6.1

52 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (1.517 OY)

KONUSU

Esra, birbirine paralel iki yaşam sürmektedir. Dünyasal yaşamı, yeniden birleşmiş bir kent olan Berlin'de yaşayan bir Türk olarak son derece neşeli ve capcanlıdır. Esra ailesine çok düşkündür ancak ilişkilerinde kendisini bir kafeste gibi hissetmektedir ve işinden memnun değildir. Kendisine dayatılan kurallarla çatışma yaşamakta ve devamlı bir şeylerin eksik olduğunu, yanlış olduğunu ve daha fazlasının olması gerektiğini hissetmektedir.Hayal yaşamında ise, rüyalarında görünen ve kendisini bir bütün hissettiren adamın kim olduğunu keşfetmek için yanıp tutuşmaktadır. Rüyalarını anlamak için ne kadar çabalarsa, onlar da hayatını bir o kadar derinden etkilemektedir. Bir taraftan günlük yaşamında uyanmak için nafile bir mücadele verirken, diğe yandan rüya yaşamında bir gizemin içine doğru ilerler. 

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (11)

@gaffarson yazdı...

Sal, 03 Oca 2017, 14:01 (1 yıl önce)

Evet yine ben ve yine yorumların çoğu aksine zıt bir yorum... Ülkemizdeki filmlerin kalite yeterisizliğinin tabi ki ben de farkındayım kabul ediyorum vasatlığı ama bu her filmi de hemen bir çırpıda harcamayı da getirmemeli bence... Bence 8 saniye fazlasıyla tatminkardı. Tamam 8-9 puanlık olmayabilir ama 4-5 de değil yani hakkını vermişler yine diğer çoğu filmle kıyaslayınca. Bence asıl ironik olan detay başrol oyuncusu ve normalde hiç bir oyunculuk deneyimi olmayan Esra İnal ın tüm oyunculardan daha iyi bir performans sergilemiş olması... İşte bu bize ülkemizdeki oyunculuğun nasıl olduğunun en güzel kanıtı bence... Ayrıca bu tip filmler efekt sahnelerin yoğunluğundan dolayı fantastik ve bilim kurgu kategorilerinde de yer almalı diye düşünüyorum. Çünkü yazdığı gibi yalnızca dram izleyeceğim derken filmin yarıya yakını gayet fantastik düzeyde geçti. Ha bu beni rahatsız mı etti tabi ki hayır. Aksine bilim kurgu seven biri olarak bazı sahneler çok çok başarılı... Bu arada çekimler , açılar ve geçişlerin de hakkı verilmiş, yönetmeni de tebrik etmeli diyorum, bundan iyisi dünya hitleri arasında oluyor zaten, her sahne aynı kalite korunamamış olsa da genel olarak bakınca film gayet güzeldi diyebilirim. 7/10  

@oinokhoe yazdı...

Pzt, 04 Tem 2016, 22:00 (2 yıl önce)

3.9 / 10

Senaryo her ne kadar güzel ise de görsel efektlerin vasatlığı filmi izlenmez kılıyor.

@lovehurts yazdı...

Cmt, 25 Nis 2015, 20:19 (3 yıl önce)

7 / 10

Çerezlik,zaman geçsin diye izlenecek filmlerden. Efektleri güzeldi,geriye dönüşler de filme hoş bir hava katmış. Ama çok fazla olay vardı ve bunlar kopuk kopuk,yarım denilebilecek şekilde işlenmişti.  Oyunculuklar başarılı,özellikle başrol rolünü gayet iyi oynamış. Kısacası fazla beklentiye girmeden,zaman geçsin diye izleyecekseniz izleyin.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

8 Saniye filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

8 Saniye filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

8 Saniye filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER