6.8

598 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (1.011.508 OY)

KONUSU
Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır.Başkent Capitol’ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır.Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır.Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır.Yarı ... Devamı
Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır.Başkent Capitol’ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır.Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır.Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır.Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır.Açlık oyunları TV’den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır. On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır.Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır.Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kızkardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir.Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur.Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.
Jennifer Lawrence

Katniss Ev...

Josh Hutcherson

Peeta Mellark

Liam Hemsworth

Gale Hawth...

Woody Harrelson

Haymitch A...

Elizabeth Banks

Effie Trinket

Stanley Tucci

Caesar Fli...

Donald Sutherland

President ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hrarchon

4 yıl önce

Hepsi çok kızgın. Kızgın kalabalıkla başa çıkmasını bilirsin. Daha önce de çıktın, biliyorum. Onları korkutamıyorsan, destekleyecekleri bir amaç ver.

Beni değiştirmelerini hiç istemiyorum.

+ Seni nasıl değiştirebilirler ki?

Bilmiyorum. Olmadığım biri hâline dönüştürebilirler.

Oyunlarının bir parçası olmak istemiyorum sadece.

+ Kimseyi öldürmeyeceğini mi söylemeye çalışıyorsun?

Hayır, zamanı gelince herkes gibi ben de gerekeni yaparım ama

bana sahip olmadıklarını gösterebileceğim bir yol bulmak için düşünüp duruyorum.

Öleceksem, kendim olarak ölmek isterim.
N

@nuryeniceri2005

5 yıl önce

2.3 / 10

Kitabını çok severek ve bitirir bitirmez filmi açtığım o an ve bir dolu hayal kırıklığı , mantık hatası ve cidden bu ne ya diye iç geçirmem kaldı elimde.

@daydinak

10 yıl önce

5 / 10

bir piyasa kitabından piyasa filmi.. kendi içerisinde çelişki silsilesini fazlasıyla barındıran, vermek istediği mesajı bir çocuğa anlatır gibi veren bir -18 filmi desek yerinde bir tanım olur..
M

@maycanady

10 yıl önce

8.4 / 10

O çocuk bu kızı ele vermedı mı grupca gezenlere bu nasıl aşka donustu lan. barı esas oglan cesur olsaydı. ya da ne bılıyım fılmdekı orman sahnelerı azcık daha gercekcı olsaydı kucuk cocuk öldurmedi esas kızla oglan hıc bıze ıyı göstermek ıcın sacmalık burda baslıyor. ayrca tek kısının sag cıkıcagı bıyerde kı grup olayına hıc anlam veremedım ama yınde de özgun bır fılm ve sevdımmmmmmmm

@endaksiorea

10 yıl önce

Tesadüfen izledim ve tamamen eleştirel bir iş olduğunu düşünerek ilgiyle izledim. Bkz. Biri bizi gözetliyor, Survivor, reyting, sömürge, emperyalizm...

@serkanaydemir

10 yıl önce

4.9 / 10

Bu Film Bir hatadır !!!

İzlediğim en hata dolu film diyerek söze başlıyorum.

Herkes birbirini öldürmesi gerekiyor ;ama oyunda koloni halinde dolaşıyorlar. Savaşların bitmesi için çocukların savaşıp birbirini katletmesine göz yummaları tam bir saçmalık. Konu bu yönüyle hiç de orijinal gibi durmuyor.

Konu itibariyle tamamen saçmalıklar içeriyor. İnanamıyorum ya 70 küsür milyon harcanmış filme. Bu parayla ülkemde nece okullar yapılırdı. Ana tema itibariyle gayet hoş dursa da yani zenginlerin yaşaması için kölelerin olması gerekiyor. Günümüz asya ve afrikası gibi... giriş gelişme ve sonuç itibariyle film tam bir fiyasko. Senaryo yok. Kostüm yok. Kimi begenmiş bu filmi. Onlara saygım sonsuz ;ama nolur bu film en fazla 5 puanı hak ediyor. Oturun izleyin de ne demek istediğimi anlayın.

Saygılar
T

@the_phantom_of

10 yıl önce

1 / 10

berbat ötesi. bir filme de aşk meşk katmayın be abi.

zaten 30 kişi toplanmış 2-3 kişiyi öldürmeye gidiyor muhahahaha.

hepsi ölecek zaten bir degelmiş birlik yapmaya çalışıyorlar.
H

@harmony06

10 yıl önce

Tad almadım açıkcası kitap daha güzel izlemesenizde olur

@sesiva

10 yıl önce

izleyecekseniz bile kitabını okumadan izleyin. o zaman bişeye benzer belki

@karrigan

11 yıl önce

filmi izledikten sonra kitabını okuma fırsatı buldum. küçük detaylar dışında herseyin aynı olmasına ragmen kitap cok daha sürükleyici diyebilirim. Ama farklı bir konusu var ilgi çekici. 2. filmide beklentilerımı karşıladı. güzel bir seri diyebiliriz
B

@batanga

11 yıl önce

1 / 10

melek kahramanlarımıza zeval gelmesin masumiyetlerini kaybetmesinler kasım kasım kasmışlar oyun esnasında. maşallah kimseyi öldürmediler birileri hep bi şekilde öldüler. masumiyet korundu. am film bi boka benzemiyor bundan eminim.

3/10

@nevisahsinamuna

11 yıl önce

6.4 / 10

az önce izlemiş olduğum uyarlama film. aşağı yukarı iki buçuk saat sürdü, güzel vakit geçirmekten ziyade sıkıldığımı hissettim.
A

@asdaswas

11 yıl önce

seneryo karıstırılıp final berbat olmus

@lowen

12 yıl önce

6 / 10

Açıkçası beklentilerimin çok altında kaldı.Film boyunca bir kaç tane çok bariz mantık hatası gözüme çarptı.Turnuva-Ölü ya da Diri ile Truman Show karışımı bir film çıkmış ortaya.Tek artısı görselliği biraz daha ön plana çıkarmayı başarabilmiş olması.

@kumik

12 yıl önce

Oyun'u hiç göstermeselerdi de, dış ses sonucu anons etseydi bari. Madem bu kadar hayal gücümüzü kullanacaktık orayı komple kendimiz tahmin ederdik. Hem kim aksiyon izlemek ister ki, mis gibi durağan sahneler varken... Bu filmden alacağımız ders; izleyici olarak yönetmene zorluk, yapımcıya masraf çıkarmamalıyız.
SPOILER

Açlık Oyunları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Açlık Oyunları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Açlık Oyunları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL