Zoraki Misafir

(2011)

Un cuento chino a.k.a A Chinese Tale

Film 1 Saat 33 Dk. Komedi, Dram Arjantin, ispanya

7.5

19 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (17.685 OY)

KONUSU
Film, sıkıcı bir yaşamı olan huysuz Ferreteria adındaki bir hırdavat dükkanının sahibi ve çalışanı Roberto’nun hikayesini anlatıyor. Hayatları, beş parası olmayan ve Mandarince’den başka dil bilmeyen, kaybolmuş çinli bir erkek çocuğunu bulmalarıyla tamamen değişir. İyi yürekli ve merhametli Roberto ... Devamı
Film, sıkıcı bir yaşamı olan huysuz Ferreteria adındaki bir hırdavat dükkanının sahibi ve çalışanı Roberto’nun hikayesini anlatıyor. Hayatları, beş parası olmayan ve Mandarince’den başka dil bilmeyen, kaybolmuş çinli bir erkek çocuğunu bulmalarıyla tamamen değişir. İyi yürekli ve merhametli Roberto çocuğu alıp bi yerlere bırakmayı düşünürken aslında onu bırakacak hiçbir yerin olmadığını farkeder ve böylece çocuğu alıp kendiyle eve götürür. Eve geldiğinde Hun’ın amcasını bulmak için Arjantina’ya gittiğini öğrenir. Çinli çocukla beraber onu aramaya giderler.

Münzevi hayatına alışmış Roberto’nun, kültürü farklı daha da kötüsü hiçbir şekilde iletişim kuramadığı böyle bir yabancıyla yaşaması ikisi için de durumu zorlaştırır ve çok komik durumları da beraberinde getirir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@poormf

1 ay önce

7 / 10

Sıcacık bir film, iyi ki izlemişim :) 70/100

@naksidil

1 ay önce

8.5 / 10

Ne kadar trajik. Gökyüzünden tepeme traktör tekeri düşse eyvallah derim de, ineği hesap edemem ki.. Sözlerin değil eylemlerin gerçekliğini kabul etmişimdir daima ! Karşımdakini kalbimde insan kılan tek özelliği diyebilirim bunun için. Hem güldüm hem hüzünlendim. Süresine rağmen dolu dolu yoğun bir film. İyi ki izlemişim diyorum.

@purplelizard

8 yıl önce

Jim jarmush'un ayrı dilleri konuşanların dost olmasını aklıma getirdi güzel film

@mmbaykal

9 yıl önce

8.8 / 10

senaryo da ufak tefek mantık hatarı olsada güzel akan,oyunculukları ve müzikleri etkili bi yapım olmuş. bu tarz filimler gerçekten hoşuma gidiyor çünkü hayattan alıntı ve biraz da düşündürücü filmler.
SPOILER

Zoraki Misafir filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zoraki Misafir filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zoraki Misafir filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL