Shazam! 6 Güç (2019)

Shazam!

Film 2 Saat 12 Dk. Aksiyon, Bilim Kurgu ABD 5 Nisan 2019

6.7

47 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (143.005 OY)

KONUSU
Koruyucu ailesiyle birlikte yaşayan 14 yaşındaki Billy Batson'ın 'shazam' kelimesini bağırmasıyla başlayan ve eski bir büyücü sayesinde altı mitolojik Tanrı'nın gücüne sahip yetişkin bir süper kahraman olan Shazam!'a dönüşme hikyesini konu edinen Shazam!'da ana karakter bir yandan kendi sınırlarını ... Devamı
Koruyucu ailesiyle birlikte yaşayan 14 yaşındaki Billy Batson'ın 'shazam' kelimesini bağırmasıyla başlayan ve eski bir büyücü sayesinde altı mitolojik Tanrı'nın gücüne sahip yetişkin bir süper kahraman olan Shazam!'a dönüşme hikyesini konu edinen Shazam!'da ana karakter bir yandan kendi sınırlarını test ederken bir yandan da filmin kötü karakteri Dr. Thaddeus Sivana'ya karşı savaşmak ve güçlenmek zorunda kalacaktır.

Kaslı, heykel gibi bir vücudun içinde hl bir çocuk olan Shazam, kendisinin bu yetişkin hlinin, her ergenin süper güçlerle yapacağı şeyleri yaparak tadını çıkarıyor: Onlarla eğleniyor! Uçabiliyor mu? Röntgen görüşü var mı? Ellerinden şimşek fırlatabiliyor mu? Sosyal bilimler sınavından kaçabiliyor mu? Shazam, bir çocuğun neşeli pervasızlığıyla yeteneklerinin sınırını sınamaya girişiyor. Ama Dr. Thaddeus Sivananın kontrolündeki ölümcül kötü güçlerle mücadele etmek için, bu güçleri kısa sürede ustaca kullanmayı öğrenmesi gerek.
Asher Angel

Billy Batson

Mark Strong

Doctor Tha...

Jack Dylan Grazer

Freddy Fre...

Djimon Hounsou

The Wizard

Faithe Herman

Darla Dudley

Grace Fulton

Mary Bromf...

Ian Chen

Eugene Choi

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 hafta önce

6.5 / 10

Bu karakterin çizgi romanlarını pek sevmezdim. Aslında çizgi romanların bir hatası yok çünkü bu karakter ve serisi çocuklara hitap etmek için hazırlanmış. Benim takıldığım nokta bu karakteri aynı zamanda güçlerini fazla abartmış olduğumuz süperman karakterine karşılık denk ve hatta yer yer daha güçlü bir karakter yaptık en güçlü karakterimiz bu değil imajıda çiziyor olması. Filme gelirsek bence dozunda ve çocuklara güzel hitap eden yer yer güldüren çerezlik tatlı bir DC filmi olmuş. Ailecek izlenmeye oldukça uygun.

@mehmetm

2 hafta önce

ciddi ciddi eleştirmişler ya, izleyin işte, eğlenceli çizgi roman bu

@warriorpoet çizgi romanlar çocuklar için yazılan şeyler genelde.

bazılarının karanlık yönleri var tabiki, mesela preacher gibi, ama onlarda krlı olmaz yapımcı şirket için, neyse güzel bence, eğlendirdi.

@osmangungor

3 hafta önce

6.6 / 10

Final sahnesi biraz heyecanlandırdı

@warriorpoet

1 ay önce

Daha çok çocuklara yönelik içerikler taşıyordu. Yetişkinlere hitap etmeyen bir yanı var. Vasat.

@consumeobey

2 ay önce

zachary levi'nin oyunculuğunu beğendiğim için boş bir zamanımda bu filme gitmiştim. Öncelikle söylemek gerekirse filmin elle tutulur bir yanı yok.
son sahnelerinde shazam'ın hristiyanlık inancının 7 büyük günahlarından biri olan açgözlülüğü "sen ezik misin biraaadeeer neden dışarı çıkamıyorsun" diyerek kızdırması kadar aptalca bir sahne hayatım boyunca görmemiştim. Tekrar düşününce aynı şirketin yani DC'nin batman vs superman filminde "neden o ismi söyledin" sahnesi de en az bu kadar kötüydü.
Süper kahraman içerikli filmlerin hepsi birbirlerini tekrar ediyor gibi hissettiriyor, birkaç tane basit çözülmesi gereken sorun verilip, bütün film boyunca bu sorunu çözdürmeye çalışılıyor. Tabii ki bir filmin bir climax noktası olmalı ama bu tarz filmlerde çok basitleştirildiği için, seyirci olarak kendimi salak yerine konulmuş gibi hissediyorum.
Fragmanlarını izlediğimde açıkçası Marvel Comics izlenimi vermişti. Umarım DC Comics'in karanlık ve gizemli atmosferinden esintiler görürüz.
SPOILER

Shazam! 6 Güç filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Shazam! 6 Güç filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Shazam! 6 Güç filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL