8.3

147 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.6 (246.005 OY)

KONUSU
Bu doktor bambaşka bir doktor. İsmi, karakteri, tavırları her şeyiyle bir muamma. Rose Tyler adında bir kadın, kendisine Doktor diye adlandıran gizemli bir yabancıyla tanışır ve bundan sonra hayatı baştan sona değişir. Kısa süre içerisinde ailesi de dahil bütün dünyanın tehlike altında olduğunu öğre ... Devamı
Bu doktor bambaşka bir doktor. İsmi, karakteri, tavırları her şeyiyle bir muamma. Rose Tyler adında bir kadın, kendisine Doktor diye adlandıran gizemli bir yabancıyla tanışır ve bundan sonra hayatı baştan sona değişir. Kısa süre içerisinde ailesi de dahil bütün dünyanın tehlike altında olduğunu öğrenir. Yapması gereken kurtuluş yolunu bulmaktır..

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@daryl_dixon

3 hafta önce

10 / 10

Vakit buldukça açıp tekrar tekrar
izlediğim harikulade bir dizi
çocukluğum bu diziyle geçti desem yeridir izleyeni asla sıkmayan ve zamanla
kendine bağlayan çok farklı bir yapım
her zaman ilk 3 dizimdem biri olarak kalıcak izlemeyen kesinlikle çok şey kaybeder

@aku

5 yıl önce

10 / 10

Son kadın doktor ve son yönetmenle bitirilen yılların dizisi... (seneye trans yada uzaylıların doktor olabiliceği dizi... yazık)

@dmlabrb

6 yıl önce

Belirli bir yerden sonra beni aşırı sıkan dizidir. Tamam iyi hoş güzel izlettiriyor hadi. Ama artık yeter demeden edemiyorum bazen.
E

@emirhann

6 yıl önce

9 / 10

Eğer Uzay-Zaman kavramlarına biraz ilgi ve merak duyuyorsanız sizi kesinlikle etkiler.İlk sezonda fazla birşey göremezsiniz ama 2,3..ta ki 7. sezonun sonuna kadar ondan sonra dizide an lam veremediğin gariplikler hissedeceskin.Senaryo saçmalığı gibi .Son sezonda kadın doktor gelmei çok değişik durum belki finala bile sebep olabilir.Son olarak Zaman ve uzay kavramlarına ilgin varsa her bölüm farklı konuları görmek gibi isteğin varsa kesinlikle izle pişman olmazsın.NET..

@basribabam

6 yıl önce

Tipler o kadar ilgim dışında ve izlenilmeyi bekleyen o kadar çok dizi var ki; bunun hiç şansı olamadı. Nedeni ise başlamam için bana ilgi çekecek bir şey sunamamış olması; bir kaç sefer başlamayı denediğimde ancak 3-5 dakika dayanabildim o gıcık tiplere sabredebilsem belki konusu- senaryosu ilgimi çekerdi, bilmiyorum, haksızlık etmeyeyim. Bu dizi hakkında açıkça şunu söyleyebilirim: "tipten kaybetti". Şimdi bu sözlerimi(eleştiri değil; izlemedim çünkü, nasıl eleştireyim) çok yüzeysel bulanlar olacaktır ama bir dizinin beğenilmesi için izlenmesi; izlenmesi için ilgi çekmesi; ilgi çekmesi için de eli ayağı düzgün tiplerin veya süper görselliğinin olması gerekir. Konusu daha sonra yani izlemeye başladıktan sonra sarar veya sarmaz. Önce beni ekran karşısına oturtması gerek. Bu beni ekran karşısına geçirtemedi. Bu aynen; bir iş görüşmesine pejmurde bir kıyafetle, yırtık kotla falan giderseniz hiç şansınızın olmayacağı gibi bir şey. İnsan kay
... Devamı
Tipler o kadar ilgim dışında ve izlenilmeyi bekleyen o kadar çok dizi var ki; bunun hiç şansı olamadı. Nedeni ise başlamam için bana ilgi çekecek bir şey sunamamış olması; bir kaç sefer başlamayı denediğimde ancak 3-5 dakika dayanabildim o gıcık tiplere sabredebilsem belki konusu- senaryosu ilgimi çekerdi, bilmiyorum, haksızlık etmeyeyim. Bu dizi hakkında açıkça şunu söyleyebilirim: "tipten kaybetti". Şimdi bu sözlerimi(eleştiri değil; izlemedim çünkü, nasıl eleştireyim) çok yüzeysel bulanlar olacaktır ama bir dizinin beğenilmesi için izlenmesi; izlenmesi için ilgi çekmesi; ilgi çekmesi için de eli ayağı düzgün tiplerin veya süper görselliğinin olması gerekir. Konusu daha sonra yani izlemeye başladıktan sonra sarar veya sarmaz. Önce beni ekran karşısına oturtması gerek. Bu beni ekran karşısına geçirtemedi. Bu aynen; bir iş görüşmesine pejmurde bir kıyafetle, yırtık kotla falan giderseniz hiç şansınızın olmayacağı gibi bir şey. İnsan kaynakları müdürünün sizi ciddiye alıp dinlemeye başlaması için öncelikle düzgün bir imaj çizmeniz lazım. Sonra kendinizi anlattıkça işi alırsınız veya alamazsınız. Dost acı söyler. Eyyorlamam bu kadar...

@fawkessa

9 yıl önce

9.3 / 10

son christmas bölümüyle, river'ın hikayesindeki tüm boşlukların doldu, dolayısıyla da artık river'a temelli veda etmenin vaktinin geldiğini anladık. nasıl bir dizi bu? tam elli iki sene önce başlayan serüven nasıl hala devam edebiliyor bu kadar heyecanla? inanılmaz, inanılmaz. bölümün sonundaki o beş dakikalık kısımda gözleri dolmayan yoktur. river'ın hikayesini bir bütün olarak ele alırsanız, doctor who tarihindeki en etkileyici hikayelerden biridir bana kalırsa, hatta en etkileyicisidir direk. hatta şuradan buyurun:

https://www.youtube.com/watch?v=GrgLNER9JBM

capaldi'ye büyük haksızlık yapıldığını düşünüyorum, önyargılı yaklaşmayın, doctor'u ne kadar iyi canlandırdığını görmek için bir bölüm izlemek yetmez, illa öyle diyorsanız The Husbands of River Song'u izleyebilirsiniz direk.

kingston ise harikulade, nerdeyse sekiz senedir River'ı canlandırıyor, ve her döndüğü bölüm o sezonun en iyi bölümlerinden biri oluyor. sekiz senedir azıc
... Devamı
son christmas bölümüyle, river'ın hikayesindeki tüm boşlukların doldu, dolayısıyla da artık river'a temelli veda etmenin vaktinin geldiğini anladık. nasıl bir dizi bu? tam elli iki sene önce başlayan serüven nasıl hala devam edebiliyor bu kadar heyecanla? inanılmaz, inanılmaz. bölümün sonundaki o beş dakikalık kısımda gözleri dolmayan yoktur. river'ın hikayesini bir bütün olarak ele alırsanız, doctor who tarihindeki en etkileyici hikayelerden biridir bana kalırsa, hatta en etkileyicisidir direk. hatta şuradan buyurun:

https://www.youtube.com/watch?v=GrgLNER9JBM

capaldi'ye büyük haksızlık yapıldığını düşünüyorum, önyargılı yaklaşmayın, doctor'u ne kadar iyi canlandırdığını görmek için bir bölüm izlemek yetmez, illa öyle diyorsanız The Husbands of River Song'u izleyebilirsiniz direk.

kingston ise harikulade, nerdeyse sekiz senedir River'ı canlandırıyor, ve her döndüğü bölüm o sezonun en iyi bölümlerinden biri oluyor. sekiz senedir azıcık bile yaşlanmadı, bir kere bile kötü performans sergilemedi. mükemmel.

bu da müziğimiz:

https://www.youtube.com/watch?v=47Jst07mNSU
B

@bahardan

9 yıl önce

--spoiler---

En son doktora yeni geçebildim. Matt Smith favorimdi ama bu son doktor niye o kadar soğuk bir adam böyle?? Sanırım doktor beden değiştirince karakter de değiştiriyor...

@sesiva

10 yıl önce

Evet tenekeden robotlar, elektrik süpürgesinden uzaylılar var ama bu dizinin muhteşem olduğu gerçeğini değiştirmiyor. David Tennant diziden ayrılınca onun boşluğunu kimse doldurmaz diye düşünsem de Matt Smith de çok iyi bir iş çıkardı. Kısmet yeni doktora.
Ve son olarak allons y.....
T

@thekaramamba

11 yıl önce

Hislere destan bir 50. yıl özel bölümü ile harekete geçirmedik duygu bırakmamış, izlemeyen kişilere anlatması, sevdirmesi zor dizi. Not: Ecclestone sana da söyleyecek iki üç çift lafım var ama suskunluğum asaletimden. Hadi kal sağlıcakla...

@asosyalimpala

11 yıl önce

Doctor'ları bi kenara bırakın, bayan oyuncuları ile bile sizi kendine bağlar. Hele ki River... Daha önceden izlemediğimi beni bin pişman eden tek dizi. "off bne yha çck dzisi bu.s.s.s" demeden ekranın başına oturun ve izleyin. Kendinizi başka bi dünyada bulacaksınız.

@gragmet

11 yıl önce

yemin ediyorum şununla yatıp kalkar oldum anamdan babamdan çok David ya da Matt'in yüzünü görüyorum.

öncelikle şöyle ki tv'den bir iki bölüm izleyip klasik uzaylı tiplemelerine aşina olan arkadaşlar genelde "ne kadar tırt dizi yuaaa peluş uzaylılar var,tenekeden robot yapmışlar"falan diyebilirler.hakikaten de dizi herkese hitap eden bir dizi değil.ancak içine girdiğinizde kurgu,doctor karakterinin gücü,gizem ve hayal gücünün hiç bir şekilde dizginlenmeden herhangi bir sınır konulmadan kullanıldığını görüyorsunuz ki hayran bırakıyor.

özellikle modern seride elleri öpülesi yönetmenler,yazarlar işi ele almış.günümüzdeki bi olay 3-4 sezon öncesine öyle bir bağlıyorlar ki abondone olabiliyorsunuz.hatta sherlock tv serisinin yönetmeni moffat şu an yönetmen.bilenler bilir sherlockta muazzam bir lezzet ve zeka vardır doctor who'da da kesinlikle daha azı yok...hepinizin bir gün whovian olması dileğiyle

geronimooooo

@fillesurlepont

11 yıl önce

ingiliz tarzı bilim kurgu ne kadar iyi olabilirin cevabı. zaman ve mekan üzerine düşünmeye sevk etmesi, aynı zamanda hem eğlenceli hem duygusal olabilmesi dışında doktorun şiddet karşıtlığı beni etkilemiştir.her doktor karakteriyle, 'companion'larıyla ayrı bir atmosfer yaratmış olsa da manyaklığı ve duygusallığı bir arada en iyi Tennant'ın barındırdığı düşünüyorum. İzlemeyenlere şiddetle(!) tavsiye ediyorum.

- There's an old Earth saying, Captain. A phrase of great power and wisdom and consolation to the soul in times of need.

- What's that then?

- Allons-y!

@emy

11 yıl önce

8.8 / 10

bir şeyi daha önce izlemediğinize ne kadar pişman olabilirsiniz?

bilim-kurguya bakış açınızı değiştirecek, ufkunuzu açacak bir dizi olmakla birlikte ingiliz dizilerini sevmeme neden olan yapımdır. bu diziyi izlerken sahip olmanız gereken tek şey biraz sabır... iyi seyirler :)

@coreality

12 yıl önce

10 / 10

En sevdiğim bilim-kurgu dizisi..tüm zamanların en iyi bilim-kurgu dizisi olduğu da kanıtlanmış bir gerçek zaten.

@freebird

13 yıl önce

9.9 / 10

Sanırım tüm zamanların en iyi dizisi.
SPOILER

Doctor Who dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Doctor Who dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Doctor Who dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL