Gerald'ın oyunu

(2017)

Gerald's Game

Film 1 Saat 43 Dk. Dram, Korku ABD

6.7

86 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (90.974 OY)

KONUSU

Evliliklerini şehirden uzak göl evinde tatlandırmaya çalışan çiftimizden, Gerald beklenmedik şekilde ölür, Jennie ise hayatta kalmak ve oradan kurtulmak için yataktaki kelepçelerinden kurtulması gerekir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
C

@cileklisut

1 ay önce

10 / 10

Yine Stephen King uyarlaması yine efsane bi film. BAYILDIM. Gerilim korku olarak geçse de her türlü duyguya yer verilmiş kafanız allak bullak oluyor duygu geçişleri yüzünden. Bazı sahnelerde kanım donmadı değil ama severim. Tam bir şaheser olmuş izlemek isteyenlere tavsiye ederim.

@cihan_alkan

2 yıl önce

gereksizce uzatılmış bir konu , çok yavaş ilerleyen hikaye , tamamın tek bir yerde geçmesi gibi sebeplerden sıkılarak zor zoruna sonuna kadar izlediğim bir filmdi bence izlemeye değmez ama emeğe saygım var bakış açısına göre değişir fakat bana göre değildi

@rashomon

2 yıl önce

7.2 / 10

Gerilim filmi gibi başayan ama alt metnin'de çocuk istismarını anlatan bir yapım.Flashbacklerle çocukluğuna inilen sahnelerde geçen diyaloglar hüzne boğuyor.Her insanın sırları vardır.Ve kuyuya atılan sırlar kişinin geleceğini yaşarken unutulmaz bir travmayı geçmişten geleceğe taşır.

@eski_takvim

2 yıl önce

7.5 / 10

Kocasının küçük bir seks oyunu kadının geçmişindeki büyük bir yarayı deşer ve hemen arkasından olaylar kopar.
Kabuslarla gerçeklik arasında sıkışan bir kadın... ve bence iyi oyunculuklar vardı...

@ihsanbarin

3 yıl önce

Stephen King’in Mahsun Kırmızıgül’den esinlenerek yaptığı,ne anlattığı belli olmayan gerilim filmi.Kanlı detaylara girmekten kaçınmamış.Şüpheyi de hep canlı tutuyor. Hayatta kalma konulu bir film izlemeyi beklerken konunun kamu spotuna evrilmeseydi çok keyifli olabilirdi.

@serkanaydemir

3 yıl önce

5 / 10

Ne beklediğine bağlı.

Öncelikle belirteyim aşağıda filmle ilgili sürprizbozan ifadeler var. Yorumları okurken dikkat edin filmin önemli yerlerinin tadı kaçabilir. Filme gelirsek beğenmediğimi açıkça söylemek istiyorum. Ne amaçla yapılmış belli olmuyor. Kadınlara yönelik bir dünya gerçeği anlatılmak isteniyor ama çok kopuk bir mantık içinde ilerliyor. Yine Netflix ve yine kötü bir sinema. Film temelde kadın haklarından bahsediyor gibi ama kadının neden bu halde olmasını da görmezden gelememek gerek. Kelepçeleri takarken ki tavrına bakınca ne demek istediğimi anlayacaksınız ki zaten dünyada kadının bu kadar yok olmasının asıl sebebi yine kadındır. Önce erkeklerin değil önce kadınların aydınlanması gerek ki adam gibi erkek çocukları yetiştirsinler. Neyse kısacası beklentisiz bir yapım var karşımızda. Ne oldu ne bitti demeden film bitme noktasına geliyor. Korku ve gerilim de hiç yok gibi bir şey. Temelde benim gibi korku bekleyen biriysen
... Devamı
Ne beklediğine bağlı.

Öncelikle belirteyim aşağıda filmle ilgili sürprizbozan ifadeler var. Yorumları okurken dikkat edin filmin önemli yerlerinin tadı kaçabilir. Filme gelirsek beğenmediğimi açıkça söylemek istiyorum. Ne amaçla yapılmış belli olmuyor. Kadınlara yönelik bir dünya gerçeği anlatılmak isteniyor ama çok kopuk bir mantık içinde ilerliyor. Yine Netflix ve yine kötü bir sinema. Film temelde kadın haklarından bahsediyor gibi ama kadının neden bu halde olmasını da görmezden gelememek gerek. Kelepçeleri takarken ki tavrına bakınca ne demek istediğimi anlayacaksınız ki zaten dünyada kadının bu kadar yok olmasının asıl sebebi yine kadındır. Önce erkeklerin değil önce kadınların aydınlanması gerek ki adam gibi erkek çocukları yetiştirsinler. Neyse kısacası beklentisiz bir yapım var karşımızda. Ne oldu ne bitti demeden film bitme noktasına geliyor. Korku ve gerilim de hiç yok gibi bir şey. Temelde benim gibi korku bekleyen biriysen hiç bulaşmayın derim. Olmamış.

İyi seyirler.

P: 5

@seinfeld

3 yıl önce

Yönetmen ya da senarist 'hele bir yatak odası fantezisiyle başlayalım da gerisine bakarız' demiş gibi korku, gerilim, dram, psikoloji, bilinçaltı ne varsa eklemiş. Bunlardan birinde karar kılsaydı çok daha güzel olabilirdi. Tek mekan filmlerini severim ama bu film çok farklı yerlere gitti.

kadının yaşadığı o korkunç olay elbette çok üzücü hatta izleyemedim bile o sahneleri direkt geçtim ama bunun filme yansıması karmaşık, kafa karıştırıcı olmuş. Sonlara doğru kavramlar hepten birbirine karıştı

@fthgzl79

3 yıl önce

5.8 / 10

Senaryo yavan ama izlenebilir bir film..Bir sahnede ürktüm açıkcası..Bir sahneye de zor baktım..Şunu da belirtmem lazım..Köpeklere bakış açınız değişebilir belki..Bu yönden hayvanseverlerin tepkisini çekecekte bir film..10/5

@gaffarson

3 yıl önce

Dehşet mantık hataları olsa da bunu göz ardı ettim fakat böyle bir açığı hele ki tek mekan filmi çekiyorsanız oyunculukla kapatmak zorundasınız. Ne yazık ki o da vasat. Sabırla devam ettim final ile en azından bir nebze bastırırlar dedim, ne bileyim sürpriz bir son olur dedim, belki dedim ters köşe oluruz belki dedim hikayeyi taçlandırırlar falan.

Olmadı, hiç bir şey olmamış bana göre.

Korku/Gerilim mi ? Komedi/Dram mı ?

Boş vakitte çerezlik olabilir mi ondan bile emin olamadım.

4.5/10

Tek başarılı oyuncu köpek idi, net !
SPOILER

Gerald'ın oyunu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gerald'ın oyunu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gerald'ın oyunu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL