Muhteşem ve Kudretli Oz

(2013)

Oz the Great and Powerful

Film 2 Saat 10 Dk. Macera, Aile ABD 8 Mart 2013

6

120 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (208.845 OY)

KONUSU

The Wonderful Wizard of Oz( Oz’un Muhteşem Büyücüsü) adlı filmin önbölümü olan bu film, büyücünün nasıl Oz’a gelip hükümdar olduğunu anlatıyor.

Mila Kunis

Theodora /...

Michelle Williams

Annie / Gl...

Zach Braff

Frank / Fi...

Bill Cobbs

Master Tinker

Joey King

Girl in Wh...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gundula

7 yıl önce

Görselliği üst düzeyde tatlı bir masal. Müzikleri, animasyonu ve oyunculukları sevimli...

@wafflee

8 yıl önce

Sam Raimi'ye ait bir film olunca beklentim yüksekti.Bu beklentim boşa çıkmadı mutluyum.Oldukça güzel bir fantastik çok beğenerek izledim.Görsel şöleni göz dolduruculuğuyla muhteşem.Filmde siyah beyazdan renkli dünyaya geçiş çok farklı bir havaydı.Seyri keyifli olan masalsı tadı hissedebileceğiniz hoş bir film.Film için seçilen kadro da filmin güzelliği kadar güzeldi.
E

@erdmznyl

9 yıl önce

4 / 10

Açılıştaki karmaşa güzel olmuş fakat sonrasında uyku getiren derecede basit ve kopuk sahneler sonucu,finalde hafif hareketlense de maalesef yeterli olmamış bence. Seneler önce izlediğimiz 1939 yapımı olan, kırmızı pabuçlu Dorothy ve üç arkadaşının hikayesinin öncesini anlatan yapım maalesef seneler öncesinin filminin bile gölgesinde kalmış. Sonunda ''The End'' ibaresi olmasa o yapımın da geleceğini düşünüyordum ama son yazısı ile bitince, film içerisindeki Aslan ve Korkuluk göndermeleri boşa gitmiş oldu. Teneke Adam'ın o göndermelerde olmaması da dikkatimi çekti ayrıca. Kısacası beklentilerimin altında kaldı. notum:4/10

@nakko

9 yıl önce

5 / 10

Görsellik açısından evet yaratıcı olmuş ancak efektlerin disneyden çıktığı çok belli, masalsı şekilde anlatılmak istenmiş ancak bazı yerleri çok abartı özellikle oyunculuklarda sıkıntı var oturmamış roller. Konu olarak birşey yok denebilir yüzeysel işlenmiş. Çocuklar sıkılmadan izleyebilir ancak kesinlikle yetişkin filmi değil...

@walle

10 yıl önce

4 / 10

konu yok bildiğin yok resmen öyle almış başını gidiyor, üstüne bir de çocuklara hitap eden bir yapım olmuş. tek artısı oyuncu kadrosu olmuş yoksa hiç çekilmezdi. hala soruyorum kendime neyine 40 verdin bu filmin diye tek çıkan sonuç mila, michelle ikilisi.

kısa öz uzak durulası yapımlardan.
A

@angele

10 yıl önce

7 / 10

o porselen bebek benim olmalı çok tatlı kırılgandı , filmdeki görseller harika ben sıkılmadım ama durağan giden bir film.

@qiuyue

10 yıl önce

7 / 10

olay örgüsü ve karakter özellikleri hatta filmin sonlanış şekli itibariyle akılda sorular ve ağızda kötü bir tat bırakıyorsa da izleyiciyi fantastik bir dünyanın içine sokabilmesi ve de görsellik bakımından takdir edilebilecek bir film. yüksek kaliteli bir versiyonunu düşük beklentiyle evimin konforunda izlediğim için beklentimi karşıladı. ama bir diğer arkadaşın da söylediği gibi; kötü cadının dönüşümü ve sonrasındaki olaylar o kadar tatsız ve havada kalmış bir halde ki, izleyiciye senaristin meziyetini sorgulama ihtiyacı hissettiriyor. yine de benim gibi fantastik film sevenlerdenseniz yüksek çözünürlüğün keyfini çıkarın derim.

@amip

10 yıl önce

4.8 / 10

uzun zamandır bir filmde bu denli sıkılmamıştım.filmi izlerken sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırdım.bu filmi 13 yaş ve altı çocuklar izlesin,n'olur ey erginler kendinize eziyet etmeyin. ses,görüntü,müzik hiçbiri kurtarmıyor bu filmi.

@jamais_vu

10 yıl önce

şeker, un, yağ var da helvanın dibi tutmuş...

bu tarz animasyonlarda artık öyle bi çizgi varki, hem yetişkinleşe hem çocuklara hitap edebilmesi Aslan Kralla başlayan, Shrek, Buz Devri, Madagaskar, Kutup Ekspresi, Hugo, Ten Ten vb güzel örneklerin yanında çok sönük ve 13 yaşın üstüne pekte zevk verecek cinsten değil

Özetle ne kadro ne bütçe nede görsel efekler filmi kurtarmaya yetmez.

@vfv

10 yıl önce

8.2 / 10

Bence mükemmele yakın bir filmdi. Filmdeki renk kullanımı ve fantastik dünya pek benim tarzım olmasa da aslında göründüğünden daha ciddi bir film. Filmin görsel başarısı, renk tonlamaları ve senaryosunun başarısı mükemmel. Oyuncu kadrosuna söz yok zaten. Müzikler de mükemmel. İlk sahnelerinin siyah beyazp olması bence bir mesajdır. Evil Dead ve Örümcek adam serisi gibi efsane filmlerin yönetmenliğini yapmış Sam Raiminin yönetmenliğini yaptığı film bana göre anlamlı bir filmdir de ayrıca. Filme çok ciddi paralar harcanmış. Ama hakkını da almış. Yaklaşık 500 milyon dolar gibi mükemmel bir hasılat elde etmiş. Oyunculardan Mitchell Williams bana göre filmin en iyi performansı. Bu kadına bayılıyorum arkadaş. Marilyn İle bir Hafta ve Zindan adası filmleriyle gönlümü kazandı. Zarif, naiif, Doğal onun için ne desem az kalır. 10/ 8.0

@winternight

10 yıl önce

4 / 10

Filmdeki porselen kız veya maymunun oyunculuğu bile başroldeki 4'lüden iyiydi. İsim olarak güçlü bir oyuncu kadrosu var, hatta Rachel Weisz beğendiğim bir aktris fakat bu filmde hepsi berbattı. Bir ilkokul müsameresinden farksızdı.

@illegal_1

10 yıl önce

7 / 10

- Rachel Weisz o role hiç yakışmamış, gerçekten çok zorlama olmuş

- Sam Raimi özellikle mila kunis üzerinden devamlı 'kötü gösterip aslında iyi', 'iyi gösterip aslında kötü' çıkması gibi süprizler yapmak istemiş.Ama o kadar çok tekrarlamış ki süpriz olmaktan çıkıp ciddi bir belirsizlik yaratmış.

- Çok da ciddi bir derdi olmayan filme göre süresi uzun olmuş ya da şöyle diyeyim, anlattığı hikaye bu kadar uzatmaya gelmeyecek bir hikaye.

- Mila'nın cadı olup halka sözlü saldırıda bulunduğu kısım çok yapmacıktı.

+ Wizard of Oz'un bittiği yerle bu filmin finali çok güzel bağlanmış.

+ Görsel yönden çok başarılı, özellikle porselen kızın ayrıntıları inanılmazdı.

:) Bu Mila bi harika dostum.

@wdyfml

10 yıl önce

5.8 / 10

Beklentilerimi çok düşük tuttuğum halde gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Zaten kadroyu gördüğüm anda çok da beklentiye girmemem gerektiğini anlamıştım, özellikle Mila Kunis ve Michelle Williams, oldukça beğenilen -ki benim hiç beğenmediğim- oyuncular olsalar da, fantastik bir filme yakışmayacakları baştan belliydi. Kalitesiz bir diziden fırlamış cadı tiplemelerini geçemeyen oyuncular, özellikle ciyak ciyak sesiyle Mila Kunis hiç hoş bir deneyim değildi. Kabul, adı üstünde cadı - büyücü filmi ama eğer şu yılda bir uyarlama yapılıyorsa, hele de kült bir filmin öncül hikayesini anlatma iddia ediliyorsa, sanırım ortaya yeni ve özgün bir şeyler çıkmasını beklemek bizim hakkımız. Neyse ki Rachel Weisz bir nebze -o da asaleti sayesinde- cadıları kurtarmış. Sadece oyunculuklar değil, bir de elde doğru düzgün bir senaryo olmayınca Finley ve Proselen Kız gibi gerçekten izlemekten zevk aldığım karakterler de ziyan edilmiş. Ama dediğim gibi tüm
... Devamı
Beklentilerimi çok düşük tuttuğum halde gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Zaten kadroyu gördüğüm anda çok da beklentiye girmemem gerektiğini anlamıştım, özellikle Mila Kunis ve Michelle Williams, oldukça beğenilen -ki benim hiç beğenmediğim- oyuncular olsalar da, fantastik bir filme yakışmayacakları baştan belliydi. Kalitesiz bir diziden fırlamış cadı tiplemelerini geçemeyen oyuncular, özellikle ciyak ciyak sesiyle Mila Kunis hiç hoş bir deneyim değildi. Kabul, adı üstünde cadı - büyücü filmi ama eğer şu yılda bir uyarlama yapılıyorsa, hele de kült bir filmin öncül hikayesini anlatma iddia ediliyorsa, sanırım ortaya yeni ve özgün bir şeyler çıkmasını beklemek bizim hakkımız. Neyse ki Rachel Weisz bir nebze -o da asaleti sayesinde- cadıları kurtarmış. Sadece oyunculuklar değil, bir de elde doğru düzgün bir senaryo olmayınca Finley ve Proselen Kız gibi gerçekten izlemekten zevk aldığım karakterler de ziyan edilmiş. Ama dediğim gibi tüm bunlar zaten az çok beklediğim şeylerdi, her ne kadar o isimle filmin reklamı yapılsa da açıkçası Sam Raimi'nin bu işin altından kalkabileceğini de düşünmüyordum. Fakat benim için asıl hayal kırıklığı, James Franco. Pineapple Express ve 127 Hours -hatta Freaks and Geeks'deki performanslarıyla kendini kanıtlamış bir oyuncu olduğunu düşünüyordum, belli ki böyle düşünmek için henüz erkenmiş. Sarsak tavırları, karşısında gerizekalı varmış gibi yaptığı konuşmaları, yüzündeki deri her an parçalanabilirmiş gibi korkunç bir hale bürünen gülümsemesiyle, izlemesi tam bir işkenceydi. Belki çok kesin bir hüküm olacak ama sanırım Franco yeni bir Johnny Depp olmaya uğraşmış bu filmde, çünkü tüm o zorlama hareketler bana Depp'in kötü bir taklidi gibi geldi. Sonuç olarak kesinlikle bir beklentiyle izlemeyin ama film hepten vakit kaybı da değildi şimdi. Çok güzel bir jenerik, kendini tekrar etse de, tekrarlarını bile sevdiren Danny Elfman müzikleri, Zach Braff'ın maymun performansı, çok şirin ve teknoloji harikası Porselen Kız ve tabiki sarı tuğlalı yol, en azından izlediğime pişman oldum dedirtmiyor.
SPOILER

Muhteşem ve Kudretli Oz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Muhteşem ve Kudretli Oz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Muhteşem ve Kudretli Oz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL