8.6

260 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.5 (26.883 OY)

KONUSU

Hayatları farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı. Birbirlerine zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
C

@canion2

1 yıl önce

9.8 / 10

Dizide her bir gönderme, toplumun birbirinden kopuk kesimlerinin birbiri hakkında acımasızca yargılamalarının tek tek ortaya dökülüp en sonunda herkesin kendi bohçasına bakması muazzam bir haz yaşattı

@fruit_fly

1 yıl önce

7.9 / 10

ben beğendim. türkiye nin bölünmüşlüğünü efendim varoş mahallelerde neler yaşanıyoru güzel ve türk dizilerinde alışkın olmadığımız bir tatta anlatan dizidir su gibi akar izlenirken

@statistician

1 yıl önce

8 / 10

Karakterlerin aşırı karikatürize olması dışında iyi bulduğum bir yapım. Ülkede aşırı gündem olması ve bu kadar çok beğenilmesini birazda böyle işlerin yokluğuna bağlıyorum. Kesinlikle iyi ama o kadar da değil :)

@sersak53

1 yıl önce

9 / 10

Uzun zaman sonra kaliteli bir türk yapımı izledim. Neflixdeki en kaliteli türk yapımı .
Oyunculuklar müthiş, müzik seçimleri, diyaloglar gerçekten iyi.
Nuri Bilge Ceylan izleri taşıyan bir dizi olmuş.

@tiamath

1 yıl önce

9 / 10

Son derece başarılı bir yapım. Dizi bittiğinde gururlandım diyebilirim. Oyuncu seçimleri ve oyunculuklar gerçekten başarılıydı. Dizi özellikle, bastırılmış duygular ve maske takarak yaşamayı düstur haline getirmiş insanları ele almış. Elbette arka planda bir çok konu da işlenmeye devam ediyor. Şikayet ettiğimiz kusurları bazen üzerimizde de barındırdığımızın farkında olmayışımız, kibir, aile ile çocuklar arasındaki kopukluk gibi zengin içeriğe sahip. İnanç kavramı ile ilgili özellikle ilk bölümdeki Meryem’in ilk seansında hocama danışmam lazım detayını duyunca, tamam burada da alışılmış bir inanç eleştirisi ile karşılaşacağız demiştim. fakat bahsedilen hoca karakteri aslında kendi halinde inancını yaşayan ve toplumun saygısını kazanmış bir şahıs çıkıyor. Kimseden de gelip her derdinizi benimle paylaşın gibi bir beklentisi de yok. Fakat dinini okuyarak öğrenmek yerine taklit ve kulak dolma bir şek
... Devamı
Son derece başarılı bir yapım. Dizi bittiğinde gururlandım diyebilirim. Oyuncu seçimleri ve oyunculuklar gerçekten başarılıydı. Dizi özellikle, bastırılmış duygular ve maske takarak yaşamayı düstur haline getirmiş insanları ele almış. Elbette arka planda bir çok konu da işlenmeye devam ediyor. Şikayet ettiğimiz kusurları bazen üzerimizde de barındırdığımızın farkında olmayışımız, kibir, aile ile çocuklar arasındaki kopukluk gibi zengin içeriğe sahip. İnanç kavramı ile ilgili özellikle ilk bölümdeki Meryem’in ilk seansında hocama danışmam lazım detayını duyunca, tamam burada da alışılmış bir inanç eleştirisi ile karşılaşacağız demiştim. fakat bahsedilen hoca karakteri aslında kendi halinde inancını yaşayan ve toplumun saygısını kazanmış bir şahıs çıkıyor. Kimseden de gelip her derdinizi benimle paylaşın gibi bir beklentisi de yok. Fakat dinini okuyarak öğrenmek yerine taklit ve kulak dolma bir şekilde devam ettirmeyi tercih eden toplumun böyle bir şahsı nasıl yücelttiği gerçekten başarılı anlatılmış. Yasin karakterinin, bana bir sözü yetti ya dediği kısım da bunu apaçık gösteriyor. Umarım ikinci sezonda da aynı kalitesini sürdürür.

@caliskanaylin7

1 yıl önce

8.7 / 10

abartmadan aglamadan da turk dizisi oluyormus..
S

@skynyrd

1 yıl önce

7 / 10

Yorumlar yarışıyoor, ben de YT’da Yalın Alpay’ın yorumunu kendime yakın buldum

@dozdegoga

1 yıl önce

10 / 10

https://t24.com.tr/yazarlar/yavuz-adugit/bir-baskadir-karanligi-gizlemek,28863

Yavuz Adugit’in dizideki ayrıntıların toplumsal açımlamasını yaptığı makalesini okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Dizinin anlatmaya çalıştıklarının en derinine inip ’hakkaten ya’ dedirttirdi.

@oykucu

1 yıl önce

8.5 / 10

İşte bu iş böyle yapılır; oyunculuk, görüntü, mekanlar, diyaloglar enfes. Tokat üstüne tokat, duyguların aktarımı, insanı sıkıştırıp sonra bırakması, insan olabilmeye davet. Her şey olması gerektiği gibi veya olmaması. Nihayetinde gerçek olduğunu en derinde hissediyorsun. Ayakta alkışladım

@idekm

1 yıl önce

Funda Eryiğit çok iyi

@masquerade

2 yıl önce

gerçekten çok beğendiğim izlerken ne telefona ne de başka bir şeye baktığım bölüm biter bitmez diğer bölümü açma isteği uyandıran bir dizi oldu benim için çok beğendim. Netflixteki bu zamana kadar çıkan Türk yapımlar arasında en iyisiydi kesinlikle. Oyunculuklar baya baya iyiydi gerçekten a dan z ye herkes harika oynamış bir ismi öne çıkaramıyorum uzun tv dizilerinin yanında bu şekilde boş yapmadan sadece ana konuya odaklanılmış 8 bölüm 45 dakikadan bir dizi izlemek insana çok büyük haz veriyor. 2. sezonu merakla bekliyorum gerçi konuların bazıları açığa kavuştu ama yeni karakterler diziye dahil olursa en az bu sezon kadar iyi bir sezon daha çekileceğinden eminim yönetmene güveniyorum.

@zenobiaa

2 yıl önce

9.1 / 10

izleyin izlettirin

@kuzgunadam

2 yıl önce

8.3 / 10

festival filmi tadında bir mini dizi olmuş görüntü yönetmeni iyi iş çıkarmış oyunculuk da iyiydi ama senaryo daha iyi olabilirdi.

@daw

2 yıl önce

Komik bir video vardı, adam önüne gelene tokat atıyordu ve ağaçtaki kedi dahil herkes bundan nasibini alıyordu. Ben bu diziyi o tokat atan adama benzettim. Kimin hangi kesimden olduğuna bakmıyor, basıyor tokadı. Çünkü hepsi az çok demeden bu tokadı hak ediyor.

Koca İstanbul’da herkesin birbirini bir yerden tanıyor olması veya daha doğru ifadeyle tanış çemberi çizilmiş olması klişesini görmezden gelerek hem oyunculuk hem de senaryo bakımından harika bir iş çıkarılmış.

bahsettiğim video: https://www.youtube.com/watch?v=AjXooH2tokY&ab_channel=FrostySyrup

@yurdagulbogar

2 yıl önce

8.7 / 10

Herkesin kendinden birseyler bulacagi bir Netflix dizisi. Uzun zamandir boyle kaliteli bizden bir Turkce icerik izlememistim. Hele ki Oyku Karayel: Nasil bir oyunculuktur o, oynamamis resmen yasamis Meryem’i ve yasattigi hisler ile oyunculugu parmak isittirmistir. Lutfen 2. sezon hemen gelsin, lutfen...
SPOILER

Bir Başkadır dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bir Başkadır dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bir Başkadır dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL