6.3

66 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (1.980 OY)

KONUSU
Esra, birbirine paralel iki yaşam sürmektedir. Dünyasal yaşamı, yeniden birleşmiş bir kent olan Berlin’de yaşayan bir Türk olarak son derece neşeli ve capcanlıdır. Esra ailesine çok düşkündür ancak ilişkilerinde kendisini bir kafeste gibi hissetmektedir ve işinden memnun değildir. Kendisine dayatıla ... Devamı
Esra, birbirine paralel iki yaşam sürmektedir. Dünyasal yaşamı, yeniden birleşmiş bir kent olan Berlin’de yaşayan bir Türk olarak son derece neşeli ve capcanlıdır. Esra ailesine çok düşkündür ancak ilişkilerinde kendisini bir kafeste gibi hissetmektedir ve işinden memnun değildir. Kendisine dayatılan kurallarla çatışma yaşamakta ve devamlı bir şeylerin eksik olduğunu, yanlış olduğunu ve daha fazlasının olması gerektiğini hissetmektedir.Hayal yaşamında ise, rüyalarında görünen ve kendisini bir bütün hissettiren adamın kim olduğunu keşfetmek için yanıp tutuşmaktadır. Rüyalarını anlamak için ne kadar çabalarsa, onlar da hayatını bir o kadar derinden etkilemektedir. Bir taraftan günlük yaşamında uyanmak için nafile bir mücadele verirken, diğe yandan rüya yaşamında bir gizemin içine doğru ilerler.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gkctstn

7 yıl önce

Kötü bir film. Ben farklıyım, ben mükemmelim, kimse beni anlamıyor diye gezinen bir kız ne kadar harika olduğunu ne kadar orjinal (ki oldukça klişe) fikirleri olduğunu herkese göstermek istemiş ve bu aptal filmi çekmiş. içinede bolca kişisel gelişim saçmalıkları ve berbat efektler konularak olabilecek en berbat halde sunulmuş izleyiciye film. Yorumlarda Türk filmleri yerin dibine sokulup bu film övülmüş oysa bu filme bin basacak yüzlerce harika Türk filmi bulunmakta sadece bu film gibi reklamı yapılmadığından, destek görmediğinden ne yazık ki fazla bilinmemekte. Sonuç olarak berabt bir filmdi, tamamen vakit kaybı.
O

@oinokhoe

8 yıl önce

3.9 / 10

Senaryo her ne kadar güzel ise de görsel efektlerin vasatlığı filmi izlenmez kılıyor.
L

@lovehurts

9 yıl önce

7 / 10

Çerezlik,zaman geçsin diye izlenecek filmlerden. Efektleri güzeldi,geriye dönüşler de filme hoş bir hava katmış. Ama çok fazla olay vardı ve bunlar kopuk kopuk,yarım denilebilecek şekilde işlenmişti. Oyunculuklar başarılı,özellikle başrol rolünü gayet iyi oynamış. Kısacası fazla beklentiye girmeden,zaman geçsin diye izleyecekseniz izleyin.

@arkturomeda

9 yıl önce

10 / 10

Çok ama çok güzel bir filmdi.Mutlaka izleyin. Öncelikle yönetmeni ve görüntü yönetmenini tebrik etmek lazım harbiden çok iyi iş çıkarmışlar en başta onlar. Daha sonra başroldeki Esra İnal'ı tebrik etmek lazım bence gayet iyi oyunculuğu ve hikayesini insanlarla paylaştığı için. Öncelikle yapma falan diyenler için başrol oyuncusu olan Esra'nın gerçek hikayesi o yüzden bu kadar etkileyiciydi belki de. Özellik başlangıcı çok etkiledi beni.Epey ağladım fakat ona göre hazırlıklı olun, hayat etkileyen bir filmdi.
J

@josephwhite

9 yıl önce

6.3 / 10

Belgesel tadında, daha çok felsefik olmaya çalışan ama sanki okuma seansına katılmışım havası veren bir film, ilk oyunculuk deneyimi olmasına rağmen Esra İnal ın cesur sahneleri var, şaşırmadım değil. """Ben bunları yazmak istemiyorum ama ya ! Kapitalist bir film işte ! basit rüyalar ve tanıtılmaya çalışılan 2 spiritüel insan, biri yabancı diğeri de Esra İnal; şimdi çok etkilenip kitaplarını alalım ve Esra İnal ın workshop larına katılıp ruhumuzu arındıralım; e tabi böyle öğretilerin en önemli mottosu "enerji alışverişi para ile sağlanır" para nedir ki di mi ? """ yine bir Türk filmi ve yine olmamış maalesef
O

@oknndmr

9 yıl önce

1 / 10

Büyük bir umutla İmdb puanına inanıp gittim. Gitmez olaydım. Filmin yarısında salonu terkettim. Warner Bros yapım olması renkleri, görüntü kalitesini çok etkilemiş lakin bunlar yetmiyor. Senaryo berbat, oyunculuklar yapmacık. Daha ne diyeyim. Boşuna vakit kaybetmeyin.
N

@nildem

9 yıl önce

8.5 / 10

Film güzel beğendim tekrar izlerim rüya meraklısıyım belki bana ondan güzel geldi :) ha birde film sinemada izleyince güzel oluyor tekrar hatırlatayım :))

@benimadimkizil

9 yıl önce

6 / 10

Senaryo için kötü dersem ayıp olur. Ama Esra İnal'ın oyunculuğu evlere şenlikti. Bıraksaymış da yeteneği olan biri oynasaymış. Tabi bir de Türkçe dublaj olan kısımlar vasat.

@kozmicblues

9 yıl önce

''kendin olmadığın bir yerde var olabilir misin ?''

İzlerken kendimi sorguladım hep, başkalarının benim için uygun gördüğü bir hayat yerine istediğim şeyleri yaptığım bir hayat yaratabilir miyim acaba ben de diye..Esra kadar özgür olabilir miyim? Başa gelen onca kötü şeyden sonra ayakta kalabilir miyim?

Vizyonda o kadar saçma yerli film varken, kesinlikle tercih edilmese gereken bir film, izleyin.
SPOILER

8 Saniye filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

8 Saniye filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

8 Saniye filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL