Madımak: Carina'nın Günlüğü 2015

Madımak: Carina's Diary

6.4

12 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6 (173 OY)

Süre

1 Saat 31 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

Yönetmen

KONUSU

Carina Cuanna, 22 yaşında, Hollanda vatandaşı bir antropoloji öğrencisidir. 1993 yılının yaz aylarında, ‘Türk Kadını ve Toplumdaki Yeri’ konulu tez çalışması için araştırma yapmak üzere Türkiye’ye gelir ve Ankara’da yaşayan Sivri ailesine misafir olur. Türkiye ziyareti boyunca gözlemlerini ayrıntılı bir şekilde günlüğüne aktarır ve Pir Sultan Abdal Şenlikleri’ne katılmak için çıktığı Sivas yolculuğu, Madımak Oteli’nde son bulur.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@sonofneptune yazdı...

Paz, 01 Eki 2017, 14:55 (8 ay önce)

8.5 / 10

Oyunculuk kusurları bol olsa da konusu itibariyle muhteşem bir film

@visnetanesi yazdı...

Pzt, 28 Eyl 2015, 21:28 (2 yıl önce)

 Konun işlenişi güzel olmasına rağmen bir çok çekim hatası göze çarpıyor. Sanki film hızlıca çekilmiş, kurgusu çok hızlı yapılmış ve nasıl olsa ödül alacağız diye hatalar gözardı edilmiş.

@cibicik yazdı...

Cmt, 26 Eyl 2015, 00:51 (2 yıl önce)

6.6 / 10

Ya kısa zamana çok şey sığdırmaya çalışmışlar ya da çok iyi uygulanmamış gerçekleşenler. Filmde verilmek istenen mesajlar başarıyla verilmiş olsada olaylar çok iyi aktarılmıyor. Sanki mesajı verebilmek için aracı olarak kurgulanmış olaylar. Aziz Nesin, Hasret Gültekin, Nesimi Çimen vs. gibi katledilen sanatçıları canlandırmak için kullanılan oyuncular çok iyiydi. Ancak Carina ve çevresindeki arkadaşlarıda daha iyi oyuncular olabilirdi. Olaylar hakkında kısa bi spoiler vermek gerekirse;   Carina'nın ailesi Türkiye'ye karşı tepkililer ancak bunun üzerine yeteri kadar eğilmemişler. Carina'nın sevgilisi sadece var olsun diye şarap sahnesi dışında kullanılmamış. Veya o şarap sahnesi daha duygusallaştırılabilirdi sonuçta bu filmi bizim gibi "bizi film yapmışlar" kafasıyla izlyenler değilde öylesine izleyenler için etkileyici olabilirdi. Aynı zamanda devlet büyüklerinin Madımak Katliamındaki etkileride vurgulanamamış.   Filmde beğendiğim şeyler fazlasıyla var. Burada sayıp Bir spoiler daha vermek istemiyorum. Ancak kadına şiddet, toplumda kadının yeri, aleviler ve devlet, aleviler ve diğerleri vs bi dolu mesaj var filmde. İzlenilirse kendimizi sorgulamamıza katkısı olabilir. Ayrıca sinemalarda filme +18 ibaresinin konmasıda dikkatimden kaçmadı. Büyük şehirlerde bu ibare sorun olmayabilir ama Anadolu'da bu ibareye uymayan izleyiciler filme alınmıyor. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Madımak: Carina'nın Günlüğü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Madımak: Carina'nın Günlüğü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Madımak: Carina'nın Günlüğü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI