8.7

64 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (180.589 OY)

KONUSU
Broadwalk Empire, 1920-1933 yılları arasında ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu "İçki Yasağı Yasası" döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır. Nelson Johnson’ın "Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corr ... Devamı
Broadwalk Empire, 1920-1933 yılları arasında ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu "İçki Yasağı Yasası" döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır. Nelson Johnson’ın "Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City" adlı kitabından bir uyarlama. The Sopranos’un yapımcısı ve senaristi Terence Winter tarafından yaratılan dizinin ilk bölümleri Martin Scorsese tarafından yönetilmiş. Dizinin ağır topları ise Steve Buscemi, Michael Pitt, Michael Shannon ve Michael Kenneth Williams.
Steve Buscemi

Enoch 'Nuc...

Kelly Macdonald

Margaret S...

Michael Shannon

Nelson Van...

Shea Whigham

Elias 'Eli...

Vincent Piazza

Charles 'L...

Michael Kenneth Williams

Albert 'Ch...

Gretchen Mol

Gillian Da...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@havlayankuzu

7 yıl önce

Volstead yasasının nasıl bir zihniyet tarafından ilan edildiğini çok güzel özetlemiştir. Dünyanın değişmeyen kurallarından biri olarak, en dindar görünenden ve ibadethanelerinizde en çok gezenden korkun. Kötülük en çok beyazı sever. Ve ekseriyetle gölgelerde değil parlak ışıkların arasında dolanır. Uhreviyattan uzak bir bakışı olsa da, finali doğrudan şeytanla ilgiliydi. Her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu harika bir finallle nihayete ererken, Amerikan siyasetine ve kutsal deney dönemine ilişkin eleştirel duruşuyla, aklıma kazındı. Gecelerimi,telefon kotamı yedi. Ama afiyet olsun. Tebrik.

@winternight

7 yıl önce

10 / 10

Bu zamansız finalinden sonra boşluğa düşenler için Peaky Blinders adlı diziyi tavsiye ederim. Gerçi şahsen televizyon tarihinin en iyi dizisinden sonra ne izlense artık boş ama bir süre de olsun idare edebilir.

@bazinngaa

7 yıl önce

10 / 10

http://www.youtube.com/watch?v=lIiDK4GLPXw

B.E severler şunu açın da okuyun,birlikte hüzünlenelim :( Benim ağzıma edildi yalnız evvela onu belirtmek istiyorum.Gözlerimin dolacağını hatta ağlayacağımı biliyordum tabii ki ama bildiğin hıçkırdım be.Şöyle bir intizarla başlayayım.Siz şimdi "bir an evvel bitsin ammeeann" mı dediniz son sezon için.Bütün ağababaları teker teker ortadan kaldırdınız.8 (SEKİZ) bölüm yaptınız.Hiçbirine üzülemedim ki tam.Son sahnedeki hıçkırığım hepsi içindi sanıyorum. Ama yine de kıyamıyorum size son sezon Nucky'nin geçmişiyle alakalı olduğu için.Baştan beri çok çok sevdiğim bir karakterdi.Bunu tarihi gerçekliği muaf tutarak yazıyorum.Sevmemdeki en büyük etki muhakkak Steve Buscemi etkisidir.Bak ordan nereye geçtim,tabii ki Nucky'nin gençliğine.Üstadlarım önünüzde var olan tüm saygımla eğiliyorum.O nasıl bir kast oluşturmaktır ha? Ben dizi film tarihinde öyle bir şey görme
... Devamı
http://www.youtube.com/watch?v=lIiDK4GLPXw

B.E severler şunu açın da okuyun,birlikte hüzünlenelim :( Benim ağzıma edildi yalnız evvela onu belirtmek istiyorum.Gözlerimin dolacağını hatta ağlayacağımı biliyordum tabii ki ama bildiğin hıçkırdım be.Şöyle bir intizarla başlayayım.Siz şimdi "bir an evvel bitsin ammeeann" mı dediniz son sezon için.Bütün ağababaları teker teker ortadan kaldırdınız.8 (SEKİZ) bölüm yaptınız.Hiçbirine üzülemedim ki tam.Son sahnedeki hıçkırığım hepsi içindi sanıyorum. Ama yine de kıyamıyorum size son sezon Nucky'nin geçmişiyle alakalı olduğu için.Baştan beri çok çok sevdiğim bir karakterdi.Bunu tarihi gerçekliği muaf tutarak yazıyorum.Sevmemdeki en büyük etki muhakkak Steve Buscemi etkisidir.Bak ordan nereye geçtim,tabii ki Nucky'nin gençliğine.Üstadlarım önünüzde var olan tüm saygımla eğiliyorum.O nasıl bir kast oluşturmaktır ha? Ben dizi film tarihinde öyle bir şey görmedim.Siz bildiğin zaman makinesini bulmuş, Buscemi'nin gençliğini getirmişsiniz diziye.Helal olsun size ulan,emek vererek dizi çekmek,hakkıyla işini yapmak ahanda böyle bir şey demek ki.O kadar başarılı bir oyuncuydu ki ağzım açık izledim her bölümü.Abartmıyorum hakikaten ağzım açık izledim,"lan nasıl güzel yapıyo,ulan aynısını yapıyor ya şerefsiz :))" diye diye bitirdim diziyi. Kaede'nin de dediği gibi ben de şaşkınlıktan küçük dilimi yuttum.Sevdiğim karakterin bildiğin bitch çıkmasıyla.Gerçi tahmin ediyordum ama yine de açık açık görmek insanı yıktı. Bir efsane daha bitti sonuçta.İşin kötü tarafı biten bu güzelliklerin yerine ikame olacak aynı kalitede bir şeyler de bulamıyoruz iyi mi.Bize de diziyi baştan izlemek düşüyor.Yalnız B.E için konuşayım adamlar bildiğin son sezonu "bak ne ipuçları verdim sana sen şimdi ilk dört sezonu unuttun gerçi " demişler ve bu doğrultuda yapmışlar.Farz oldu baştan almak.Ne bağlantılar kurulur şimdi ilk bölümlerde.Ne ampüller yanar kafada var ya.Off ağzım sulandı he.En kısa zamanda başlayabilirim umarım. Hüzünlü not : A.R.Rothstein kalbimde ve mazide bir yaradır.
.

@kaede

7 yıl önce

10 / 10

Çok fazla dizi izledim ama böyle bir son görmedim.

Dizinin sonu büyük bir sürprizle bitti, kesitlerle olsa da ilerisi için çıkarımlarda bulunabildik. Bir de tarihi kurgudan ayıramamak çok acıymış onu anladım. Kaderin önüne geçemeden neyin ne olduğunu bilerek, olanlara katlanarak izliyorsun olayları ve en çarpıcı olanı ise yine iyi-kötü tercihinde yapılan seçimdi. Aynısını Sopranosta yaşamıştım ama hiç bir dizide sonucunu tahmin edemeyeceğim olay olmamıştı. Hak verdiğim insanlar kötü, kızdığım insanlar masum çıktı. Şimdi neyle avunacağım ben?

@siyahalbatros

7 yıl önce

9.5 / 10

ne olacak şimdi?

@kaede

7 yıl önce

10 / 10

Baharı beklememi heyecanlı kılan dizilerden biri boardwalk empire diğeri de game of thrones ne yazık ki bu sezon ekranlara veda edecek bizi break,ng bad ten sonra eylülsüz ekimsiz bırakacak. Umarım hbo true detective ile bir güzeliik yapar

Son sezona cuk oturmuş bu parça

http://www.youtube.com/watch?v=QkE2QngVtkM

Bu da son fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=8C8kBuOUsqU

@bazinngaa

8 yıl önce

10 / 10

Beşinci sezon son sezon olacağmış,öyle diyolla.Oyy ben nerelere gidem kimlerin kapısını çalam...

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/boardwalk-empire-ending-season-5-669742

@kaede

8 yıl önce

10 / 10

Hırsımdan The Untouchables izliyorum! (Umarım bir yıl beklemek zorunda kalmayız)

Dizinin uyarlandığı gerçek yüzler şöyle:

http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/boardwalkempire.php

R. Harrow'un ölüm şekli beni en üzenlerinden biri oldu. Her sahnede sarıl, öp derdim içimden ama karısını öpüp manevi oğluna seni seviyorum deyince geri dönmeyeceğini anladım. Resmen kendini feda etti Darmody'nin oğlunu kurtarırken ve çok arayacağımıza eminim. Chalky, Nelson ve Al Capone kaldı artık dizi de. ama ne olursa olsun Harrow bu kadar kolay gitmemeliydi heleki deadwalk yapıp mermilerin arasında serinkanlı bir şekilde yürüdükten sonra. Beni en çok üzen ve hep hatırlayacağım sahne:

@kaede

8 yıl önce

10 / 10

Diziye adamım Jeffrey Wright'ta katılmış tam olmuş (oyunculuğuna Broken flowers filmiyle hayran olmuştum). Zaten Steve Buscemi (Büyük lebovski, fargo...), Stephen Graham/Al Capone (Snatch ve This is England) Michael Shannon (Sığınak) , Michael K. Williams (The wire), Miachael Stuhlbarg (A serious man), Shea Wrigham (Wristcutters:A love story) ve Kelly Macdonald (Trainspotting) gibi ağır abiler/ablalar varken çok iyi oldu. Tabi bir de Richard Harrow karakteri var ki efsanedir. Dizi ömrün uzun olur umarım Valentin, Hoşgeldin (Jeffrey:) Ayrıca Office Space filminden iki favori oyuncu da 4. sezonda diziye dahil olmuştur.

@bazinngaa

8 yıl önce

10 / 10

Gel vicdansız,gel insafsız çağırmazdım acil olmasa...

@winternight

9 yıl önce

10 / 10

Şu ana kadar izlediğim diziler arasında rahatlıkla en iyisi, en kalitelisi diyebilirim bu dizi için. Konusu ve dönemi itibarıyla belki herkese hitap etmez bu yüzden biraz sıkıcı gelebilir fakat belli bir sinema kültürü olan herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü dizi herşeyiyle kalite ve sırf sanat. Sinematografi, oyunculuk, dönemin atmosferi, müzikler vs. herşeyiyle kusursuz.

Genel olarak dizide mafya muhabbeti var diye diziye direkt atlayanlara veya diziden uzak duranlara ise şunu söyleyebilirim, yine aynı kanalın dizisi olan Game of Thrones'da olduğu gibi ne kadar aksiyon-savaş varsa bu dizi için de aynısını söyleyebiliriz, belki daha da azı. Dizi daha çok geçtiği dönemi anlatıyor her ayrıntısıyla.

4. sezonuyla birlikte şunu anladım ki ne desem boş konuşmuş olurum bu dizi için. :)

@parhelion

9 yıl önce

10 / 10

Sopranos ile aynı mutfaktan çıktığını ve altında Scorsese imzası olduğunu düşünürsek, zaten sevmemek için bir sebep kalmıyor. Bunlarla birlikte üst düzey oyunculuklar ve dönemin çok iyi yansıtılması da işin içine girince; muhteşem bir dizi çıkmış ortaya. Bu tarz yapımlardan hoşlanıyorsanız kaçırmamanızı tavsiye ederim.

@bazinngaa

9 yıl önce

10 / 10

Vay arkadaş ya.Olur da bu kadar dangalak bir karakter olur mu ama artık ya.Dayanamadım geldim yazacağım buraya bu Gyp Rosetti malını.İcabında kötü huylu,sayko,kafadan kontak kötü karakterleri sevmesini de biliriz,bağrımıza basarız.Lakin bunun neresini seveceksin ki? ( Everybody got guns sahnesi falan iyiydi gerçi ) 3.sezonun 10.bölümüyle artık haddinden fazla iğrendirmeye başladı kendinden.Her b.ku bir sen bileceksin di mi dangalak herif? Sana yardım etmeye çalışan,kendince fikir beyan eden adamın beynini dağıttın.Niye ? Ekzosferi geçen o iğrenç egon yüzünden.Sonra noldu viskilerin yine okyanusu bocaladı.Demek ki neymiş bize bahşedilen o beyni arada bir kullanacakmışız değil mi? Ama dur sen Nucky reis arkasına Torrio'nun adamlarını aldı mıydı iş tamam bence.Ayrıca yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyen Charlie ve Meyer ikilisi kendi kendilerine Masseria ile iş yapma derdindeler.Oldu paşam size bıra
... Devamı
Vay arkadaş ya.Olur da bu kadar dangalak bir karakter olur mu ama artık ya.Dayanamadım geldim yazacağım buraya bu Gyp Rosetti malını.İcabında kötü huylu,sayko,kafadan kontak kötü karakterleri sevmesini de biliriz,bağrımıza basarız.Lakin bunun neresini seveceksin ki? ( Everybody got guns sahnesi falan iyiydi gerçi ) 3.sezonun 10.bölümüyle artık haddinden fazla iğrendirmeye başladı kendinden.Her b.ku bir sen bileceksin di mi dangalak herif? Sana yardım etmeye çalışan,kendince fikir beyan eden adamın beynini dağıttın.Niye ? Ekzosferi geçen o iğrenç egon yüzünden.Sonra noldu viskilerin yine okyanusu bocaladı.Demek ki neymiş bize bahşedilen o beyni arada bir kullanacakmışız değil mi? Ama dur sen Nucky reis arkasına Torrio'nun adamlarını aldı mıydı iş tamam bence.Ayrıca yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyen Charlie ve Meyer ikilisi kendi kendilerine Masseria ile iş yapma derdindeler.Oldu paşam size bırakalım alemi.A.R ne dedi acele etmeyin dedi her şeyin yeri zamanı var,aptallık etmeyin bi' cahil cahil konuşmayın dedi.Adamı dinlemediniz.Ama bence iyi oldu belki böylelikle Rothstein'ı Nucky'nin saflarında görebiliriz.O zaman görün siz asıl şenliği.

O değil de iki bölüm kaldı finale yahu.İki bölüm.Şaka gibi.Senaristi,yönetmeni,oyuncuları da anlamak lazım gerçi,böyle bir başyapıt ortaya koymak herkesin harcı değil.Varsın dinlensinler bir yıl.

@kaede

10 yıl önce

10 / 10

şu an 3. sezonu başlamış olan enfes dizi. erkek hakimiyetinin, gücünün yanında kadının kurnazlığını ve erkek dünyası kadar tehlikeli yapısı çok iyi aktarılmış. sağlam, ağır bir dizi izlemek isteyenlerin ilk başvuracağı dizilerden biri. ayrıca dekoratif olarak çok ama çok başarılı....

ilk sezonda kadınların aslında meta gibi algılandığı, takı, para ve gücün peşinde koşan bir halde aktarıldığı dizide kadının pilot olarak amerikayı turlamasından, gillian darmody'nin otoriter yapısıyla kadınları örgütlediği sahnede gayet bunu gösteriyor. yani dengeler tamamen değişecek gibi...ayrıca resimde anne figürünün yüzünün görülmemesi ve çocuğun annesini geillian sanmaya başlaması çok etkileyiciydi o kadının richard tarafından öldürülmesi vaciptir)(
O

@okidian

11 yıl önce

buscemi bile yeter
SPOILER

Boardwalk Empire dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Boardwalk Empire dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Boardwalk Empire dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL