8.7

3 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (417 OY)

KONUSU
20 yıllık şiddetle yıkılmış Demokratik Kongo Cumhuriyetinin doğusu sıklıkla Kadın olmak için dünyanın en kötü yeri olarak nitelendirilir. Bu film o bölgeden, çok daha farklı bir hikaye anlatıyor. Madeleine Gavinin ilk yönetmenlik deneyimi olan Mutluluk Şehri, Kongonun doğusunda yer alan ve filme ism ... Devamı
20 yıllık şiddetle yıkılmış Demokratik Kongo Cumhuriyetinin doğusu sıklıkla Kadın olmak için dünyanın en kötü yeri olarak nitelendirilir. Bu film o bölgeden, çok daha farklı bir hikaye anlatıyor. Madeleine Gavinin ilk yönetmenlik deneyimi olan Mutluluk Şehri, Kongonun doğusunda yer alan ve filme ismini veren devrim niteliğinde bir liderlik merkezi olan City of Joyun ilk mezunları olan kadınları izlerken onların filizlenen liderlikleriyle merkezin kurucularının hikayelerini aktarıyor. Dr. Dennis Mukwege (2016 Nobel Barış Ödülü adayı), kadın hakları aktivisti Christine Schuler-Deschryver ve radikal feminist Eve Ensler (Vajina Monologlarının yazarı) Film, korkunç tecavüzlere ve istismara maruz kalmış kadınların iyileşebileceği; açgözlülük, ekonomi ve sömürgeciliğin sebep olduğu bir savaşın içinde liderliği öğrenebileceği ve ülkeleri için değişimin güçlü birer sesi olabileceği bir yeri hayal etmiş bu üç kişiyi anlatıyor. İnsan ruhunun derin dayanıklılığını anlatan Mutluluk Şehri, Kongolu kadınların umudu geri kazanmak için azim ve iradelerine tanıklık ediyor; hem de onlar için değerli olan her şey ellerinden alınmış olmasına rağmen.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

10 ay önce

9 / 10

Dünya'nın görmezden geldiği ve yıllarca süren bir insanlık dışı olayı, gözler önüne seren bir belgesel. Kongo'daki milislerin, maden ocaklarını korumak adı altında yaptığı tecavüz terrorizmine maruz kalmış kadınlara bir umut ışığı olan Dr.Dennis Mukwege'nin, mutluluk şehrini kurma yolundaki hikayesi anlatılmaktadır. Dinlerken etkilenmemek imkansız.
SPOILER

City of Joy filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

City of Joy filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

City of Joy filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL