Ay Işığı

(2016)

Moonlight

Film 1 Saat 51 Dk. Dram ABD 17 Şubat 2017

6.3

165 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (256.376 OY)

KONUSU
İnsan ilişkileri ve insanın kendini keşfetmesi hakkında bir film olan Ay Işığı, genç siyahi bir adamın çocukluğundan yetişkinliğe kadar Miami’nin zor bir mahallesinde, hayatta kendine yer edinme savaşını ve büyüme hikayesini anlatıyor. Chiron’un hayatının 3 ayrı dönemini anlatan film kahramanın anne ... Devamı
İnsan ilişkileri ve insanın kendini keşfetmesi hakkında bir film olan Ay Işığı, genç siyahi bir adamın çocukluğundan yetişkinliğe kadar Miami’nin zor bir mahallesinde, hayatta kendine yer edinme savaşını ve büyüme hikayesini anlatıyor. Chiron’un hayatının 3 ayrı dönemini anlatan film kahramanın annesi ile ilişkisine, okul hayatına, romantik ilişkisine, iş hayatına ve uyuşturucu satıcılığı yapan Juan ile olan ilişkisine değiniyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@berenices

4 ay önce

Yarısına kadar seyredebildim sıkıldım her filmin eğlendirmesi gerekmiyor tabi sonuçta tek bi tür yok fakat sıkılmama değecek herhangi bi şey de olmadı filmde. zamanınızı daha iyi filmlere harcayabilirsiniz ayrıca oscarı film seyretmek için kıstas olarak görüyor ve oscar almışsa iyidir diye düşünüyorsanız onedionun film listelerinde takılabilirsiniz . (şaka yapıyor kişisel film zevkinin gerekliginden ve kuantum fiziğinin marksist yapıyı determinist bla bla bla )

@surrealart

4 ay önce

9 / 10

Çok iyi bir hikâyesi olan, birey toplum çatışmasini, psikolojik halleri harika yansıtmış bir film. Bence Oscarı alması gereken bu filmdi. Yapılan skandal için bir kez daha utanıyoruz.

@olanzveins

5 ay önce

6.5 / 10

Oscar ödül töreni alışılmışın dışına çıkarak, şahsınca büyük hata veya aksiliklerden birisinide yaparak ilk defa kalite düzeyi yüksek bir filme ödül verdi. Devamındaki senelerde vasat ötesi filmlere ödül vererek istikrarlarını korumaya devam ettiler orası ayrı. Oscar aldığı için izlememe kararı vermiştim. Bu sene bir şans verdim ve pişman olmadım.

@ku7adgu

9 ay önce

Üç bölümden oluşan filmde "little" ile bir bağ kurabildim, onu anladım, güçsüzlüğünü hissettim, ona üzüldüm... Diğerleri? Chiron? Black? Film gitgide anlamını ve derinliğini yitirdi bence. Eksik geldi bana. Kotarılamadı gibi. Oysa hakikaten çok iyi başlamıştı.

@cerenezgi

2 yıl önce

Bu mu Oscar'lık film?

@pinarskywalker

2 yıl önce

6 / 10

linç yemem umarım ama neden oscar kazandığını falan hiç anlamadım. oldukça sıradan bi filmdi. vermek istediği mesajı verememiş, samimi bi hava yakalayamamış.

@kisametraj

2 yıl önce

1 / 10

başucuna alanların da başucunda ç.ok yer var sanırım adam bunu koymuş başucuna . olum hiç mi film izlemediniz lem siz ::DDDDDDDDDDDDDDDDDD ben iphone 3 ile daha güzel film çekerim hatta .çektim de :DDDDDDDDDDDD

al

https://www.youtube.com/watch?v=qr2vrkdZag0

@kisametraj

2 yıl önce

1 / 10

2 saat boyunca bişeyler olacak diye bekliyorsun bekliyorsun bekliyorsun zzzzzzzzzzzzzzz ay uykum geldi he film bitmiş mi ?

arkadaş bu oscar alacaksa bizim masumiyet filmi 8 oscar alması lazım bu nedir ya ! bir iki duygu geçişi dışında ne var filmde_?? olmamş izlmeyin adını silin oscar tarihinden.

çocuklar okadar kötülük yapıyor bişey yok bizim baş karakter isyan edip çocuğa kürekle ağzına vurunca hemen ıslah evi. ulan o çocukllar anasunı zkmşler pyasaının okulu haraca bağlamışlar ses yokj !

@erika

3 yıl önce

8.3 / 10

6.3 verirken hiç mi içiniz sızlamadı, eliniz titremedi diye düşünüyorum. Bebek gibi film.

Ayrıca oscar kazanan her siyahi için höbölö höbölö oscarsowhite muhabbetinden kazandılar demek de çok çirkin. Hangi dünyada siyah kayırmacılığı var da utanmadan bütüncaucasianlar böyle laflar ediyor anlamak güç.
M

@mater-dolorosa

3 yıl önce

>> Oscar'lık bir film'miydi ... tartışılır elbet.. ya da kişiye göre değişir.. iki azınlığı bir araya toplayıp ultra dışlanmışlığın duygusallığı ile Oscar'ı götürdü muhtemel... belki de kolaya kaçılara alınmış bir Oscar ancak yine filme kötü diyemem denmez zaten .... sonuç da arkadaşları arasında ezilen annesi kötü durum da olan, eşcinsel siyahi bir gencin dramına kayıtsız kalınamazdı ... en nihayetin de... ki; öyle de oldu.... Toplumda yer bulma çabası ne din ne dil, ne ırk, ne renk olduğunda ilgilenmez aslında... >> zaten başlı başlına bir sorundur her zaman...>>

@ays35

3 yıl önce

7.2 / 10

Film kötü değil,evet ama bir Oscar'lık değil. Lion bile bu filmden daha iyiydi.

@parfenrogojin

3 yıl önce

Ben filmi hakikaten çok beğendim. Diyalog ağırlıklı bu film üç kısım içerisinde bir insanın büyümesini anlatıyor. Bu sefer büyüyen eşcinsel bir çocuk, eşcinsel bir ergen ve eşcinsel bir adam. Birinci bölümde baş karakterimiz çocukluğunda neden farklı olduğunu anlayamıyor, ikincisinde farklılığından kaçmaya çalışıyor, üçüncüsünde ise toplumda hayatta kalabilmek için gizlediği ve bastırdığı bu yönünü geçmişine dönerek aşıyor ya da o yönüne temas etmiş oluyor. Bu anlamda hakikati hakkında nesnel bilgisi az olan, ya da bu bilgisi toplum tarafından tam anlamıyla kabul edilmeyen ama yaşamak zorunda kaldığı kendi gerçeğini yadsımamak, bunu kabullenmek, bunu ifade etmek zorunda olan bir insanın hikayesinin anlatıldığı Moonlight, aksiyon bekleyen insanları tatmin etmiyor, doğal olarak, çünkü her üç bölümde de gördüğümüz gibi, filmin tamamına yayılan sükünet hissi, aceleye gelmeyen, ağırdan alan; pozlardan, yalancı ve samimiyetsiz imajlardan öte
... Devamı
Ben filmi hakikaten çok beğendim. Diyalog ağırlıklı bu film üç kısım içerisinde bir insanın büyümesini anlatıyor. Bu sefer büyüyen eşcinsel bir çocuk, eşcinsel bir ergen ve eşcinsel bir adam. Birinci bölümde baş karakterimiz çocukluğunda neden farklı olduğunu anlayamıyor, ikincisinde farklılığından kaçmaya çalışıyor, üçüncüsünde ise toplumda hayatta kalabilmek için gizlediği ve bastırdığı bu yönünü geçmişine dönerek aşıyor ya da o yönüne temas etmiş oluyor. Bu anlamda hakikati hakkında nesnel bilgisi az olan, ya da bu bilgisi toplum tarafından tam anlamıyla kabul edilmeyen ama yaşamak zorunda kaldığı kendi gerçeğini yadsımamak, bunu kabullenmek, bunu ifade etmek zorunda olan bir insanın hikayesinin anlatıldığı Moonlight, aksiyon bekleyen insanları tatmin etmiyor, doğal olarak, çünkü her üç bölümde de gördüğümüz gibi, filmin tamamına yayılan sükünet hissi, aceleye gelmeyen, ağırdan alan; pozlardan, yalancı ve samimiyetsiz imajlardan öte insan duygularıdır diyen, anlamak için hikayesini ağır anlatan ve olayların akışını değil duyguların yayılarak başkaları tarafından empati kurulabilmesini, hissedilebilmesini talep eden bir eser bu. Bir gerçeği anlamak için olayların hızlı hızlı akışını talep etmemizi değil, duyguların ağır ağır çökmesini ve yayılmasına duygudaş olmamızı istiyor bizden. Bu anlamda kesinlikle çok iyi bir eser olduğunu düşünüyorum.

@floki

3 yıl önce

Olay örgüsü klasik amerikan filmelerindeki zenci uyuşturucu satıcısı filmi,amerikalıların konu kıtlığının saçma bir örneği en az bizim zenginli fakirli aşklı iğrenç dizilerimiz kadar sıktı artık bu konu, hee farklılık olarak sundukları şeyse kötü çocukluk geçirmiş uyuşturcu satıcısı kahramanız bu kez gay.

@mrs-aurora

3 yıl önce

Bu film en iyi film ödülünü ve en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü nasıl aldı hala düşünüyorum.Eyyy politika nelere kadirsin.
SPOILER

Ay Işığı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ay Işığı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ay Işığı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL