7.4

70 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (3.093 OY)

KONUSU

Siyasi görüşlerinin farklılıkları sebebiyle araları açılmış iki eski dost olan Rıza ve Şevket’in çocuklarının birbirlerine aşık olmasını ve aşklarının ilgili dönemin siyasi gelişmeleriyle nasıl ettiklendiğini anlatmaktadır.

Cansel Elçin

Ahmet Gürsoy

Beren Saat

Yasemin Ünsal

Okan Yalabık

Necdet Aygün

Laçin Ceylan

Sevim Gürsoy

Feride Çetin

Güzide Yıldız

Lale Mansur

Nezahat Ünsal

Ayfer Dönmez

Işık Ünsal

Belçim Bilgin

Defne Gürsoy

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@kumralada1968

6 yıl önce

9.3 / 10

İzlediğim en iyi dizilerden biriydi. Kitaplardan okuduğum tüm olayları birebir izleme şansına sahip oldum. Dönemsel olayları aşk ve sevgi ile harmanlayıp, yaşanan tüm acıları oldukça net bir şekilde gözler önüne seriyor. Eğer 1960-1980 dönemini merak ediyorsanız mutlaka izlemelisiniz. Aslında olayları bu kadar net anlatabilmesini çok iyi bir yönetmene ve senaryo ekibine borçlu. Bir de genç oyuncular çok iyi iş çıkartıyorlar. Özellikle benzerliği ve rol kabiliyeti ile Deniz Gezmiş? i gerçekten yaşatmayı başarmış bir oyuncu Barış Koçak. Birde Mahir Çayan rolündeki Kanbolat Görkem Aslan? a bayıldım. Bu dizi arşivlik?

@lowen

12 yıl önce

7.3 / 10

Herkesin merak ettiği,üzerinden yıllar geçmesine rağmen halaherkesin dilinde olan dönemi çok iyi anlatmışlar..Yanlız aşk konusu üzerine bu kadar fazla gidilmeyip,biraz daha dönemle ilgili yaşananları izleyebilseydik,tadından yenmeyecek bir dizi olacaktı..Yine de günümüz pembe dizi kuşağından çok uzak,gerçekçi ve Türkiye'nin ihtiyacı olan bir dönem dizisiydi..Böyle olmalı diziler, bir sistem eleştirisi getirebilmeli ya da bir dönemi ytansıtabilmeli,tüm hatlarıyla bunu çizebilmeli...

@raphalleon

12 yıl önce

7.8 / 10

Siyasi olayların en iyi dostları bile karşı karşıya getirebileceğini gösteren bir dizi. Türk tarihinin bu dönemini araştırmayan arkadaşlar en azından bu dizi izleyebilirler. Beren Saat'in kendini gösterdiği dizilerin başında geliyor.
SPOILER

Hatırla Sevgili dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hatırla Sevgili dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hatırla Sevgili dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL