6.3

29 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (21.814 OY)

KONUSU

Stanley Kubrick’inThe Shining’i sinemanın kült filmleri arasında iftiharla duruyor. Stanley Kubrick’in çoğu hayranı, filmde kaç tane gizli anlam, sembol ve metaforun olduğunu hayal bile edemez.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

5 yıl önce

8.1 / 10

The Shining neden mi yüksek puan aldı.

Bu yapım Kubrick gibi bir zekanın filmi olan The Shining filminin bir nevi çözümlemesini yapıyor. Bir nevi değil hatta tam bir çözümlemesi hatta tezini. :))Sağlam bir işlenişe sahip. The Shining'i izlerken neden bu kadar yüksek puan almış bu film deyip durdum ki zaten o filme iki yorum bırakmıştım. Filmin içinde saklı zeka patlamalarını göstermesi 237 Room filmi için de büyük başarı. Kubrick zekasını anlamak zor iştir de bu filmi anlamamızda büyük yardım ediyor. The Shining filmine bir kez daha hayran olacağınız, The Shining filmini izledikten sonra filmi beğenmediyseniz bu filmden sonra filme hayran olacağınız bir film işte 237 Room. :D İzleyin, anlayın sinemanın tadını çıkartın.

İyi seyirler.

P: 8
G

@gaspar_noe

7 yıl önce

kubrick'in nasıl bir beyine sahip olduğunu eyes wide shut'da anlayabilmiş biri olarak şaşırmadım filmde ki sembollere... ama filmde ki konuşmacıların bahsettii bazı sembollerin; o konuşmacıların öznel düşünceleri olduğunu düşünüyorum. pek çoğu ise aşırı belirgin tabi...

@seko

7 yıl önce

Kubrick `in zeka seviyesinin normalin üstünde olduğu açık ancak bu belgeselde anlatılan her şeyi düşünmüş müdür? Buna imkan vermemekle birlikte bu kadar da tesadüf olamaz diyorum bir yandan.

Çoğu filmini izlemek için bir rehber gerekiyor bu filmi için güzel bir rehber hazırlanmış. Ama unutulmamalıdır ki buradakiler Stanley Kubrick`in düşünceleri değil filmi yorumlayanların düşünceleridir. (Bazen zorlama olsada)

Keşke Kubrick kendisi filmleri için böyle bir çalışma hazırlasaydı ölmeden önce.

Son olarak Stephen King`e yaptığı da çok acımasızcaymış. :D

Puanım: 7
C

@civa

7 yıl önce

bir beyin düşünün sadece bir beyin filmde sembolizmin mimarlarından o beyin.

@sagaris

8 yıl önce

7.2 / 10

The Shining fanatiklerinin izlemesi gerektiği ilginç bir belgesel ..
SPOILER

Room 237 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Room 237 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Room 237 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL