7.4

9 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (3.174 OY)

KONUSU
Yönetmen Ali Soozandehnin kendi özgün senaryosundan beyazperdeye aktardığı Tehran Taboo, Tahranda gençlerin kısıtlamalar ve kurallarla, yasaklara rağmen yaşama nasıl tutkuyla sarıldıklarını animasyonla gözler önüne seriyor. İlk gösterimini Cannesda Eleştirmenler Haftasında gerçekleştiren filmin baş ... Devamı
Yönetmen Ali Soozandehnin kendi özgün senaryosundan beyazperdeye aktardığı Tehran Taboo, Tahranda gençlerin kısıtlamalar ve kurallarla, yasaklara rağmen yaşama nasıl tutkuyla sarıldıklarını animasyonla gözler önüne seriyor. İlk gösterimini Cannesda Eleştirmenler Haftasında gerçekleştiren filmin baş kahramanları, bu ağır yasaklar ve kuralların etrafından dolanmayı bir yaşam tarzına dönüştüren, üç genç kadın ve müzisyen bir adam. Tehran Taboo, sistemin ikiyüzlülüğünü ve çelişkilerini mizahı elden bırakmadan, insancıl bir yaklaşımla ele alıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@olanzveins

5 ay önce

7.7 / 10

Son derece çarpıcı ve cesur bir filmdi. Tabular konusunu gerçekçi bir boyutta işlemiş.

@naksidil

1 yıl önce

" Doğduğun coğrafya kaderindir " bu kemikleşmiş sindirilmiş doğruda sesimizi yükseltemiyoruz. İçerdiği erotik sahneleriyle sahiden şaşırttı .. Cesur mu olmuş diyelim bu örtü yırtılırken bilemedim. Doğruluğu tartışılabilir, ama esasında acıdır ki tabular asla tartışılamaz..

@zagros

1 yıl önce

çok akıcı, güzel bir film.
bir sürü güzel sahne var, konusu ve işlenişi de öyle.
10/7
SPOILER

Teheran Tabu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Teheran Tabu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Teheran Tabu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL