7.4

44 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (14.966 OY)

KONUSU
Dogmanin kahramanı sıradan bir adam: Ufak tefek köpek bakıcısı, "Dogman" Marcello. Kasaba ahalisinin sevgisini hem sempatikliğiyle hem de torbacılıkla kazanan Marcellonun belalı kokainman, eski boksör Simoneye yakınlığı, sonunda hayatını alt üst ediyor. Matteo Garronenin Cannesda Altın Palmiye için ... Devamı
Dogmanin kahramanı sıradan bir adam: Ufak tefek köpek bakıcısı, "Dogman" Marcello. Kasaba ahalisinin sevgisini hem sempatikliğiyle hem de torbacılıkla kazanan Marcellonun belalı kokainman, eski boksör Simoneye yakınlığı, sonunda hayatını alt üst ediyor. Matteo Garronenin Cannesda Altın Palmiye için yarışan son filmi, bu kez küçük bir kıyı kasabasında kötülüğün ve şiddetin toplumdaki izlerini arıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@turkanup

6 ay önce

Filmdeki kadrajlar, Marcello Fonte'nin oyunculuğu, köpek metaforunun kullanılması, iyi hoş ama senaryodaki akıcılığın olmaması yüzünden bir miktar sıkılarak izlenilen film.

@firat200

6 ay önce

5.5 / 10

Muazzam derecede aptal ve korkak bir adamın trajedisini izledim. Tüm bu yaşadıkları boyunca ne düşünüyordu, filmin sonunda hafifçe kafasını da sallayarak neyi anlamış oldu?
Gereksiz ölçüde abartılmış bir film.

@kingcool

6 ay önce

6.8 / 10

Senaryo sıradan, süre kısa ama kendini bize sevdiren bir insan. Yönetmen sonunu daha farklı yapabilseydi sıradanlıktan çıkan başka konumda olan bir yapım izleyecek ve seneye damgasını vuran bir eseri konuşuyor olacaktık.

@ustunkoru

6 ay önce

6 / 10

karikatürize edilmiş karakterler bana hiç de çekici gelmiyor.. bana hikaye de sıkıcı geldi maalesef.. italyan sinemasında o ince çizgi meselesini her zaman hissediyorum.

@skynyrd

6 ay önce

10 / 10

Burning ile dogman (kadın versiyonu roma) bu yılın filmleri bence, senaryoda eksiklikler görsem de tam puanı hakediyor.

@bigamist

8 ay önce

6.8 / 10

Bizde derler ya bu adam bu kafayla çok yaşamaz diye işte film bunu anlatıyor aslında. Filmde öne çıkan iki karakter var ve ikisinden de nefret ederek izledim. Kendi kendilerini bitiren insanların hikayesi. Köpek bakıcısı adamın doğal oyunculuğunu beğendim.

@yasinserindere

8 ay önce

7.9 / 10

sürüden dışlanan adamın kendini yeniden sürüye kabul ettirme mücadelesi... toplum eleştirisini ve bireyin koşullar sonucunda değişimini güçlü bir şekilde işleyen akıcı bir film olmuş.
SPOILER

Dogman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dogman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dogman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL