7.5

458 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (34.298 OY)

KONUSU
Küçük bir kasabanın belediye başkanlığını yapan Nazmi Doğan’ın (Altan Erkekli) ailesi ve eşi Siti (Demet Akbağ) ile olan çelişkileri kasabaya gelen televizyon ile doruk noktasına çıkar.

Büyük umutlarla televizyonu çalıştırmak için Deli Emin’den yardım isteyen kasaba halkı, televizyonu çalıştırdıkla
... Devamı
Küçük bir kasabanın belediye başkanlığını yapan Nazmi Doğan’ın (Altan Erkekli) ailesi ve eşi Siti (Demet Akbağ) ile olan çelişkileri kasabaya gelen televizyon ile doruk noktasına çıkar.

Büyük umutlarla televizyonu çalıştırmak için Deli Emin’den yardım isteyen kasaba halkı, televizyonu çalıştırdıkları zaman hiç te beklemedikleri bir haberle karşılaşırlar.

Müziklerini Kardeş Türküleri’in yaptığı film, büyük bütçesi ve teknik anlamda bir çok ilke imza atmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@didemkalayci

2 yıl önce

İnsan inandığı şeyler uğruna savaşmalıdır.

@dilek06

7 yıl önce

peki o da bizi görebilecek mi??? vizontele deyne aklıma ilk gelen... çok güzel bir film...

@dante3sparda

7 yıl önce

"Bana beni methetme bana para ver." son zamanlarda bile hala repliklerini espri olarak kullandigim en iyi drama filmlerimizden biridir. Canın mı sıkıldı al bir avuç ceviz hem ceviz ye hem de filmi tekrar izle.

@mskfilm

8 yıl önce

film o kadar müthiş ki o aşikar sadece bir anı: ilk ekildiğim sinema randevumdu..

@bazinngaa

8 yıl önce

9.6 / 10

-- Reis Bey,Bedri ağanın torunuyla konuştuğunu hatırlatmak isterim.

-- Bedri ağa mı ? Katırcı Bedri ne zaman ağa oldu ?

-- E ne yani..Hayvansever bir insandan ağa olamıyor mu ? Böyle bir kaide mi var ? Katırları severdi rahmetli..

Bunun gibi yüzlerce repliği akıllara kazıyan fevkaladenin fevkinde bir filmdir bu.Gerçekten de Türk Sinemasının en değerlilerinden.
A

@abrelosojos

9 yıl önce

8 / 10

Bu filmin benim için yeri gerçekten ayrıdır hep elimin altında durur defalarca izlemişimdir ve her seferinde gülebilmişimdir Türk sinemasının gerçekten kıymetli bir yapımıdır. Bütün oyuncular çok çok iyidir hepsi rolünü hakkını vererek oynamıştır. mükemmel replikleri vardır bugün hala dilimizde olan aklımızda bulunan , Kardeş Türküler'in yaptığı müzikleri ise çok güzel bir tat katar filme. Kahkahalarla izlediğim bir film iken final sahnesinde çalan türkü ile de beni ağlatabilen bir filmdir de çok güzel bir filmdir çok.
M

@mavimsi

9 yıl önce

7.5 / 10

Arada bir açıp açıp izlenmelik filmlerden biridir. Neresini komik bulduğumu söyleyecek olduğumda tamamını, bütün sahnelerini sayacağımdan korkuyorum. Cem Yılmaz da ayrı bir renk katıyor. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ da bu filmde çok iyi bir performans sergiliyorlar. Türk sineması için yüz akıdır bu film.

@lowen

10 yıl önce

8.1 / 10

Çok beğendiğim,en az 2-3 kere izlediğim bir film,bu filmin içerisinden herhalde 100 tane birbirinden komik replik çıkarmak mümkün,Cem Yılmaz filme ayrı bir tad vermiş,Yılmaz Erdoğan'ı oyuncu olarak en çok beğendiğim filmdir..Hala izlemeyen varmıdır bilmiyorum ama Vizontele kaçırılmaması gerekenlerden...
SPOILER

Vizontele filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Vizontele filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Vizontele filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL