8.5

133 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (236.109 OY)

KONUSU
Bir ortaokulda müzik öğretmenliği yapan Joe Gardner, bir jazz grubuna katılarak başarılı bir jazz piyanisti olmanın hayalini kuruyordur. Bunun ardından ilk müzisyenlik deneyimini edinir. New York sokaklarında gezinen adam, birdenbire kendini sokak ortasındaki kanalizasyona düşerken bulur. Ancak bura ... Devamı
Bir ortaokulda müzik öğretmenliği yapan Joe Gardner, bir jazz grubuna katılarak başarılı bir jazz piyanisti olmanın hayalini kuruyordur. Bunun ardından ilk müzisyenlik deneyimini edinir. New York sokaklarında gezinen adam, birdenbire kendini sokak ortasındaki kanalizasyona düşerken bulur. Ancak burası aslında farklı bir dünyaya açılıyordur. Şimdi ise Dünya’ya nasıl geri döneceğini bulması gerekmektedir.
Jamie Foxx

Joe Gardne...

Tina Fey

22 (ses)

Ahmir-Khalib Thompson

Curly (ses)

Phylicia Rashād

Libba Gard...

Daveed Diggs

Paul (ses)

Richard Ayoade

Counselor ...

Graham Norton

Moonwind (...

Rachel House

Terry (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@erutururu

1 ay önce

8 / 10

Filmin anlatmaya çalıştığı şey gerçekten çok güzel. Aşağıda dilarakrkmz isimli kullanıcının da dediği gibi, hayatımızı mümkün olduğunca dolu dolu ve keyif alarak yaşamamız gerektiğini anlatıyor. Hayatın yoğunluğundan dolayı sık sık unuttuğumuz bir gerçeği bize hatırlatıyor. Bu açıdan özel bir film bence Soul.

@filmist

1 ay önce

7.8 / 10

İnsanın içine işleyen bir animasyon.
Farklı bir bakış açısıyla üzerinde çok düşünüldüğü ve tabiri caizse ilmek ilmek işlendiği için ortaya böyle böyle sıcak insanı adeta derinden etkileyen animasyon ortaya çıkıyor.
Anlattığı konu itibariyle küçük çocuklara hitap etmiyor.Daha çok yetişkinlere uygun tarzda olmuş.(Kötü anlamda değil küçük çocukların anlayabileceği veya ilgisini çekecek konu değil o yüzden)
Kısacası izleyin izlettirin güzel keyifli içinize dokunacak bir animasyon olmuş.

@dilarakrkmz

2 ay önce

bu tarz filmler bana hep bir hatırlatıcı vazifesi görüyor gibi geliyor. Filmde bahsedildiği gibi kendimizi okyanustaki küçük bir balık olarak hissetmek oldukça normal, yaşamlarımızın asıl amacı küçük detaylardaki güzelliklerin farkına vararak hayatta mutlu olmayı gaye etme teması üzerine. Tabi bu rotada hayat sürdürmek ne kadar uzun süre mümkün olabilir bilemem ama her anın imkan oldukça tadının çıkarılması gerek.
Pixar animasyonları izlemek de ayrı güzel oluyor bu filmin live action hali aynı tadı vermezdi muhtemelen.

@elifyildiz

2 ay önce

Burada ruhlar zarar görmez. Onun için Dünya’da yaşam yeterli

@merve_kcr

2 ay önce

9.4 / 10

çoook beğendim yorgun günümün ardından öyle dinlendirici geldi ki ve bazı repliklerse öyle çarpıcı !
"Gerçek şu ki, her zaman belki bende bir sorun vardır diye endişelendim, anlıyor musun?" diye düşündüğüm anlarla sudaki balık olduğumu fark ettiğim zamanlar oldu. "bir daha yaşasam her dakikasını yaşardım"

@bahilas

2 ay önce

9.5 / 10

I lost my soul.
R

@rikki

3 ay önce

8.5 / 10

Okyanustaki balık:)
A

@amberveylul

4 ay önce

8.4 / 10

"Gerçek şu ki, her zaman belki bende bir sorun vardır diye endişelendim, anlıyor musun? Belki yaşamak için yeterince iyi değilimdir diye."

Eğlendiren bir o kadar da insanın kalbine dokunan bir film..

@asevilk

4 ay önce

8.6 / 10

İçim sıcacık, sımsıcak oldu. Hayatta bir amaç peşine değil hayatın tadına varmanın peşine düşün diyen, parıltınıza ulaşmanızı sağlayan her bir kişiye/an’a/duyguya sıkı sıkı sarılmanız gerektiğini amaçların araçtan ibaret olduğunu hatırlatan bir film. Bir animasyon sever olarak uzun zamandır bu tatta bir animasyon filme hasret kalmıştım, İnside out ile kapışacak güzellikte!

@samsaara

4 ay önce

10 / 10

İnce ince işlenmiş bir hikaye, insana bu hikaye nasıl bir beyinden çıktı diye düşündürtüyor. Karakterlerin tasarımları yanı her şeyiyle çok iyiydi. Ne diyebilirim ki her dakikası çok anlamlıydı. Ve her dakikası çok keyifliydi. Benim için eksiksiz tam puanlık bir animasyon.
SPOILER

Soul filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Soul filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Soul filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL