5.1

7 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.8 (17.959 OY)

KONUSU
Aslında oldukça kötü bir film olan ’Silent Night, Deadly Night’, vizyona girdiği dönemde tepkiler ve protestolarla karşılaşır. Noel Baba kostümlü bir katilin insanları kesip biçtiği film, bu tepkiler sonrası bambaşka bir kitlenin ilgisini çeker ve videokasetler aracılığıyla elden ele dolaşan kült bi ... Devamı
Aslında oldukça kötü bir film olan ’Silent Night, Deadly Night’, vizyona girdiği dönemde tepkiler ve protestolarla karşılaşır. Noel Baba kostümlü bir katilin insanları kesip biçtiği film, bu tepkiler sonrası bambaşka bir kitlenin ilgisini çeker ve videokasetler aracılığıyla elden ele dolaşan kült bir filme dönüşür.

Filmin konusuna gelince; Henüz 5 yaşındaki Küçük Billy, Noel arifesinde huzurevindeki dedesini ziyarete gider. Bir ara dedesiyle başbaşa kalan Billy, Noel Baba’nın sadece uslu çocuklara hediye getirdiği, yaramazlarıysa feci şekilde cezalandırdığı yönünde korkunç bir hikaye dinler. Tesadüfe bakın ki, ziyaret sonrası eve dönerken Noel Baba kostümlü bir hırsız yollarını keser ve anne babasını vahşice öldürür. Yetimhaneye yerleştirilen Billy, sıkı bir disiplinin uygulandığı yerde sürekli ceza ve işkencelere maruz kalır. Billy’nin psikopat bir katile dönüşmesi için gerekli tüm koşullar hazırdır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@consuela

4 yıl önce

4 / 10

Konu iyi, senaryo berbat. Oyunculuklar da keza. Filmin süresi çok kısa olmasına rağmen senaryonun boşluğu yüzünden çok uzun ve sıkıcı geliyor. Çok iyi başlayıp ağır çuvallamış.
SPOILER

Silent Night, Deadly Night filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Silent Night, Deadly Night filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Silent Night, Deadly Night filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL