6.9

22 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (52.261 OY)

KONUSU
Krishna, küçük bir dükkan sahibi olan ateist birisidir. Günün birinde meydana gelen depremde dükkanı yıkılan adam zor durumda kalır ve sigorta şirketine başvurur. Fakat sigorta şirketi tanrının meydana getirdiği bir afete para ödemeyeceğini söyler. Bunun üzerine mahkemeye çıkan Krishna, tanrı aleyhi ... Devamı
Krishna, küçük bir dükkan sahibi olan ateist birisidir. Günün birinde meydana gelen depremde dükkanı yıkılan adam zor durumda kalır ve sigorta şirketine başvurur. Fakat sigorta şirketi tanrının meydana getirdiği bir afete para ödemeyeceğini söyler. Bunun üzerine mahkemeye çıkan Krishna, tanrı aleyhine dava açar. Davalı kişiler ise, tanrının yeryüzündeki temsilcileri olduklarını iddia eden din adamlarıdır.

Sıradışı bir senaryoyu eğlenceli ve kimi zaman da dramatik bir şekilde ele alan Bollywood filmi, oldukça beğenilen ve övgüler alan bir yapım niteliğinde
Paresh Rawal

Kanjibhai

Akshay Kumar

Lord Krishna

Mithun Chakraborty

Leeladhar ...

Om Puri

Hanif Qureshi

Mahesh Manjrekar

Lawyer Sar...

Puja Gupta

Hanif's da...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Y

@yemre

7 yıl önce

7.5 / 10

ben filmden tat aldım. güzel bi' kafa yaşatıyor.

@meyziyade

7 yıl önce

1 / 10

bu film nasıl bu puanı almış, anlam veremedim, ateist bir insanın toplum içinde yaşadığı durumları anlatan iyi bir film istiyorsanız zaten chocolat var.

film belki hint halkı için önemlidir, insanların putlar üzerinden nasıl sömürüldüğünü anlatıyor ama anlatış şekli olmamış, hiç akıcı değil ve filmin bir deirnliği yok, tamamen VAKİT KAYBI!

biraz bruce almighty den almışlar, biraz ordan burdan, anlamsız, saçma sapan bir film olmuş, ben yaptım siz yapmayın kardeşler, şu filmle sardıra sardıra geçirdiğim 45 dakikaya bile acıyorum!

@sesver

8 yıl önce

7.5 / 10

eğlenceli ve mesajlarla dolu bir film... ama muhteşem birşey beklemeyin...

@jackrai

8 yıl önce

8.6 / 10

Bizimkilerin izlemesi gereken, ders niteliğinde bir film. Filmin kilit kelimesi, sorgulamak...Neyin sorgulandığını filmi izleyince anlarsınız.

@sofist

8 yıl önce

7.2 / 10

film ilk 50-60 dk bölümde biraz zor izlensede sonrasında din tüccarları ve ruhban sınıfı eleştirisini başarıyla izleyiciye aktarıyor. üzerinde durduğu ufak toplumsal detaylar gerçekten başarılı.konu kutsallar olduğu için eleştiri sınırılarını yönetmenin iyi ayarlaması gerekiyordu ve bunu başarmış görünüyor. sonuç olarak özgün bir konu dengeyi koruyacak şekilde güzel kotarılmış.

senaryoda karakterler bazında bazı açıklar bulunuyor. esas adamımızın bir ateist olduğunu söylemesine rağmen bir deist gibi düşünüyor. filmin son sahnesinde de tam olarak bir deist oluyor. bunun dışında yarattığı fantastik "avatar" tanrı profili yavan ve yapay duruyor.

bu filmin bir yeniden çekimi de başarılı olabilirdi tabi biraz daha cesaretle ve konuyu yerel değilde daha evrensel bir şekilde aktarılırsa...

bir the sunset limited yada fountain olmasada izlenmeli.
SPOILER

OMG: Oh My God! filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

OMG: Oh My God! filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

OMG: Oh My God! filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL