12 Savaşçı

(2018)

12 Strong

Film 2 Saat 10 Dk. Aksiyon, Dram ABD 18 Mayıs 2018

5.7

17 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (63.332 OY)

KONUSU
12 Savaşçı 9/11’i takip eden korkunç günlerde Mitch Nelson liderliğindeki seçkin bir ABD Özel Kuvvetleri biriminin son derece tehlikeli bir görev için ilk defa Afganistan’a saldırılara karşılık olarak gönderilmesinin hikayesini anlatıyor. Ailelerini geride bırakan ekip, Kuzey Afganistan’ın uzak, eng ... Devamı
12 Savaşçı 9/11’i takip eden korkunç günlerde Mitch Nelson liderliğindeki seçkin bir ABD Özel Kuvvetleri biriminin son derece tehlikeli bir görev için ilk defa Afganistan’a saldırılara karşılık olarak gönderilmesinin hikayesini anlatıyor. Ailelerini geride bırakan ekip, Kuzey Afganistan’ın uzak, engebeli arazisine yerleştirilir ve burada ortak düşmanları Taliban ve El-Kaide’ye karşı savaşmak için General Rashid Dostum’u ikna etmeleri gerekmektedir. Karşılıklı güvensizliği ve geniş bir kültürel bölünmeyi yenmenin yanı sıra, Amerikalılar Afgan atlı askerlerinin taktiklerini de benimsemek zorundaydılar. Kolay olmayan bir bağ oluşturup saygı oluşturmalarına rağmen, yeni müttefikler çok fazla sayıda ve tutsak almayan acımasız bir düşmanla karşı karşıyaydı.
Chris Hemsworth

Captain Mi...

Michael Shannon

Chief Warr...

Michael Peña

Sgt First ...

Trevante Rhodes

Sgt First ...

Navid Negahban

General Do...

Geoff Stults

Sean Coffers

Thad Luckinbill

Vern Michaels

Austin Stowell

Fred Falls

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
W

@whatever

1 yıl önce

7 / 10

Black hawk down’ı sevdiyseniz bunu da seversiniz. Başyapıt değilse de öyle 5.1 verilecek film değil, herhalde milletin amerikan askeri alerjisi kabarmış.

@shamur-musti

2 yıl önce

6.5 / 10

Güzeldi. Yaşanmış hikayeye dayanıyor. Çekimlerde saçmalıklar yok değil. Ama film izletiyor kendini. Tavsiye ederim. İyi Seyirler.
SPOILER

12 Savaşçı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

12 Savaşçı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

12 Savaşçı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL