Kuklaların Yaşamından

(1980)

Aus dem Leben der Marionetten

Tv Filmi 1 Saat 44 Dk. Dram Batı Almanya, İsveç

7.6

14 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (3.566 OY)

KONUSU
"bir fahiseyi olduren isinde gucunde bir adamin cinayet oncesi, cinsellik basta olmak uzere ailesi ve cevresi ile yasadigi sorunlari anlatir.

... alistigimiz bergman filmlerinin disinda olup oldukca basarili bir filmdir. oldukca karmasik bir senaryoyu hatasiz ve ustaca cekmistir. filmin bazi sahnel
... Devamı
"bir fahiseyi olduren isinde gucunde bir adamin cinayet oncesi, cinsellik basta olmak uzere ailesi ve cevresi ile yasadigi sorunlari anlatir.

... alistigimiz bergman filmlerinin disinda olup oldukca basarili bir filmdir. oldukca karmasik bir senaryoyu hatasiz ve ustaca cekmistir. filmin bazi sahneleri disinda tamami siyah beyazdir." (petekdoku)
Robert Atzorn

Peter Egerman

Christine Buchegger

Katarina E...

Martin Benrath

Mogensjensen

Rita Russek

Katharina ...

Walter Schmidinger

Tim Mandel...

Heinz Bennent

Arthur Bre...

Karl Heinz Pelser

Untersuchu...

Gaby Dohm

Frau Anders

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@deusexmachina

1 yıl önce

8.4 / 10

Bergman'ın diğer filmlerine nazaran arka planda kalarak haksızlığa uğramış film. Filmde ki Katarina karakterinin kriz sahnelerini daha uzun tutsa ön planda olurdu eminim... Amma velakin film genel olarak keyifli denecek kıvamda bir olay örgüsü işlese de sırf Katerina ve Peter karakterleri üstüne kurulmuş ve işlenmiş bir hikayeyle çok daha müthiş olurdu zannımca. Seyir boyunca süren ruhsal krizler, komplike bir ilişki bağı, varoluş ızdırabı gibi klasik Bergman konularını muazzam bir lezzet ve kaliteyle izliyoruz. Yer yer sürreal denecek kıvamda vücut sanatı görselleriyle yeterince ilham verici olsa da biraz daha üstüne düşüp, daha çarpıcı mekanlar kullansa yine bir tık daha ileri taşınacaktı film...

Uzun lafın kısası, Bergman'a aşina bir insanın kesinlikle izlemesi gerek.

@poormf

9 yıl önce

Zengin ve saygın bir adam olan Peter Egermann, sabaha karşı 5'te psikolojik danışmanı Profesör Mogens Jensen'i arar ve ondan adresini verdiği eve gitmesini ister. Telefonda kendine hakim ve kararlı bir tonda konuşan Egermann, herkesi dehşete düşürecek bir suç işlemiştir ve bu suç, bilinçaltında saklı kalan bir takım olayların dışa vurumu olarak tanımlanmaktadır.

alıntıdır...
SPOILER

Kuklaların Yaşamından filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kuklaların Yaşamından filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kuklaların Yaşamından filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL