4.1

2 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (4.493 OY)

KONUSU
Dünya çapında 1.1 milyar insan günde bir dolardan az kazanarak nasıl yaşıyor? Dört genç arkadaş bu soruyu araştırmak ve tecrübe etmek için yola çıktı. Yanlarına yalnızca bir vidyo kamera alarak, Guatemala'nın kırsal kesmi Pena Blanca 'da 56 ün boyunca sadece 56 dolar harcayarak yaşadı. E.Coli, maddi ... Devamı
Dünya çapında 1.1 milyar insan günde bir dolardan az kazanarak nasıl yaşıyor? Dört genç arkadaş bu soruyu araştırmak ve tecrübe etmek için yola çıktı. Yanlarına yalnızca bir vidyo kamera alarak, Guatemala'nın kırsal kesmi Pena Blanca 'da 56 ün boyunca sadece 56 dolar harcayarak yaşadı. E.Coli, maddi problemler ve aradıkları cevabı bulmanın kolay olmadığı gerçeğiyle mücadele ettiler. Fakat bir yandan da komşuları Rosa, Anthony ve Chino'nun cömertliği ve dayanma gücü onlara da güç verdi. Eve döndüklerinde epey değişmişlerdi ve öğrendiklerini diğer öğrencilerle paylaşmaya, ilham kaynakları olmaya ve nesillerini değiştirmeye kendilerini adadılar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@olanzveins

2 yıl önce

0.1 / 10

Yoksulluğu, fakirliği, eşitsizliği olağan birşeymiş gibi gösteren, tamamiyle kapitalist sistemi öven bir yapım. Belgeseli çeken gençlerin zekasında ciddi bir problem olduğunu düşünüyorum ayrıca. Resmen kapitalist sistemin tüm çelişkilerini gösterip üstüne birde savunmak gibi bir aptallıktan öte birşey benim gözümde yaptıkları. Belgesel sırasında sürekli gülmeleri gibi her anormal durumu normalmiş gibi yansıtmaları tam anlamıyla beni dehşete düşürdü.

Dünyanın büyük çoğunluğu zengin, az bir kısım fakir bizde ufak yardımlarla onların refağını sağlıyoruz gibi gerçekdışı bir cümleyle tarihe geçti bu belgesel. Kendilerini dünya kamuoyuna rezil etmekte hiçbir tereddüt yaşamadan çekmişler. Bravo diyorum.

Belgesele 100 üzerinden 1 puan veriyorum çünkü gençlerin zekasına yardım fonu olarak değerlendirelebilir. Nede olsa bankacılık ve kredicilik sistemini savundukları için verdiğim 1 puan değerlenir bir şekilde.
SPOILER

Living on One Dollar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Living on One Dollar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Living on One Dollar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL