Sessiz Çığlık 2015

Louder Than Bombs

6

33 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (8.600 OY)

Süre

1 Saat 49 Dk.

Tür

Dram

Senaristler

Eskil Vogt

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Üç yıl önce ölen ünlü fotoğrafçı Isabelle’in büyük oğlu Jonah, annesinin anısına düzenlenen bir sergiye katılmak için evine geri döner. Jonah, kardeşi Conrad ve babaları Gene yıllar sonra ilk kez aynı çatı altında zaman geçirecektir. Gene oğullarıyla yeniden yakınlaşmak istese de Isabelle’e karşı besledikleri karmaşık duygular ve farklı anıları durumu zorlaştıracaktır. Senaryosunu Trier ve Eskil Vogt’un ortaklaşa yazdığı Sessiz Çığlık, bir ailenin hayalleri, düş kırıklıkları ve sırlarının portresini çiziyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@olanzapine yazdı...

Per, 26 Eki 2017, 12:12 (6 ay önce)

3.2 / 10

Yönetmen  Joachim Trier'e yakıştıramadığım yapıt. Konu ve olaylar klişe olmasına rağmen anlatımınıda vasat  bir şekilde yapmış. Duygu yoğunluğu sanıldığı kadar yoğun değil aksine sığ ve derinlemesine işlenememiş.

@mihri-leyla yazdı...

Per, 20 Nis 2017, 15:00 (1 yıl önce)

iyi bir film olmaması kötü olduğu anlamına gelmiyor. aile olarak seçilen oyuncular onlara yazılan karakterler kendi içinde ayrı bir dünya ayrı bir sorun evet ama çok uzaklar be abi diyorsun izlerken ama ele aldığı küresel medya ve sorunlara karşı duruşlardan tutunda , insanların birbirine karşı dürüstçe açılamaması vs güzel seçimler. gerçekçi.

@yoko-o-noo yazdı...

Sal, 24 Oca 2017, 12:36 (1 yıl önce)

6 / 10

oyuncu kadrosu eğreti duruyor, ve ne yazık ki hikayenin gerçekçiliğini etkileyecek kadar.. bin benzemez bir aile filan.. yönetmenin amerika semalarına oynamak istemesi derin bir hayal kırıklığı ben de maalesef. Oslo'daki o 'sade' ve doğal kederi göstermedeki başarısının esamesi okunmuyor bu filminde.. bazı sahneler geliyor lakin bir anlık tatsız yüzeysel bir diyalogla etkisi kalmadan geçiyor. 6/10

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Sessiz Çığlık filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sessiz Çığlık filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sessiz Çığlık filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI