9

181 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9 (19.592 OY)

KONUSU
Yılmaz ve İlkkan, sürekli olarak birbiriyle didişmekte olan iki arkadaş. En büyük özellikleri ise sıradan hayatlarını altüst edecek bir şeyler yapmayı her zaman becermek. Küçücük olayları inanılmaz bir ustalıkla büyütüyor, işleri saç baş yolduracak seviyeye getiriyorlar. Onlar her gün yaşadığımız ta ... Devamı
Yılmaz ve İlkkan, sürekli olarak birbiriyle didişmekte olan iki arkadaş. En büyük özellikleri ise sıradan hayatlarını altüst edecek bir şeyler yapmayı her zaman becermek. Küçücük olayları inanılmaz bir ustalıkla büyütüyor, işleri saç baş yolduracak seviyeye getiriyorlar. Onlar her gün yaşadığımız talihsizliklerin, tuhaf olayların ve çaresizliklerin cisimleşmiş hali. Yılmaz ve İlkkan’ın 12 farklı hikayeden oluşan macerasına hazır olun.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

5 ay önce

10 / 10

Alışılmış komedi yapısından çıkmamızı sağlayan, sıradan olaylara bakış açınızı değiştirtebilecek bir yapım. İnsanların, toplumsal baskı olsun veya hoşgörü gibi durumlar olsun, mecbur bırakıldığı durumları ele alış biçimi özellikle harika. Diyalogları dolu dolu ve gündelik hayatın içinden gelen bir akışı var.

Her bölümü süper diyemem ama bölümlerin %80i oldukça başarılı. Son sezonu da yeni bitirmiş biri olarak 5sezon 8.bölümü ayrıca sevdim. Hayattan gereksiz kişileri çıkarmak gerçekten insanı çok rahatlatıyor. İzleyin - izlettirin.

@stiff

9 ay önce

7 / 10

Ben psikoloğumun "Kan Parası" bölümünü bana önermesiyle başladım. Diziye bir önyargım vardı. Negatif yorumlamak istemiyorum. Sadece ortalama bir dizi olduğunu düşünüyorum. Diğer yapımlardan farklı olması dolayısıyla öne çıkıyor. Farklı bir tarzı olması dolayısıyla sevenlerinin olmasını da anlıyorum. Çok iyi bölümleri ve replikleri var. Herkese hitap etmiyor olsa da; ben de birçok bölümünü keyifle izledim.

İlk bölüm olan Kokariç benim için zirve bölüm. Bir arkadaşımla yazım yanlışlarıyla dalga geçme muhabbetimiz var. Bu yüzden "Kokariç" benim için muazzam bölüm. Sanki fikir benim ama işi bu kadar kaliteli kılan Gibi ekibiymiş gibi hissettirmişti. Çaça ve Cosplay ikinci sevdiğim bölüm. Son dönemde izlediğim en komik dizi bölümü diyebilirim. Erasmus'la Gelen Yamyam'ı üçüncü sıraya koyarım. "Sokak Röportajı" bölümünü de çok sevmiştim ama gereksiz uzundu. Galiba çoğunluk sezon finallerini sevmiyor. Ben üç sezonun da final bölümlerini sev
... Devamı
Ben psikoloğumun "Kan Parası" bölümünü bana önermesiyle başladım. Diziye bir önyargım vardı. Negatif yorumlamak istemiyorum. Sadece ortalama bir dizi olduğunu düşünüyorum. Diğer yapımlardan farklı olması dolayısıyla öne çıkıyor. Farklı bir tarzı olması dolayısıyla sevenlerinin olmasını da anlıyorum. Çok iyi bölümleri ve replikleri var. Herkese hitap etmiyor olsa da; ben de birçok bölümünü keyifle izledim.

İlk bölüm olan Kokariç benim için zirve bölüm. Bir arkadaşımla yazım yanlışlarıyla dalga geçme muhabbetimiz var. Bu yüzden "Kokariç" benim için muazzam bölüm. Sanki fikir benim ama işi bu kadar kaliteli kılan Gibi ekibiymiş gibi hissettirmişti. Çaça ve Cosplay ikinci sevdiğim bölüm. Son dönemde izlediğim en komik dizi bölümü diyebilirim. Erasmus'la Gelen Yamyam'ı üçüncü sıraya koyarım. "Sokak Röportajı" bölümünü de çok sevmiştim ama gereksiz uzundu. Galiba çoğunluk sezon finallerini sevmiyor. Ben üç sezonun da final bölümlerini sevdim. Ama dizinin çok kötü, kısa süresine rağmen akmayan bölümleri de var. İlk aklıma gelen "Yanlış Mentor" bölümü.

Dizide sevmediğim bir olay da karakterlerin tutarsızlığı. Evet tarzı bu, ben bazen uyum sağlayamıyor olabilirim. Kahkaha attıran replikleri var. Gülümseten ve düşündüren tespitleri var. Tüm bunları bir araya getirince sevmek normal. Beklentiyi yükselttikten sonra gelen kötü bölümleri beğenmemek de öyle. Ersoy en sevdiğim karakter.

@hanife08

11 ay önce

Tümevarım mı tümdengelim mi? Yılmazım bazen o kadar ben ki :) bazen de yılmazın karşısında mavi ekranla dolaşan ilkkan oluyorum. Iste öyle bir dizi gibi
A

@akileus

1 yıl önce

8.8 / 10

Çok güzel bir durum komedisi. Karakterleri tanımaya fırsat verdikçe her bölüm olmasa da birçok bölüm gerçek hayat durumsallığının yalınlık ve komikliğini gösteriyor. Yan karakterler ve kült replikler de başarılıdır su ana kadar. Umarım daim ve daha iyi olur.

@zenobiaa

1 yıl önce

9.7 / 10

benim favorim ümran abla.

@mehmetm

1 yıl önce

9.3 / 10

bu ilkkan gerçek ha, aynı böyle bizim arkadaş var

@ibrahimguney45

1 yıl önce

9.5 / 10

Tekrar tekrar izlediğim son zamanların en iyisi inşallah daha güzel işlerde görürüz Feyyaz Yiğit'i.
Kardeşim ben senin yılgın bir hoşgörüyle beni benimsemene mi kaldım?

@masquerade

1 yıl önce

Son zamanlarda izlediğim en iyi Türk yapımı iş diyebilirim. Feyyaz Yiğit'i Ölümlü Dünyada itici buluyordum bağırarak güldürmeye çalışan biri olarak imajı vardı gözümde ama bu diziyle resmen bana tokat attı. Tam da izleyicinin aradığı türden bir yapım gibi. Farklı, doğal, samimi, özgün, halktan bir yapım. Tabi Feyyaza hakkını verdik İlkkan, Ersoy ve birbirinden harika konuk oyunculara da hakkını vermek lazım. Gerçekten oyunculuklar ve inanılmaz replikleriyle mükemmel bir absürt komedi örneği yaşatıyor bu dizi. Dizideki birçok replik gündelik dilde ve sosyal medya dilinde sıkça kullanılmaya başlandı çok güzel yerlerde çok güzel replikler kondurulmuş vallahi helal olsun. Yapımda emeği geçen herkese minnettarlığımı sunuyorum.
H

@hsynaybar

1 yıl önce

"Elimizde aktif bir büyü var, etkisini kanıtlamış... Başka büyü karıştırmayalım."

@su

1 yıl önce

8.9 / 10

"Ben yanlış geldiğimi anladım, siz çok yanlış gözüküyorsunuz. Buraya Mandosi yazıp, kendine Esat diyip, Kadir ismiyle olmuyor yani."

@henriette

2 yıl önce

kimse erdem atletik diye köfteci açmak zorunda kalmamalı

@deranged0

2 yıl önce

Deadpan humor nedir, nasıl yapılır'a on numara cevap olmuş.

@birduman

2 yıl önce

9 / 10

Komik olması için zorlanmamış çok iyi bir iş.
D

@damdamm

2 yıl önce

son zamanlarda memleketimizde yapılmış en iyi dizi.

@dilekcandar

2 yıl önce

9.8 / 10

Ne olur devamı gelsinnn ne olursunuzzzz. Böyle absürt dizilere mahrum kalmışız ya. İzleyin izlettirin.
SPOILER

Gibi dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gibi dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gibi dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL