Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

(2006)

Film 1 Saat 24 Dk. Komedi ABD, İngiltere 1 Aralık 2006

5.4

227 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (438.787 OY)

KONUSU
MTV izleyicilerinin tanıdık bulacağı Borat, TV şovundan sonra şimdi de beyazperdede. Son yılların en komik fenomenlerinden biri haline gelen Sacha Baron Cohen, espiri haline getirdiği olaylarla Batı kültürünün eleştirisini yapıyor. Kazakistan’dan yola çıkarak ABD’yi gezmeye başlayan Borat, Pamela An ... Devamı
MTV izleyicilerinin tanıdık bulacağı Borat, TV şovundan sonra şimdi de beyazperdede. Son yılların en komik fenomenlerinden biri haline gelen Sacha Baron Cohen, espiri haline getirdiği olaylarla Batı kültürünün eleştirisini yapıyor. Kazakistan’dan yola çıkarak ABD’yi gezmeye başlayan Borat, Pamela Anderson’a aşık olur ve onunla evlenmeyi kafasına koyar. Konuşma tarzı, hareketleri ve patavatsızlığı ile ün yapan bu karakterin Amerika maceralerı, Larry Charles’ın kamerasından beyazperdede.
Sacha Baron Cohen

Borat Sagd...

Ken Davitian

Azamat Bag...

 Luenell

Luenell

Pamela Anderson

Pamela And...

Bob Barr

Bob Barr

Alan Keyes

Alan Keyes

Carole De Saram

Carole De ...

Mitchell Falk

Prime Mini...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Absürd komedi görmemiş olsak bunun absür komedi olduğuna inanabilirdik. Hoş her halükarda sevilmeyecek bir film bu. Bir kere Kazaklara yaptığı haksızlık bir yana, aslında Amerikalıları eleştiriyorum iki yüzlülüğü bir yana, film komik bile değil ki...

Dandik film.

@seko

10 yıl önce

Kazakistan ve Kazak kültürü hakkında bilgi sahibi değildim ancak filmden sonra biraz baktım. Filmde benim baktığım ülke anlatılmamış maalesef. Tamam Amerikan kültürü hakkında bazı göndermeler var ancak filmi kurtarmaya yetmiyor.

Sa. B. Cohen genelde başarılı işler yapan bir adamdı ama bu sefer fena çuvallamış.

Puanım: 2
K

@kirlikarpuz

10 yıl önce

10 / 10

Cohen’in her zaman ki yaptığı absürd komedi her zamanki gibi kahkahalar attıran filmdir baştan sona eleştiri yahudileri yerden yere vuruşu açıkcası ben çok keyif alarak izledim.
D

@drfaust

10 yıl önce

1 / 10

bitene kadar zor dayandığım film. iğrençliğin dik alası, hiç bir amacı yok, ortada olan bir espri de yok. sırf diktatör ve ali g filmlerinin hatrına merak edip açıp izledim. izlemez olaydım. tam recep ivedik bunun yanında oscarlık film kalır gibisinden bir şey yazacaktım ki aşağıda aynı fikirde olduğum bir arkadaş benden önce yazmış. boş ama bomboş bir film. sadece belli bir misyon güttüğünü sezebiliyorsunuz, arap baharı günlerinde çekilen diktatör gibi bu da amerikalıların film sektörünü silah gibi kullanıp düşman belledikleri kazakistanı kirletmek uğruna arkalarında durdukları bir film.

@prithee

12 yıl önce

5 / 10

Kazaklarla değil de Amerikan kültürüyle dalga geçildiğini anlayabiliriz herhalde. Zira Kazak kültürü o kadar abartılı anlatılmış ki, gerçekten öyle olduğunu düşünmemiz için bir Amerikalı olmamız gerekir sanırım.

Ha, film komik miydi? Evangelic kiliseyle dalga geçerken, evet. Ama zaten bunun olduğu bir çok döküman mevcut. Absürd komedi sevenler, beğenebilir sanırım. Küfür edilince gülen insanlar bile mevcut zaten.

@ekopyen

12 yıl önce

1 / 10

Kötü filmler izlemişimdir ama hayatımda doğrudan bir filme kötü deme gereksinimi duyduğumu hiç hatırlamıyorum. Bu film, bu açıdan ilktir herhalde. Kötüydü bence, asıl garipsediğim ise sahip olduğu puan. İkiyüzlülük bence, 7 bu film için çok yüksek bir puan. Recep İvedik’te de aynı eleştiriler yapılıyor, ne farkı var? Onda da toplumsal olarak belli davranışları bilinçsizce benimsediğimiz Recep İvedik’in kuralsız tavırları üzerinden eleştiriliyor denebilir? En azından Recep İvedik’te espriler de vardı. Hele şu uzatılan sahne, cıbıl cıbıl güreştikleri, 69 yaptıkları sahne? Kaç dakika sürdü öyle, amaç ne? Hayır yani, absürt-mizaha karşı değilim. Zaten "The Dictator"ı izledikten sonra izleme kararı aldım bunu da; ancak bunda mizah unsuru bulamadım desem yeridir. 1/100 veriyorum.
E

@erdemerdem

14 yıl önce

Bence çok rezil bir film ve resmen kazaklarla çok fena dalga geçmişler. Böyle bir film çekilebilmesi için bence bir amacının olması gerekiyor ve bu amaçta belliki hiç pozitif değil

@alone

14 yıl önce

1 / 10

Rezilliğin daniskası, merak içerisindeyim ne zamandır erotizmin iğrençleştirilmesi ve bu türden aptallıklar komediye iyi bir örnek teşkil eder oldu? Hala bu filmi izlemeyen şanslı azınlıktansanız kaçın...
A

@apototales

14 yıl önce

5.7 / 10

recep ivediğin atası.

filmde yapılmış en büyük cahillik roman müziklerinin kullanılması. kullanılan mekanında kazakistan olmadığı çok belli. geleneklerininde alakası yok. tipler kazak değil.

@geppetto

14 yıl önce

7.7 / 10

Tarz olarak olarak çok başarılı bir komedi filmi. Amerikan ulusunu ve burjuvayı az birazda olsa eleştirebilmek için çok farklı aynı zamanda çok sert bir yöntem seçmiş Cohen. Şimdi Luis Bunuel burjuva ve egemen ulusları tiye alan çok film çekti. Ama o filmler çok yumuşak ve naifti kesinlikle sert değildi. Burjuvanın aşağılık yönlerini hafif acıtmadan gösterdi. Şimdi Cohen sert, cinsel içerikli ve iğrenç bir şekilde gösterdi diye filmleri neden kalitesiz oluyor bunu bir düşünmek lazım. Boratın araba almaya gittiği sahnede söyledikleri ve rodeo sahnesindeki olaylar aslında tam olarak gösteriyordu bu filmin merkezindeKazakistanulusunun olmadığını. Çünkü Amerikan halkını burjuvayı eleştirirken neden Kazakistan gibi 3. dünya ülkelerieleştirilmesin ki.mesela o ülkelerde olan ırkçı olaylar o ülkelerin kendilerini dünyanın merkezinde görmelerini halklarını kandırmalarını neden aynı zamanda tiye almasın. Bunu yapan nadir filmlerden oluğu için ve
... Devamı
Tarz olarak olarak çok başarılı bir komedi filmi. Amerikan ulusunu ve burjuvayı az birazda olsa eleştirebilmek için çok farklı aynı zamanda çok sert bir yöntem seçmiş Cohen. Şimdi Luis Bunuel burjuva ve egemen ulusları tiye alan çok film çekti. Ama o filmler çok yumuşak ve naifti kesinlikle sert değildi. Burjuvanın aşağılık yönlerini hafif acıtmadan gösterdi. Şimdi Cohen sert, cinsel içerikli ve iğrenç bir şekilde gösterdi diye filmleri neden kalitesiz oluyor bunu bir düşünmek lazım. Boratın araba almaya gittiği sahnede söyledikleri ve rodeo sahnesindeki olaylar aslında tam olarak gösteriyordu bu filmin merkezindeKazakistanulusunun olmadığını. Çünkü Amerikan halkını burjuvayı eleştirirken neden Kazakistan gibi 3. dünya ülkelerieleştirilmesin ki.mesela o ülkelerde olan ırkçı olaylar o ülkelerin kendilerini dünyanın merkezinde görmelerini halklarını kandırmalarını neden aynı zamanda tiye almasın. Bunu yapan nadir filmlerden oluğu için ve tabiki farklı tarzından dolayı borat başarılı filmdir.
G

@gamgam

16 yıl önce

boş ama hoş bi film.kafama takılan şeyse filmin sonunda kazak milli marşının sözlerinin onları aşağılayacak derece de çarpıtılması...

@crackby

16 yıl önce

İnternet Mahir isimli türk şebekten esinlenerek karakterize edilmiş bir roldür Borat.Film çok absürd geldi.Güldüğüm yerler de vardı fakat beğenmedim.Belki bir sonuç bekledim ve bulamadım.
SPOILER

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL