6.3

12 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.8 (244 OY)

Süre

1 Saat 35 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

KONUSU

37 yaşındaki Metin, İstanbul’da hayatını gündelikçilik yaparak kazanan bir adamdır. Kendi küçük dünyasında mutlu bir hayatı vardır. Hayranı olduğu arabesk müzik için besteler yapar. Bir gün yeğeni Ümit askerlik tayini ile İstanbul'a gelir e Metin'i ziyaret eder. Bu ziyaret ile yaşamı bir süre sekteye uğrayan Metin, esas olarak yanında çalıştığı Suzan Hanım’ın diğer gündelikçisi Neslihan’ın eve gelmesiyle alt üst olur. Bu iki kişi de kendi hayatlarında, kendi yollarına gidince Metin gene küçük dünyasında, yalnız başına kalır. Ta ki bir televizyon programı onu konuk olarak çağırıncaya dek!

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@mavidir yazdı...

Per, 21 Ara 2017, 10:17 (4 ay önce)

Toplumdaki erkek algısını yıkan aaa çok iyi olmayan ama kötü de denilmemesi gereken güzel bir film. Normalde evine gelen kadını düşünüp masturbasyon yapması gerekirken derdi kafiyeli fantezi şarkıları olan bir garip adem Metin. İzleyin.

@olanzapine yazdı...

Çar, 13 Ara 2017, 21:13 (4 ay önce)

3 / 10

Minimalizm boyutu fazla abartılmış boş ve başarısız bir yapım. Minimalizm'in ne olduğunu değil de ne olmadığını öğrenmek için bire bir yapım. Filmin başındaki Onur Ünlü'ye olan teşekkürde aslında filmin ne kadar vasat olabileceği hakkında küçük bir ipucu vermiş.

@enik-kral yazdı...

Paz, 20 Ara 2015, 19:00 (2 yıl önce)

Filmdeki ana karakterinin evlere gündelikçi olarak temizliğe giden, bir erkek olması filmi tek başına merak uyandırıcı bir hale getirmeye yetiyor. Son derece titiz olan ana karakterin dışarıda kalan iş arkadaşını evine alması ve askerdeki yeğeninin izinlerde ziyarete gelmesiyle hayatındaki değişimi izliyoruz.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Toz Ruhu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Toz Ruhu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Toz Ruhu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI