7.9

2 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.6 (31.331 OY)

KONUSU
2011 yılında, 75 yaşındayken hayata gözlerini yuman, İngiliz hemşire ve müzisyen Jennifer Worth’ün anılarını içeren kitap üçlemesinden uyarlanan bir dizidir.

1950’lerde Londra’da hemşirelik yapan genç Jennifer’ın hayatına tanık oluyoruz. Kendisi, hemşirelik yapma yeterliliğini kazandıktan sonra, so
... Devamı
2011 yılında, 75 yaşındayken hayata gözlerini yuman, İngiliz hemşire ve müzisyen Jennifer Worth’ün anılarını içeren kitap üçlemesinden uyarlanan bir dizidir.

1950’lerde Londra’da hemşirelik yapan genç Jennifer’ın hayatına tanık oluyoruz. Kendisi, hemşirelik yapma yeterliliğini kazandıktan sonra, soluğu Londra’nın doğusundaki Nonnatus Evi’nde alır. İsmini bir azizden alan Nonnatus Evi, aslında ebelik yapan rahibelerin ve rahibe olmayan hemşirelerin birlikte yaşadığı bir manastırdır

Bu manastırın ahalisi, altlarında bisikletleri ile çevredeki sağlık sorunları için koşturan tatlılar tatlısı kadınlardır. Çaylak hemşiremiz de bizim gibi kısa zamanda bu eve, insanlarına ve çevrede olan bitene alışacaktır.

Elbette Jenifer’ın hayatı sadece bir araç. Biz hemşirelik yaptığı bu bölgedeki diğer hemşirelerin, rahibelerin ve hizmet verdikleri insanların hayatına tanık oluyoruz aslında. Varoş semtlerde, yoksulluk ve sefalet içinde yaşayan insanların, sizi üzmekten çok, nasıl da ümitle doldurduğunu, gülümsettiğini görmek gerçekten de bambaşka bir ayrıcalık.
Laura Main

Shelagh 'S...

Vanessa Redgrave

Jennifer W...

Helen George

Trixie Fra...

Jenny Agutter

Sister Jul...

Judy Parfitt

Sister Mon...

Cliff Parisi

Fred Burkle

Stephen McGann

Patrick Tu...

Linda Bassett

Phyllis Crane

YORUM YAZ

SPOILER

Ebeyi Çağır dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ebeyi Çağır dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ebeyi Çağır dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL