2.4

3 OY
PUAN VER
5

IMDb: 4.5 (44 OY)

Süre

1 Saat 20 Dk.

Ülke

Türkiye

Yönetmen

KONUSU

Cumhuriyet tarihinden beri süregelen aydın cinayetlerine dikkat çekmek ve Sabahattin Ali ’den Hrant Dink ’e varan bu cinayetlerin gündeme gelmesi ve bir daha yaşanmaması için çekilmiş bir film Asasız Musa. Kürt aydın Musa Anter ’in yaşamındaki dönüm noktalarını metaforik bir dille konu alan filmde karakter devamlılığı oyuncularla değil, karakteri simgeleyen fötr şapka, pardösü ve tahta bavul ile sağlanıyor. Metafor ve imgelerle anlatılan filmde Anter ’in yaşarken kullandığı nesneler de yer alıyor. 

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@olanzveins yazdı...

Pzt, 19 Mar 2018, 10:33 (2 ay önce)

2 / 10

Metafor kullanımıyla sınıfta kalmış bir filmdi. Aşırı derecede ajite edici öğe içeren  biyografik yapımlar nedense acayip vasat oluyor. Metafor nasıl kullanılmaz öğrenmek istiyorsanız örnek alabilceğiniz bir yapım.

@eliferen yazdı...

Per, 23 Eki 2014, 22:19 (3 yıl önce)

sleeping beautyden sonra izlediğim en kötü filmdi. evet bazı metaforları güzeldi, mesela para sahnesi gibi. ama yani kan kullanamıyorsan kan gibi bir şey kullan ya ne bileyim. bildiğin sulandırılmış kırmızı guaj boya. görüntüler de filmden bağımsız olarak çok güzeldi, hani kısa film yapsa hayran kalınacak görüntüler.  çok sıkıldım. kırpıştırma görüntülerden oluşan bir filmsi.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Asasız Musa filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Asasız Musa filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Asasız Musa filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI