6.6

129 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (158.539 OY)

Süre

1 Saat 46 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Emily Hawkins, kocası hapse girdikten sonra depresyon ve anksiyete belirtileriyle boğuşmakta olan sorunlu bir kadındır. Kocasının hapisten çıkmasına az kalmıştır ve bu esnada psikiyatrları var gücüyle genç kadını iyileştirmeye çalışır. İlaçların sayesinde yaşamaya çalışan kadın için doktoruyla arasında başlayan ilişki sonrasında işler iyiden iyiye zorlaşacaktır. Ünlü yönetmen Steven Soderbergh tarafından yönetilen filmin başrollerinde Channing Tatum, Jude Law, Catherine Zeta-Jones ve yakın zamanda 'Sosyal Ağ' ve 'Ejderha Dövmeli Kız' gibi filmlerle yıldızı parlayan Rooney Mara yer alıyor. Filmin senaryosu ise yönetmenin 'Contagion' filminde de birlikte çalıştığı Scott Z. Burns'e ait.

Jonathan Banks

Emily Taylor

Dr. Victoria Sie...

Martin Taylor

Dierdre Banks

Mrs. Taylor

Eileen Spicer

Carl Millbank

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (12)

@quaid yazdı...

Cmt, 28 Mar 2015, 02:16 (3 yıl önce)

  Primal Fear filminden sonra bu filmin sonunu tahmin etmek zor değildi. Bence bu film yerine direk Primal Fear'ı izleyin.

@dexmach yazdı...

Sal, 09 Ara 2014, 05:30 (3 yıl önce)

Filmde psikaytrist ve hasta dünyasına dair ne varsa hepsi de eksiksiz şekilde gerçekçi, senaryo bir psikiyatrist elinden geçmiş belli ki. Psikolojik-psikiyatri konulu diğer filmler gibi "gözlemle" yazılmış şeyler değil.

@lith yazdı...

Cmt, 15 Mar 2014, 03:57 (4 yıl önce)

Durum komedisi diye bir tür varsa bu film de durum gerilimi olsa gerek. Film, ilaç sektörüne giydirmede bir 'dallas buyer club' değil! Daha çok, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla mantığıyla bir eleştiri söz konusu. Bir giydirme varsa o da insanoğluna, para ve arzuları için yapmayacağı şey yoktur savıyla. Hatta bence 'biz kadınlar rol yapmayı küçük yaşta öğreniriz' klişesiyle kadına ikiyüzlüdür giydirmesi de yapmış ama ne yapalım alıştık artık bunlara sinemada diyor, giydirmeye giydirme ile cevap vermiyorum.   Jude'cuğumun olayı çözme tarzına da hayran kaldığımı belirtmeden geçemeyeceğim. (gerçi O'na her türlü hayranım ama konumuz bu değil). Filmın son sahnesi ve son cümlesini de ayrıca vurucu ve başarılı buldum. ---spoiler--- 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Acı Reçete filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Acı Reçete filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Acı Reçete filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI