6.3

5 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (18.705 OY)

KONUSU
Rotterdam Film Festivalinin Parlak Gelecek bölümünde Şubat ayında dünya prömiyerini yapan Süper Karanlık Zamanlar 1990larda, internet, sosyal medya veya cep telefonlarının olmadığı günlerde geçen bir gençlik filmi. Filmin kahramanları Zach ve Josh, Amerikada küçük bir kasabada yaşayan, çocukluk arka ... Devamı
Rotterdam Film Festivalinin Parlak Gelecek bölümünde Şubat ayında dünya prömiyerini yapan Süper Karanlık Zamanlar 1990larda, internet, sosyal medya veya cep telefonlarının olmadığı günlerde geçen bir gençlik filmi. Filmin kahramanları Zach ve Josh, Amerikada küçük bir kasabada yaşayan, çocukluk arkadaşı iki lise öğrencisidir. Olaysız geçen hayatları, arkadaşları Darylın bir kaza sonucu ölümüyle sarsılır. Gençler korku ve telaşla cesedi saklar ve bundan söz etmeyeceklerine dair yemin ederler. Ancak aralarına aşılması güç bir mesafe girecektir. Tanınmış görüntü yönetmeni Kevin Phillipsin yönettiği ilk filmi, güçlü performanslara dayanan, arkadaşlık, şüphe ve suçluluk konularına eğilen parlak bir Amerikan bağımsızı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@crowfuu

6 ay önce

Psikolojiik suç gerilim tarzında baya iyi bir filmdi. Gençlerin ceza hukukundan bi haber olması mantıklı düşünmelerine engel olmuş. Sıradan bir ergen muhabbet filmi gibi başlayıp sonradan kıvılcımı çakmasıyla enteresan bir hal alıyor. Benzer filmler mevcutken asla tahmin edilemeyecek bir senaryonun gelişmesi filmi ilginç kılan yönlerindendi. Rüya sekansları Zach’in bilinçaltını ve vicdanını yansıtırken filmdeki ergenlerinin suç kavramı karşısında farklı bakışlarını görmek ve sezmek mümkün. Ergenlerin karanlık zihinlerine birer ayna tutmuş film ve bu ergenlerin sorunlarını çözmekle ilgili farklı yöntemleri var. Bu filmin çözümlemesi için mitolojide geçen Demokles’in kılıcı hikayesi hakkında bir şeyler bilmek gerek. Filmin karakterleri çok katmanlı, işin kötü tarafı her karakterin hikayesini tam olarak bilmiyoruz ve bize sunulan hayatlarından bir kesit. Genelde Zach’in psikolojisi filmi yönetiyor lakin izleyici onun karakteri üzerinden fi
... Devamı
Psikolojiik suç gerilim tarzında baya iyi bir filmdi. Gençlerin ceza hukukundan bi haber olması mantıklı düşünmelerine engel olmuş. Sıradan bir ergen muhabbet filmi gibi başlayıp sonradan kıvılcımı çakmasıyla enteresan bir hal alıyor. Benzer filmler mevcutken asla tahmin edilemeyecek bir senaryonun gelişmesi filmi ilginç kılan yönlerindendi. Rüya sekansları Zach’in bilinçaltını ve vicdanını yansıtırken filmdeki ergenlerinin suç kavramı karşısında farklı bakışlarını görmek ve sezmek mümkün. Ergenlerin karanlık zihinlerine birer ayna tutmuş film ve bu ergenlerin sorunlarını çözmekle ilgili farklı yöntemleri var. Bu filmin çözümlemesi için mitolojide geçen Demokles’in kılıcı hikayesi hakkında bir şeyler bilmek gerek. Filmin karakterleri çok katmanlı, işin kötü tarafı her karakterin hikayesini tam olarak bilmiyoruz ve bize sunulan hayatlarından bir kesit. Genelde Zach’in psikolojisi filmi yönetiyor lakin izleyici onun karakteri üzerinden filmi yorumlamaya çalışıyor oysa Allison gibi yan karakterlerin etkileri baya yüksek filmde. Ben filmi izlerken ilgiyle izledim ve Danny Boyle yönettiği bir suç cinayet filmi izlediğim hissine kapıldım. Bence 2017 yılının içinde en zekice yazılmış senaryolarından biri bu filme ait. Bu ara 2018’de " Amerikan Bilim kurgu, Fantastik ve Korku Filmler Akademisinden" En İyi Bağımsız Film ödülünü almıştır.

@cihan_alkan

3 yıl önce

bir kaç velet nasıl başını felaket bir şekilde belaya sokar sorusunun cevabını anlatan sonunu tahmin etmekte zorlanmayacağınız eh işte yoklukta gider denilebilecek vakit geçirmelik bir film :)
SPOILER

Super Dark Times filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Super Dark Times filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Super Dark Times filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL