7.2

98 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (121.873 OY)

KONUSU
John Q. Archibald fabrikada çalışan ve ailesinin geçimini sağlamaya uğraşan sıradan bir siyah Amerikalı’dır. Karısı Denise ve oğlu Michael bütün hayatıdır... Genç Michael, bir gün beyzbol oynarken fenalaşınca hastaneye kaldırılır. Durumu ciddi olan Michael’a acil olarak kalp nakli yapılması gerekmek ... Devamı
John Q. Archibald fabrikada çalışan ve ailesinin geçimini sağlamaya uğraşan sıradan bir siyah Amerikalı’dır. Karısı Denise ve oğlu Michael bütün hayatıdır... Genç Michael, bir gün beyzbol oynarken fenalaşınca hastaneye kaldırılır. Durumu ciddi olan Michael’a acil olarak kalp nakli yapılması gerekmektedir. John Q’nun sigortasının tedavi masraflarını ödeyemeyeceğini farkeden hastane yetkilileri Michael’i ameliyat listesinden çıkarırlar. Zamanın oğlunun aleyhine işlediğinin farkında olan John Q. son çareyi hastanenin acil servisini işgal etmekte bulur ve servisteki herkesi rehin alır. Deneyimli bir rehine arabulucusu ve tezcanlı bir dedektif olaya müdahele etmekle görevlendirilirler.
Denzel Washington

John Quinc...

Robert Duvall

Frank Grimes

Anne Heche

Rebecca Payne

Kimberly Elise

Denise Arc...

Daniel E. Smith

Mike Archi...

Larissa Laskin

Dr. Ellen ...

James Woods

Dr. Raymon...

Ethan Suplee

Guard Max ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@melihkaya

2 ay önce

Senaryosu itibari ile sıradan bulduğumu söylemek istiyorum. Filmi rehine konulu emsallerinden ayıran heyecanlı bir yanı yok ve öyle bir ilerliyor ki sonunu tahmin etmek çok kolaylaşıyor. Sağlık sorunlarına değinmesi güzel bir şey ancak daha önce bu soruna çok fazla maruz kaldığımı hissettim. Her ne kadar aynı sorunlar devam etsede güncelliğini yitirmiş, sıradan bir film olduğunu düşünüyorum. Başrolde Denzel abimiz var zaten filmin tek kurtaran noktasıda onun oynaması.

@slavesusar

6 yıl önce

filmin başından sonuna kadar ağlamış olmam da denzel abimizin artık mükemmelliği bile zorlayan oyunculuğunun yanı sıra ülkemize sinsi sinsi sokulmaya çalışan bu Allahın belası özel sağlık sigortası lanetinin de etkisi yok değil :(

@poormf

8 yıl önce

1.3 / 10

Yeni bir Amerikan rüyasının gerçekleştiği, bir kişinin sistemi sorguladığı, tv filmi kıvamında, klişeden geçilmezken yapaylığın diz boyu olduğu, Amerika'da amacı, niteliği belli bir eylemde dahi 250.000$ ın onlarca insanın yaşamından daha değerli olduğu ama sonunda herşey geçip gitmiş, geri dönülmez bir noktada olunabilecekken bu değerin gözardı edilip herkesin sevgi pıtırcığı, merhamet abidelerine dönüşebildiğini gördüğümüz vıcık vıcık bir film...

Tabi halimize şükretmeliyiz neyse ki bizim ülkemizde oldukça sağlıklı çalışan bir sağlık sistemimiz var. Güvencesiz insanımız yok. Her türlü sağlık hizmetinden sınırsızca yararlanabilmekteyiz. Kahrolsun Amerika !

2/10
P

@prestij

9 yıl önce

izlediğim en iyi dram filmlerinden birisi bir baba daha ne kadar ileri gidebilirki....

@onur_turan

9 yıl önce

8 / 10

Duygulanmamak mümkün değil.

The Pursuit of Happyness tadındaki film Denzel Washington'ın tek kişilik şovu olmuş.

Amerikan sağlık sistemine getirdiği eleştiri doğrultusunda bir babanın evladı adına mücadelesi...

IMDB ortalaması 6,7 değil de; 7,0 - 7,5 arası olmalıydı.

@yorgun_nihilist

9 yıl önce

6.8 / 10

film kalitesi olarak ilettiği mesajlar bakımından dikkate değer bir film.Amerika'daki sağlık sigortası şirketlerinin çürümüş yanlarına hafiften dokunduran bir film.bu filmi beğenenlerin muhakkak michael moore yapımı "SİCKO" belgeselini izlemesi lazım,asıl hayretler uyandıran sistem ve bunun eleştirisi orda işlenmiş.

@havlayankuzu

12 yıl önce

8.4 / 10

Amerikan sigorta sistemine güzel giydirmelerde bulunan ama çok da umursanmayan bir yapım. Daha fazlası için bakınız : "Sicko"
D

@dj_track

12 yıl önce

Sağlığın önemini vurgulayan önemli filmlerden. Para pul için hastaya bakmayan sağlıkçıların yaptığı hataları ve iyiyin, çaresizin istemeden kötülüğe başvurması anlatılıyor.
C

@chatluck

12 yıl önce

fikrimce mutlaka izlenmesi gereken bir film... beni çok etkilemişti açıkcası!
SPOILER

John Q filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

John Q filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

John Q filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL