8.7

146 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.5 (61.226 OY)

KONUSU

2002’de The Office ile beraber İngiliz televizyonunun en komik dizisi seçilen, Channel 4 yapımı dizi, nevrotik bir kitapevi sahibi, onun tuhaf yardımcısı ve bir arkadaşlarının başından geçenleri anlatır.

Başrolde Bill Bailey’nin performansı kaçırılmamalıdır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kerimapaydin

1 yıl önce

Sadece kafa dağıtacak bir şeye ihtiyacım olduğu için izledim. Bütün dizi boyunca tek bir kez bile gülmedim. Spaced gibi başarılı yapımların yanında biraz ucuz kalıyor. Genelde övülen bir yapım, ingiliz yapımlarını da genelde severim ancak bu bana pek uymadı. Genelde beraber önerilen yapımlar olan coupling, it crowd ve spaced oldukça iyiler. Bu bana göre değilmiş.

@rinas

8 yıl önce

İlk kez ingiliz sitcomu izledim ancak beni pek güldürmedi. Bu sitedeki yorumlara daima güvenirim, o yüzden beklentimi yükseltmiştim ancak beklentilerimi hiç karşılamadı. Bernard Black karakterini çok sevdim bi yakınlık kurdum kendisiyle. Dizideki ortam imrenilesi, tam benim hayalim; kitapevi, şarap, sigara ve 2 yakın arkadaş. Gereksiz kalabalık yok. Ancak absürdlükler absürd değil. Çok tahmin edilesi. Yer yer güldürdü tabi ki özellikle son sezonu. Ama izlediğim en iyi dizi ya da tekrar tekrar izlerim ben bunu diyemeyeceğim.

@kumik

9 yıl önce

Yıllarca izlemeyi bekledim ulan yıllarca! 2 günde bitmese ne olurdu yani? İzlemeden de duramadım ki sindire sindire izleyeyim. Ama bari 3 gün sürseydi:(
D

@digeri

10 yıl önce

Kitapçıya yeni kapı taktırdıkları sahne hala sebepsiz gülmelerimin birçoğunun kaynağıdır.
S

@sos

11 yıl önce

Tekrar tekrar izleyesi geliyor insanın. Her izleyişimde keşke bitmeseydi ya belki çekimleri yine başlar diye düşünüyorum. Şimdiye kadar izlemediyseniz çok geç kalmışsınız demektir.
K

@kalenderim

13 yıl önce

10 / 10

absürd olaylar üstüne kurulu güzel mi güzel bir ingiliz dizisidir bernard black karakterine aşık olucaksınız mannye tapıcaksınız inanılmaz sevdim herkesede sevdirmeye çalışıyorum
A

@alcoholica

14 yıl önce

10 / 10

Üzüldüm bak şimdi. Ama aylardır ettiğim tavsiyeler sonucu beğenmeyenler de çıkıyor elbet. İngiliz / İrlanda komedisini, Kara Komedi dedikleri şeyi biraz sevmek gerekiyor sanırım. Belki de yanlış sanıyorumdur :)

Ama kesin olarak gördüğüm bi şey, dizide karakterlerin yaşadığı hayata ne kadar benziyorsa hayatınız, o nebze sevebiliyorsunuz. Tespit yapmam gerektiğini hissettim nedense :)
K

@karlar_kralices

14 yıl önce

1 / 10

ilk defa merak edip de bir diziindirelim dedik - de hayal kırıklığımı nasıl ifade edebilirim bilmiyorum.. yorumlar yanıltıcı olabiliyor tamamen bazen..

@babelfish

14 yıl önce

8.9 / 10

Şaşkınlıklar içinde, garip bir biçimde kendini izlettiren bir dizi =) Yani bir gariplik hissediyorsunuz, ama art arda izlemeden de edemiyorsunuz. Öyle bir acayip...

@aforozzedeler

14 yıl önce

10 / 10

3 sezon 6ar bölümden oluşan, durum komedisini nesneler üzerinden çok iyi anlatan; içinde seksüellik barındırmayan harika bir dizi. şahsen bütün sezonu 1günde bitirmiş durumdayım.
alcoholicarulez! (:
A

@alcoholica

14 yıl önce

10 / 10

Resmen komedinin kelime karşılığı. Bu kadar doğal, bu kadar göstere göstere komedi ben görmedim hayatımda :)) Çok da beklentileri arttırmak istemiyorum fazla överek, o yüzden LÜTFEN, KESİNLİKLE kendiniz izleyin görün bunu :))

Bernard Black’in de, Manny’nin de, Ryan’ın da hayranı olacaksınız bence. 3 karakter var dizide, onlar üzerinden dönüyor, sadece 3 sezon = 18 bölüm, keşke her gün yeni bölümü çıksa, hiç bitmese :)

4 ay sonra ekleme: 4 ay önce ilk izlediğimde o heyecanla Fran yerine Ryan yazmışım, silmek istemedim ama belirteyim dedim :)
L

@ladyofdoriath

14 yıl önce

Her bölümde sarhoş olmamak için büyük özen gösterilmeli, yoksa kendinizi dizi bitmeden sızmıs halde bulmanız çok mümkün. Gerçekten başarılı, tek eksisi sadece 18 bölüm olması, şiddetle tavsiye edilesice.
G

@gambit

15 yıl önce

9.1 / 10

bu diziyi izlerken kesinlikle yanınızda bir paket sigara bir şişede şarap olması kanaatindeyim...hiç canım bir diziyi izlerken bu kadar sigara içmek ve şarap içmek istememişti...
Z

@zibidipisi

15 yıl önce

izleme sırasında bernard karakterine bürünmemeye özen gösterilmesi gereken dizi.

@agirroman

15 yıl önce

ilk bölümü little book of calm dışında pek gülemedim. ingiliz mizah anlayışı mı bana göre değil neyse artık bilemiyorum. hiç kimsenin başından normal bir işin geçmediği dizileri sevenlere...
SPOILER

Black Books dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Black Books dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Black Books dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL