk başlarda filmi sevmeyeceğimi düşünmüştüm izleyip ile izlememek arasında kalmıştım ama iyi ki izlemişim beğendim filmi.. zaten j.j. abrams ın isminin geçtiği hiç bir yapım kötü olmaz..

@chewing

3 ay önce

7.1 / 10

Klasik amerikan propaganda tarzı filmlerinden olsa da küçük çocuğun oyunculuğu için bile izlenebilecek bir yapım. Ayrıca görüntü yönetmenini de makyajlardan dolayı tebrik etmek lazım. 7.1/10 iyi seyirler.

@vanakafa

5 ay önce

6 / 10

İlk 15 - 20 Dakikasındaki 2. dünya savaşı atmosferi efsane ve ötesi ama film ilerledikçe bayıyor umduğumu bulamadım 10 üzerinden 6
B

@batanga

6 ay önce

bunun ağa babaso dod sno - dead snow dur. J.J. Abrams herşeye maydanoz olmak zorunda mısın? Ww2 kalmıştı sulandırmadığın, onu da aradan çıkardın. sağol.

@parfenrogojin

6 ay önce

7.3 / 10

Overlord Operasyonu'nu doğru bir sinemada, doğru bir ses düzeniyle izlediğinizde ilk on beş dakikanın verdiği heyecanı başka bir yerde bulmak zor doğrusu. Filmin bu ilk on beş dakikası çok iyi çekilmiş, gerilimi çok iyi ayarlanmış ve hem korku hem gerilim filmleri için çok iyi bir açılış sekansı sayılabilecek ve örnek gösterilebilecek kadar iyi. Filmin geri kalanı için aynı şeyi diyemeyiz, çünkü klişelerle klişe olmamaya çalışan klişeler bir arada loş ışıklı, insanı yerinden sıçratmak amacıyla çekilmiş, benzerlerini izlemiş olduğumuz nice filme benziyor filmin geri kalanı, ama yine de bir şekilde bir tazelik hissi de veriyor. Filmi izlerken hem ben bu filmi defalarca izledim hissi alıyoruz hem de sanki yeni bir şey izlediğimizi bir şekilde hissediyoruz. Bu yeni şeylerden biri 2. dünya savaşında geçen ama yahudilerden söz etmeyen bir film olması olabilir. Fransız kasabasında yaşanan bütün vahşi olaylarda imalar var ama aleni işaret etmeler yok. Bir yandan da sanki bütün olup biten vahşi
... Devamı
Overlord Operasyonu'nu doğru bir sinemada, doğru bir ses düzeniyle izlediğinizde ilk on beş dakikanın verdiği heyecanı başka bir yerde bulmak zor doğrusu. Filmin bu ilk on beş dakikası çok iyi çekilmiş, gerilimi çok iyi ayarlanmış ve hem korku hem gerilim filmleri için çok iyi bir açılış sekansı sayılabilecek ve örnek gösterilebilecek kadar iyi. Filmin geri kalanı için aynı şeyi diyemeyiz, çünkü klişelerle klişe olmamaya çalışan klişeler bir arada loş ışıklı, insanı yerinden sıçratmak amacıyla çekilmiş, benzerlerini izlemiş olduğumuz nice filme benziyor filmin geri kalanı, ama yine de bir şekilde bir tazelik hissi de veriyor. Filmi izlerken hem ben bu filmi defalarca izledim hissi alıyoruz hem de sanki yeni bir şey izlediğimizi bir şekilde hissediyoruz. Bu yeni şeylerden biri 2. dünya savaşında geçen ama yahudilerden söz etmeyen bir film olması olabilir. Fransız kasabasında yaşanan bütün vahşi olaylarda imalar var ama aleni işaret etmeler yok. Bir yandan da sanki bütün olup biten vahşilik, gaddarlık ve kötülüğün hepsinin bir çizgi roman öyküsüne dönüştürülmüş olması gibi bir hafife alma da var diyebiliriz, belki, çünkü filmin sırrını öğrendikçe yaşanan şeylerin bir senaristin hayal gücü değil de tarihsel bir gerçek olduğunu bilmemize rağmen yine perdede izlediğimiz şeyin hakikat olamayacağını ve hayal edildiğini düşünüyoruz. Oysa hayal değildi.

Overlord Operasyonu, bütün kusurlarına rağmen insana heyecan dolu anlar yaşatabilecek, bir eğlencelik tüketim aracı. Bunu yapmak yerine filmin başından sonuna egemen olan bütün o pas rengine yakın atmosferiyle ciddi bir savaş eleştirisi de olabilirdi; ama Overlord Operasyonu gerçek dünyayı değil heyecan ve tüketim dolu, hayali bir dünyayı hedef alıyor ve amaçladığı şeyi de büyük ölçüde başarıyor bence.
SPOILER

Overlord Operasyonu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Overlord Operasyonu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Overlord Operasyonu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL