8.5

223 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.7 (398.914 OY)

KONUSU
Colorado eyaletinin South Park adlı küçük kasabasında yaşayan dört kişilik bir çocuk grubu merkez alınarak anlatılan bir takım gerçek üstü olayların da yer aldığı maceralardır. Sosyal ve politik taşlamaların da çokça bulunduğu bir dizidir. Örneğin dizide önemli bir rol oynayan küçük Eric Cartman büy ... Devamı
Colorado eyaletinin South Park adlı küçük kasabasında yaşayan dört kişilik bir çocuk grubu merkez alınarak anlatılan bir takım gerçek üstü olayların da yer aldığı maceralardır. Sosyal ve politik taşlamaların da çokça bulunduğu bir dizidir. Örneğin dizide önemli bir rol oynayan küçük Eric Cartman büyük bir Hitler hayranı ve ırkçıdır. Tarihin tüm sakıncalı kişilikleri eninde sonunda bir bölümde yer alır; Hitler, Mussolini, Miloseviç, Saddam Hüseyin, Usame bin Ladin vs. Ayrıca İslam, Musevilik ve Hristiyanlık gibi büyük dinler bile alay konusu olur.

Alışılmamış olan çizgi filmin yapım şeklidir. Figürler basık (2B) ve basit resmedilmişlerdir. Resimler sanki kağıttan bir araya getirilmiş gibidir. Aslında bu, ilk animasyonlarda Parker ve Stone’un çizme kabiliyetlerinin fazla olmamasından kaynaklanmış bir durumdu. Yine de South Park karakterleri şu anda kendi tarzlarına ismini veren özgün bir çizim tekniğine sahiptir. South Park karakteri oluşturma editörleri bugün bazı internet sitelerinde bulunmaktadır.

South Park’ın ilerleyen bölümlerinde animasyonlar bilgisayarda, Software Power Animator ile oluşmaya başladı. Nihayetinde de Maya software kullanıldı. Animasyonlar ve detaylar zaman içinde belirgin bir şekilde gelişmesine rağmen, kağıt görünümünden bir şey kaybetmedi. Gerçekte var olan şahısların yüzleri, genelde bir foto ile animasyona eklenmiştir. Bu fotoğraflarda ağız canlandırılarak, tıpkı Monty Python’ın animasyonları gibi resmin içine monte edilmiştir.
Trey Parker

Eric Cartm...

Matt Stone

Kyle Brofl...

Mona Marshall

Sheila Bro...

April Stewart

Sharon Mar...

Isaac Hayes

Chef (ses)

Eliza Schneider

Ms. Cartma...

Mary Kay Bergman

Ms. Cartma...

Adrien Beard

Token Blac...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

2 ay önce

6.5 / 10

4-5 sezon kadar izledim. Sezonların içerisindeki 3-4 bölüm dışında genelini çok beğendiğimi söyleyemem. Evet gayet cesur bir absürt komedi. Zamanındaki konuları gayet eleştirel bir şekilde ele alıp karşımıza çıkarmış. Ama unsurların çoğu gülmeyi bırakın gülümsetmeye bile ancak yaklaştırabildi. Belki zamanında izlememiş olduğumdan fazla sarmamış da olabilir.

@jinxquinzel

1 yıl önce

Çok iyi be!

@helmintt

9 yıl önce

cartmanın huylarında kendi çocukluğumu görmem... en sevdiğim ya.
Y

@yemre

9 yıl önce

9 / 10

18.sezon harika başladı.

@gixevu

10 yıl önce

8.9 / 10

Butters ve Randy Marsh karakterlerine bayıldığım dizi. Eleştirme konusunda oldukça cesaretli davranmışlar. Eleştirmedikleri ve dalga geçmedikleri birşey yok gibi.
B

@bb_king

11 yıl önce

9.4 / 10

dünya bir yana kenny bir yana :D

@dexter

13 yıl önce

9 / 10

14. sezon ve önceki bir kaç sezondaki vasatlığı 15.sezonda bi nebze atmış görünüyor.
L

@lemasque

14 yıl önce

başka nerde tanrıyı yamalı dinazora benzer bir yaratık şeklinde görebilirsinizki?
T

@turan_sert

14 yıl önce

9 / 10

ya bu adamlar aleyhine atıp tutsam da zeka işi yapıyorlar işte. tam anlamıyla korkunç bir çizgi dizi. zaten bu senaryoyu oynatacak kadro çıkmazdı tahminimce. Çok cesur. fazla cesur. Şu kesik ellerin olduğu sözde polisiye bölümü tavsiye ederim. cartman'ın medyum sanıldığı, tavuk fast food'cusunu katil olarak tutuklattığı, dedektifin deadwish'teki gibi bir yığın odunu kesip sonunda herşeyi unuttuğu falan işte o bölümü bir kaç kez izleyin. Oğlan uyuyor olmasa şimdi anıra anıra güleceğim ben de hatırladıkça. ve sakın, sakın ha ailece izlemeyin. Southpark, mükemmel bir" yanlışın örneği" ve muhtemel geleceğimizi, tepeden tırnağa ahlaki çöküşümüzü suratımıza çarpan bir (çizgi) Dizi Film!
D

@duman

15 yıl önce

10 / 10

Hayatımda izlediğim en güzel dizidir. İçinden herşey vardır. izleyin pişman olmassınız.

@hamlet

15 yıl önce

9.3 / 10

ayrıca bir diğer güzel bölüm için bkz; mr hankey the christmas poo .

@hamlet

15 yıl önce

9.3 / 10

screw you guys i’m goin’ home.

beefcake

gibi bölümler ile beni benden almış dizidir. Hala da severek izlerim. Moral bulmak için birebirdir.

ayrıca cartman’ın bütün arkadaşlarını ayartarak mr. hanky’nin de kızmasına yol açan noel şarkısına alternatif olarak gösterilen bence dizinin en güzel sahnesi olan; Kyle’s mom is a bitch şarkısına değinmeden edemiyeceğim. kendisi bizzat ve şahsen benim telefon melodim olur :)

beefcakeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

@consuela

15 yıl önce

"OMG! They killed Kenny!" :)
SPOILER

South Park dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

South Park dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

South Park dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL